ŚCIŚLE TAJNE wyniki kontroli w ZUS

opublikowano: 24 grudnia 2014
ŚCIŚLE TAJNE wyniki kontroli w ZUS lupa lupa
fot. Sunridin/Wikimedia Commons

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów nie chce ujawnić, co wykryto podczas kontroli w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Kilka miesięcy temu ówczesny premier Donald Tusk zlecił kontrolę w ZUS - jej wyników nie chce jednak ujawniać KPRM, a sprawa trafi do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

Wyniki z kontroli poznali, jak na razie, członkowie rady nadzorczej ZUS. Z zakazem rozmowy o rezultatach tegoż sprawdzianu. Raport KPRM jest objęty klauzulą „zastrzeżone”.

Biznesowy dział „Gazety Wyborczej” postanowił zapytać u źródła, a więc kancelarii Ewy Kopacz. Po tygodniu przyszła odpowiedź, która podtrzymała tajność raportu.

(…) 3 grudnia 2014 r. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podpisał wyniki kontroli w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w zakresie wybranych aspektów zarządzania systemami i zasobami IT w latach 2008-2013, które zostały przedstawione Prezesowi ZUS w dokumencie ‘Wystąpienie pokontrolne’. Wyniki kontroli zawierają ocenę kontrolowanej działalności, szczegółowe ustalenia oraz wnioski i zalecenia dotyczące usprawnienia funkcjonowania badanych obszarów i usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Informacje zawarte w wynikach kontroli spełniają przesłanki określone w art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych i w związku z tym zostały oznaczone klauzulą zastrzeżone.

Udostępnienia wyników kontroli domaga się też Sieć Obywatelska „Watchdog Polska”, która zapowiedziała, że sprawa trafi do sądu.

W tym roku dwie kontrole w ZUS przeprowadziła już Najwyższa Izba Kontroli. Oba raporty są jawne.

wGospodarce.pl/ as/

Komentarze (1)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
Gość

Nihil novi

Gość , 28.12.2014, 12:57
na Tweeterze jeden z "salonowców" strzelił babola i przyznał, że obecny spadek wartości Polskiego Złotego ma związek z wyciekiem wyników z kontroli ZUS daaaaaaleko poza granice RP3. USD po 4.20 PLN i EUR po 5zł po wiosennych i jesiennych (znowu sfałszowanych?) wyborach prezydenckich i parlamentarnych mamy jak w banku :) Znowu w motoryzacyjnych pojawią się beczki z olejem regenerowanym, a w ofercie wulkanizatorów pojawią się nalewajki. ps. a wiecie, że Duży Pałac i mieszcząca się w nim siedziba PKW są chronione przez prywatne agencje a nie przez BOR? Czyżby "WSI" szkolone na kursach GRU bało się utraty władzy?
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła