Rząd chce modernizacji domów

opublikowano: 9 października 2017
Rząd chce modernizacji domów lupa lupa
fot. Freeimages

Domy jednorodzinne, w których rozwija się wilgoć, grzyby, pleśnie, są przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Sprzyjają powstawaniu nowotworów i zwiększają o 40 proc. ryzyko zachorowania na astmę. Z powodu tego, że są nieefektywne energetycznie, stanowią jedną z głównych przyczyn smogu.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa ocenia, że na modernizację starych budynków potrzeba 200 mld zł. Potrzebne są rządowe zachęty, które skłonią mieszkańców do podnoszenia jakości swoich domów, oraz kompleksowe zmiany w budownictwie mieszkaniowym.

Z trzeciej edycji „Barometru zdrowych domów 2017”, wynika, że tylko połowa gospodarstw, w których występują złe warunki, ma środki finansowe na dokonanie modernizacji i podniesienie jakości swoich domów. Dlatego potrzebne są działania na szczeblu państwowym i stworzenie takiej oferty finansowo-kredytowej, która zachęci obywateli do remontów i modernizacji.

Więcej na wGospodarce.pl.

Komentarze (2)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
Urbanista
0 / 0 zgłoś

Rząd chce modernizacji domów

Urbanista , 12.10.2017, 20:19
Wilgoć, grzyby, pleśnie rozwijają się przez brak dostatecznej wentylacji. Paradoksalnie, ludzie, jak tylko mają większe środki, wymieniają okna na nowe plastiki, szczelne, pogarszając tym samym wentylację. Każde pomieszczenie potrzebuje dwóch otworów na wlot świeżego powietrza i odpływ zużytego, Można zrobić rekuperację, gruntowy wymiennik ciepła, żeby ograniczyć straty. Ale nie wolno robić z domu termosu!
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
Mieszkaniec Mazowsza.
0 / 0 zgłoś

Modernizacja domów mieszkalnych.

Mieszkaniec Mazowsza. , 13.10.2017, 08:33
Najpierw należałoby zacząć od usunięcia eternitu na budynkach w mieście. Kiedy jadę przez Polskę często widzę budynki poryte eternitem w centrum miasteczka.
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła