2017 2016 2015 2014 2013 2012
2018

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2012

02.09.2012

Plebiscyt organizowany jest przez „Gazetę Bankową” już po raz trzeci i ma na celu wyłonienie towarzystw ubezpieczeniowych, które realizują strategię nastawioną na jak najlepszą jakość obsługi posprzedażowej ubezpieczonych. rozwiń

W konkursie Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2012 wzięły udział towarzystwa działające w Polsce, które odpowiedziały na ankietę przesłaną przez „Gazetę Bankową”. Konkurs opiera się o dane otrzymane od towarzystw ubezpieczeniowych i Rzecznika Ubezpieczonych*, a całości dopełnia zawsze ocena niezależnego jury.

W jury tegorocznej edycji konkursu pod przewodnictwem Danuty Wałcerz, eksperta rynku ubezpieczeniowego, byłej prezes Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń, zasiadają:

 • prof. dr hab. Irena Jędrzejczyk – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
 • Beata Karwacka – prezes Polskiej Izby Odszkodowań,
 • Ewa Wanat – Połeć – prezes Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego,
 • Aleksandra Wiktorow – Rzecznik Ubezpieczonych,
 • Jacek Kliszcz – prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów,
 • prof. dr hab. Jan Monkiewicz – Politechnika Warszawska,
 • Stanisław Nowak – prezes Izby Gospodarczej Ubezpieczeń i Obsługi,
 • Andrzej Oślizło – prezes ExpanderAdvisors,
 • Adam Sankowski – prezes Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych,
 • Maciej Goniszewski – redaktor naczelny „Gazety Bankowej”.

Jak co roku partnerem merytorycznym konkursu jest firma PwC, globalna organizacja świadcząca profesjonalne usługi doradcze, której rolą jest koordynacja przebiegu konkursu, w tym analiza otrzymanych danych, wsparcie jury konkursu w przygotowaniu metodyki, prowadzenie obrad jury oraz przygotowanie i przekazanie oficjalnych wyników konkursu.

Konkurs odnosi się do okresu od 1 lipca 2011 r. do 30 czerwca 2012 r. i został stworzony osobno dla: Działu I –* Ubezpieczenia na życie,

 • Działu II – Ubezpieczenia komunikacyjne,
 • Działu II – Ubezpieczenia osobowe i majątkowe.

W tych trzech kategoriach już wkrótce zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy na uroczystości w Galerii Freta odbiorą statuetki z rąk Macieja Goniszewskiego, redaktora naczelnego „Gazety Bankowej”.

Podczas wieczoru zostanie wyłoniony po raz pierwszy Ubezpieczeniowy Menedżer Roku 2012. Przypominamy, że do tego tytułu zostali nominowani:

 • Tomasz Bławat (ING TUnŻ SA),
 • Grzegorz Buczkowski (TUW SKOK),
 • Krzysztof Charchuła (BZ WBK-Aviva TUnŻ SA),
 • Paweł Dangel (TU Allianz Polska SA),
 • Franz Fuchs (Compensa TU SA Vienna Insurance Group),
 • Andrzej Klesyk (PZU SA)
 • Sławomir Łopalewski (Nordea Polska TUnŻ SA),
 • Piotr Narloch (Concordia Polska TUW),
 • Jarosław Parkot (TUiR WARTA SA),
 • Piotr Śliwicki (STU ERGO HESTIA SA).

Laureatów obu konkursów ogłosimy również na łamach grudniowego wydania „Gazety Bankowej”, a szczegółowa relacja z przebiegu uroczystości będzie dostępna już w styczniowym numerze.

Partner Merytoryczny: PwC - www.pwc.pl

Patron Merytoryczny: RzU - http://rzu.gov.pl/

 
13.01.2013

W konkursie Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2012 wzięły udział towarzystwa działające w Polsce, które odpowiedziały na ankietę przesłaną przez „Gazetę Bankową” . Konkurs opiera się o dane otrzymane od towarzystw ubezpieczeniowych i Rzecznika Ubezpieczonych . Całości dopełniła ocena niezależnego jury pod przewodnictwem Danuty Wałcerz , eksperta rynku ubezpieczeniowego, byłej prezes Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń. rozwiń

Część merytoryczną uroczystości rozpoczęło wystąpienie Macieja Goniszewskiego, redaktora naczelnego „Gazety Bankowej” na temat zasad i idei konkursu Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa. Metodologię konkursu omówił Łukasz Bystrzyński, Partner Assurance Services z firmy PwC, która jak co roku jest partnerem merytorycznym konkursu. Przed podaniem wyników swoją prelekcję zebranym gościom wygłosił prof. dr hab. Jan Monkiewicz. Podczas wieczoru przemówienie wygłosił również Wawrzyniec Sosnowski, Dyrektor ds. Sektora Finansowego z firmy Altkom Software & Consulting, która była Sponsorem Złotym uroczystości.

W tegorocznej edycji konkursu, podczas uroczystości zostały przyznane nagrody w trzech kategoriach:

 • Dział I – Ubezpieczenia na życie,
 • Dział II – Ubezpieczenia komunikacyjne,
 • Dział II – Ubezpieczenia osobowe i majątkowe.

W Dziale I. Ubezpieczeń na życie zwyciężyła AVIVA TUnŻ SA, a statuetkę odebrał wiceprezes zarządu Piotr Szczepiórkowski. Nagrodę za drugie miejsce w tej kategorii dla ING TUnŻ SA odebrał prezes zarządu Tjeerd Bosklopper. Trzecie miejsce zajęła Nordea Polska TUnŻ SA, a nagrodę dla firmy odebrał prezes zarządu Sławomir Łopalewski.

Dział II. Ubezpieczeń komunikacyjnych wyłonił trzy najlepsze firmy ubezpieczeniowe tej kategorii. Pierwsze miejsce zdobyła Concordia Polska TUW, a statuetkę odebrał członek zarządu, Andrzej Cyganik. Na podium, na miejscu drugim uplasowała się STU Ergo Hestia SA, a dyplom został złożony na ręce Renaty Pietrzyk, dyrektora Przedstawicielstwa Detalicznego w Warszawie II. Nagrodę za trzecie miejsce w kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych odebrał dla TUiR Allianz Polska SA wiceprezes zarządu Stanisław Borkowski.

Concordia Polska TUW powtórzyła zwycięstwo w Dziale II. Ubezpieczeń osobowych i majątkowych zajmując najwyższe miejsce na podium, a statuetkę dla firmy odebrał ponownie członek zarządu Andrzej Cyganik. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła STU Ergo Hestia SA, a dyplom dla towarzystwa odebrała ponownie Renata Pietrzyk, dyrektor Przedstawicielstwa Detalicznego w Warszawie II. Nagrodę za miejsce trzecie otrzymało TUW SKOK, którą dla firmy odebrała członek zarządu Katarzyna Bieranowska.

Nagrody w konkursie Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2012 razem z redaktorem naczelnym Maciejem Goniszewskim wręczył Marcin Antonowicz, dyrektor Departamentu Sektora Finansowego & Export Services w firmie OUTBOX, która była Sponsorem Złotym uroczystości.

Wyjątkowym momentem wieczoru było ogłoszenie tytułu Ubezpieczeniowego Menedżera Roku 2012. Nagroda ta została wręczona przez „Gazetę Bankową” po raz pierwszy. Statuetkę Ubezpieczeniowego Menedżera Roku 2012 z rąk redaktora naczelnego Macieja Goniszewskiego odebrał Prezes Zarządu Grupy Allianz Polska, Paweł Dangel.

Wyniki konkursu są dostępne na łamach grudniowego wydania „Gazety Bankowej”, a szczegółowa relacja wraz z fotorelacją z przebiegu uroczystości będzie dostępna już w styczniowym numerze. Zapraszamy do lektury.

Partner Merytoryczny: PwC - www.pwc.pl

Patron Merytoryczny: RzU - http://rzu.gov.pl/

 
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła