Surmacz: Frankowiczów prawo do gniewu

opublikowano: 26 lutego 2015
Surmacz: Frankowiczów prawo do gniewu lupa lupa

W dzień św. Walentego przed Pałacem Prezydenckim pod przewrotnym hasłem „Nie kocham Franka” kredytobiorcy sprzeciwiali się między innymi bankowemu bezprawiu i całkowitej bierności państwa polskiego. Poszkodowani ogłosili powstanie ogólnopolskiego ruchu społecznego „Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej okradanych przez banki działające na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej”.

Podczas tej manifestacji organizatorzy zbierali głosy pod Listem Otwartym do władz. Petycja zostanie wręczona za trzy dni (28 lutego 2015 r.) podczas ogólnopolskiej manifestacji obywateli RP, który podpisali z bankami umowy zawierające klauzule zakazane przez polskie sądy...

Więcej na ten temat tutaj: Każdy Frankowicz musi to zobaczyć!

To była zaledwie jedna z całej masy pikiet, zorganizowanych w tym roku przez coraz większą rzeszę oburzonych klientów banków, którzy mają kredyty we frankach szwajcarskich. Dzieje się tak głównie za sprawą Stowarzyszenia Pro Futuris, które współpracuje z lokalnymi fundacjami i stowarzyszeniami, stającymi w obronie interesów ludzi, którzy wpadli w pułapkę kredytów.

Coraz śmielej, także poza obrębem ogólnopolskiej działalności Pro Futuris, powstają dalsze oddolne inicjatywy, zrzeszające poszkodowanych banki. W Krakowie powstało Stowarzyszenie Kredytobiorców Hipotecznych. Jego członkowie żądają od państwa wsparcia prawnego, ograniczenia egzekucji komorniczej tylko do hipoteki oraz przewalutowania kredytów na złotówki po kursie z dnia zawarcia umowy.

Wczoraj w warszawskim Sądzie Okręgowym frankowicze pokazali przed kamerami swoje groźne oblicze. Wszystkie, polskie stacje telewizyjne w głównych wydaniach serwisów informacyjnych pokazały tłumy frankowych klientów domagających się zadośćuczynienia od Getin Banku na sali sądowej. Takich spraw (pozwów zbiorowych i indywidualnych) będzie coraz więcej, bo frankowicze są coraz bardziej świadomi swoich praw i tego w co tak naprawdę zostali nabici.

Na naszych oczach budzi się do życia ruch miliona Polaków, którzy czują się oszukani nie tylko przez banki ale też przez koalicję rządzącą, która przez ostatnie 8 lat nie kiwnęła nawet palcem w stronę frankowiczów, tylko biernie patrzyła, jak są prowadzeni na rzeź. Nie pozostaje nic innego, jak mocno trzymać kciuki za frankowiczów i pomagać im w każdy możliwy sposób.

Bo frankowiczom coraz bardziej zaciskają się na szyi rosnące raty zbójeckich kredytów hipotecznych indeksowanych kursem franka szwajcarskiego. Ci ludzie są gotowi na wszystko. Na razie walczą o godne życie w sądach ale coraz częściej wychodzą na ulicę. Za chwilę przyjdzie czas, że ten milion Polaków okaże swój gniew w demokratycznych wyborach. Najpierw w prezydenckich, a potem parlamentarnych. Frankowicze będą wiedzieli komu i jak „podziękować”.

A potem dalej się organizujcie i stawiajcie banki pod ścianą! To jest Wasz czas, Wasze wilcze prawo! Gniewajcie się!

Wojciech Surmacz


Redaktor Naczelny

Komentarze (4)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
Pojałowski

"Czerwona kartka" w nadchodzących wyborach - dla...

Pojałowski , 27.02.2015, 21:09
Bardzo mądrze i rzeczowo z celną konkluzją: "Za chwilę przyjdzie czas, że ten milion Polaków okaże swój gniew w demokratycznych wyborach."
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
franek

Dziękujemy!

franek , 1.03.2015, 15:54
Dziękujemy!
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
Silvik

Dziękujemy

Silvik , 1.03.2015, 17:00
Dziekuje za nieliczne słowa w mediach, które dotykają istoty problemu
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
oszukany

zawiadomienia do prokurtury

oszukany , 12.03.2015, 22:49
Widzę , że pseudobankowcy piszą na zlecenie prezesów banków podszywając się pod złotówkowiczów których to nic nie obchodzi, bo przecież oni na tym nic nie stracą, bo nie byli okradani na zawyżonych spreadach i przy pomocy spekulacyjnych zapisów w umowach które są zakazane przez prawo. PREZESI banków udzielających kredytów we frankach - za kraty!!! Od 2004 roku wiedzieli że to nie jest kredyt tylko instrument finansowy o spekulacyjnym charakterze- byli ostrzegani przez knf, ale Nas nikt o tym przy podpisywaniu umowy nie informował, czyli celowo i świadomie wprowadzali ludzi w błąd . Szczucie Polaków na Polaków nic wam nie pomoże - bo to była zwykła kradzież ubrana w propagandę sianą przez to samo lobby które teraz próbuje was bronić. Składać zawiadomienia do prokuratur o kradzieży, nagrywać banksterów jak was wprowadzają w błąd i dochodzić odszkodowań, przyłączać się do pozwu zbiorowego przeciwko KNF, i dochodzić swoich praw w europejskim systemie sprawiedliwości jeśli nasz " zawiedzie"
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła