Polska dobrym partnerem dla Chin

opublikowano: 13 września 2017
Polska dobrym partnerem dla Chin lupa lupa
fot. Freeimages

Rośnie wymiana handlowa z Chinami. Choć dominuje import, to tylko w I połowie 2017 r. eksport z Polski wzrósł o niemal 20 proc. Wyraźnie ożywiły się też chińskie inwestycje nad Wisłą. W ciągu roku ich liczba wzrosła dwukrotnie, a wartość przekroczyła 636 mln euro.

Prowadzenie biznesu z Państwem Środka to jednak spore wyzwania, w dużej mierze ze względu na różnice kulturowe. Dlatego 14 września ruszają Targi China Expo – China Brand Show Poland 2017. Chcemy nauczyć Polaków, jak współpracować z Chinami, nie tylko jak importować, ale jak sprzedawać – zapowiada Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego.

Wymiana handlowa z Chińską Republiką Ludową jest na naszą niekorzyść. Mamy duży deficyt w naszej wymianie handlowej, ale z roku na rok liczby wydają się być coraz bardziej optymistyczne. Dynamika wzrostu eksportu polskich przedsiębiorców do Chin to prawie 20 proc. rok do roku, natomiast wciąż jest to 10 proc. tego, co importujemy z Chin – wskazuje Bartosz Sosnowski.

Dane GUS wskazują, że w I półroczu 2017 roku import z Chin do Polski wzrósł o 10 proc. i wyniósł blisko 49,3 mld zł. Towary sprowadzane z Chin stanowią 11,7 proc. krajowego importu. W tym samym okresie eksport z Polski sięgnął 5 mld zł, jednak w ciągu 6 miesięcy wzrósł o 19 proc.

Więcej na wGospodarce.pl.

Komentarze (1)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
ee
0 / 0 zgłoś

i co tu komentować ...

ee , 18.09.2017, 23:37
7 na dziesięć zakupionych chińskich produktów -to szmelc który trafia na śmietnik po tygodniu.Szanowna redakcjo nie kompromitujcie się zamieszczając tandetną płatną propagandę.Jeżeli można na to jestem gotowy napisać krótki artykuł i zaprezentować na obrazkach chińskie pseudo-wyroby.To co się aktualnie odbywa to nie mający precedensu w całej EU skandal i afera.Setki chińskich sklepów ("bez-podatkowych") w całej Polsce zalewa nas chłamem przy pełnym poparciu tzw. polskiego rządu. P.S. proszę o odpowiedź na adres- acp.sopot@gmail.com jednocześnie informuję i proszę nie traktować tego jako pogróżki, że postaram się temu tematowi więcej rozgłosu i wystąpić z interpelacją do sejmu.
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła