2016 2015 2014 2013 2012
2017

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2017

29.09.2017

rozwiń

Przedłużamy terminy składania ankiet w konkursach „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2017”, a także „Ubezpieczeniowy Menedżer Roku 2017”. Otrzymaliśmy już pierwsze zgłoszenia, jednak część firm zasugerowała „Gazecie Bankowej” – organizatorowi obu konkursów - że potrzebuje więcej czasu na udzielenie odpowiedzi. Przychylając się do ich wniosków, termin składania ankiet przesunęliśmy z 29 września na 6 października 2017.

Poza terminem, nic więcej w procedurze i harmonogramie konkursu nie zmieniamy: dane służące do wypełnienia ankiet dotyczą okresu od 1 lipca 2016 do 30 czerwca 2017. W konkursie „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2017”, w każdej z trzech kategorii (ubezpieczenia na życie, komunikacyjne, osobowe i majątkowe) wygrywa to towarzystwo ubezpieczeniowe, które zdobędzie najwięcej punktów. Ostatecznej oceny w oparciu o wyniki z nadesłanych ankiet dokona jury.

„Ubezpieczeniowego Menedżera Roku 2017” jury wybierze spośród 5-10 menedżerów wytypowanych przez redakcję „Gazety Bankowej”, na podstawie ankiet nadesłanych przez firmy ubezpieczeniowe do 6 października.

Sylwetki wytypowanych menedżerów zostaną przedstawione w grudniowym wydaniu „Gazety Bankowej”.

Wyniki konkursów zaprezentujemy w wydaniu styczniowym 2018 roku.

 
05.09.2017

rozwiń

Rusza kolejna, ósma edycja konkursu „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2017”, a także szósta „Ubezpieczeniowego Menedżera Roku 2017”. Organizatorem obu konkursów jest Gazeta Bankowa.

I jedno, i drugie przedsięwzięcie rozpoczyna się 6 września; udział w obu jest dobrowolny i bezpłatny. Do firm uczestniczących w konkursie „Przyjazna firma ubezpieczeniowa 2017” rozesłane zostaną ankiety, które będą zbierane do 29 września. Firmy i towarzystwa ubezpieczeniowe ocenimy w trzech kategoriach:

Dział I – Ubezpieczenia na życie
Dział II – Ubezpieczenia komunikacyjne
Dział III – Ubezpieczenia osobowe i majątkowe

Dane służące do wypełnienia ankiety dotyczą okresu od 1 lipca 2016 do 30 czerwca 2017. W każdej z trzech kategorii konkursu „Przyjazna Firma Ubepieczeniowa 2017” wygrywa to TU, które zdobędzie najwięcej punktów. Ostatecznej oceny w oparciu o wyniki z  nadesłanych ankiet dokona Jury.

W tym roku odświeżyliśmy ankiety z pytaniami, niektóre punkty zostały wykreślone, inne dodane. Celem modyfikacji było uaktualnienie informacji dotyczących rynku, który szybko się zmienia. Mamy nadzieję, że nowe, bardziej adekwatne do rzeczywistości pytania nie będą stanowiły problemu i TU chętnie na nie odpowiedzą. Zwłaszcza, że są one zgodne z duchem konkursu, który premiuje solidnych ubezpieczycieli, firmy z silnym zapleczem kapitałowym, towarzystwa oferujące wysokiej jakości obsługę klienta i prowadzące swój biznes w sposób transparentny.

Podobne cele przyświecają konkursowi „Ubezpieczeniowy Menedżer Roku 2017”. Tytuł ten jest przyznawany menedżerowi, który wykazał się w okresie od 1.07.2016 r. do 30.06.2017 r. największą skutecznością w zarządzaniu firmą ubezpieczeniową; kierowana przez niego firma zanotowała ponadprzeciętne wyniki; on sam jest doceniany przez swój zespół oraz lokalne środowisko biznesowe, działa etycznie, przestrzega zasad prawnych oraz reguł zdrowej konkurencji, jest wrażliwy na potrzeby społeczne.

Podobnie jak w ostatnich latach procedura wyłaniania laureata jest wieloetapowa. Najpierw firmy i towarzystwa ubezpieczeniowe typują dwóch kandydatów: jednego ze swojej firmy, a drugiego z firmy konkurencyjnej. Na podstawie nadesłanych do 29 września ankiet, redakcja „Gazety Bankowej” typuje od 5 do 10 menedżerów spośród których podczas obrad jury jest wybierany laureat.

Sylwetki wytypowanych menedżerów zostaną przedstawione w grudniowym wydaniu „Gazety Bankowej”.

Wyniki konkursów zaprezentujemy w wydaniu styczniowym 2018 roku.

 

W roku 2017 w Jury konkursu zasiadają:

prof. dr hab. Irena Jędrzejczyk – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie,
Aleksandra Wiktorow – Rzecznik Finansowy,
Marzanna Lament – adiunkt w Katedrze Finansów i Ubezpieczeń, UTH w Radomiu,
Łukasz Zoń – prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów,
Andrzej Nużyński – zastępca dyrektora Departamentu Analiz Rynku, UOKiK,
Romuald Orzeł – prezes Wydawnictwia Fratria Sp. z o.o.,
Maciej Wośko – redaktor naczelny „Gazety Bankowej”,
Stanisław Koczot – zastępca redaktora naczelnego „Gazety Bankowej”

Partnerem merytorycznym konkursu jest  firma BDO, która koordynuje jego przebiegu, analizuje otrzymane dane i wspiera jury  w przygotowaniu metodyki.

Oba konkursy: „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2017”, a także  „Ubezpieczeniowy Menedżer Roku 2017” są skierowane do branży, która stanowi coraz mocniejszy punkt na finansowej mapie Polski. Sektor ubezpieczeń znajduje się w dobrej kondycji. Według Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, na koniec I kw. 2017 r. zakłady ubezpieczeń wypracowały przypis składki na poziomie 15,96 mld zł, co jest wartością o 19,14 proc. wyższą niż w tym samym okresie zeszłego roku. Zwiększone przypisy odnotowano zarówno w dziale I jak i II.

W dziale I zebrano 6,12 mld zł składki (wynik był lepszy o 6,51proc. od zeszłorocznego). Najbardziej wzrósł przypis z tytułu ubezpieczeń gr. 3, który na koniec I kw. 2017 r. wyniósł 2,89 mld zł, o 19 proc. więcej więcej niż przed rokiem. Z kolei majątkowe spółki zakładów ubezpieczeń po I kwartale 2017 r. uzyskały 9,83 mld zł przypisu składki brutto, czyli o 28,64 proc. więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Zwiększone przypisy składki odnotowano aż w 11 grupach.

 

ORGANIZATOR:

PARTNER MERYTORYCZNY:

 
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła