Techno Biznes 2017

06.04.2017

15 lat tradycji w nagradzaniu najnowocześniejszych, najoryginalniejszych i najbardziej innowacyjnych technologii i rozwiązań w finansach, bankowości, logistyce i ubezpieczeniach. rozwiń

Tegoroczna gala była szczególna, bowiem oprócz nagród dla Liderów i wskazania Hitów Roku uczestnicy gali mogli poznać laureatów nagród w nowych kategoriach. To co się nie zmieniło to wysoki poziom merytoryczny gali - wykłady i debata ekspertów jak zwykle pobudziła uczestników do zastanowienia nad kierunkami rozwoju innowacji i technologii.

Technologia przyjazna i tajemnicza

Eksperci i finansiści mogli wypowiedzieć się na temat zmian jakie zachodzą w ostatnim czasie w technologii a co za tym idzie - w finansach. Ale nie tylko, bowiem robotyzacja i technologizacja bardzo poważnie wpływa także na wszelkie inne dziedziny naszego życia.

Prof. Andrzej Gospodarowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (przewodniczący kapituły konkursów) podczas gali opisał jak wyglądają obrady rady programowej GB, która opiniuje i wybiera produkty nagradzane w konkursach: Trend, który trzeba rozwijać to bankowość mobilna oraz internetowa, ten segment w Polsce z roku na rok rośnie - mówił profesor. Wskazywał, iż w początkowym okresie istnienia nagród technologicznych technologia budziła niechęć zwykłych użytkowników, i dominowały w niej banki. Teraz trend się zmienił - każdy korzysta z bankowości mobilnej oraz internetowej. I tym samym coraz więcej instytucji zgłasza swoje aplikacje, rozwiązania i produkty do nagród Gazety Bankowej. Odniósł się też do rozwoju bankowości spółdzielczej: Banki spółdzielcze coraz częściej zgłaszają swoje produkty i rozwiązania do konkursu. Podobnie instytucje ubezpieczeniowe.

Profesor podsumował swój mini-wykład następująco: Polska ma wysoką pozycję jeśli chodzi o informatyzację w bankowości, finansach. Polacy nie boją się rozwiązań cyfrowych, bankowości mobilnej, nowoczesnych aplikacji. Gala Techno Biznes jest okazją do zaprezentowania odbiorcom kolejnych rozwiązań.

Z kolei Jarosław Kroc, Dyrektor Zarządzający Accenture w Polsce - podczas wykładu "Technologie dla ludzi - Era inteligentnych przedsiębiorstw" opisywał przewidywane trendy i zmiany jakie czekają nas w kolejnych latach: Dawniej to ludzie uczyli się obsługiwać maszyny - teraz to maszyny uczą się "obsługiwać" ludzi.

Dyrektor odniósł się podczas swojego wykładu na przykład do automatu medycznego Da Vinci a także robota STAR z Abu Dhabi, który był pierwszym robotem "zbierającym doświadczenie" z rozmaitych operacji medycznych, stanu pacjentów i w przyszłości ma być w stanie mieć kontakt z innymi robotami, "kolegami". Jest to coś co Kroc określił jako Human Desighn kiedy to maszyny realnie wyręczają ludzi w pracy - nie tylko w przemyśle, ale też w dziedzinach wymagających wysokiej precyzji, choćby w medycynie, chemii, fizyce.

Ale czy możemy robotom "zaufać"?

Jarosław Kroc stwierdza jednoznacznie, iż nie mamy - jako ludzkość, społeczeństwo - innego wyboru. Medycyna będzie się informatyzować, zaś technologie takie jak inteligentne samochody wkroczą na nasze drogi bez względu na wszystko, choć z nierównym dostępem w pierwszym okresie istnienia technologii. Dodatkowo, jak wskazał dyrektor, "60 proc. zawodów, które wykonywać będą nasze dzieci jeszcze nie istnieje". Rynek pracy będzie zmieniał się wraz z rozwojem technologii. To oznacza, iż trendy w kolejnych latach sprawią, iż technologia, zmiany i nowe rozwiązania będą coraz bardziej użyteczne. Ostatecznie to człowiek będzie odpowiadał za wdrażanie technologii, bowiem - jak podsumował dyrektor słowami Winstona Churchilla - "Jeśli nie złapie się zmiany za rękę, ona złapie nas - za gardło!".

Nagrody dla Liderów

Gazeta Bankowa od 15 lat przyznaje nagrody Lidera. Wcześniej Kapituła nagrody wybierała wyłącznie spośród instytucji finansowych, ale dwa lata temu rozszerzyliśmy zakres zainteresowania redakcji i w tym roku wybieraliśmy spośród wdrożeń dokonanych w 5 branżach.

Najwięcej – co wynika z tradycji – zgłoszeń nadeszło w kategorii Bankowość i Finanse. Tutaj tytuł Lidera 2016 zdobyła firma Link4 za nowatorskie ubezpieczenie OC i AC, które zostało powiązane z aplikacją „Bezpieczna jazda z Link4”. Aplikacja rejestruje styl jazdy, co przekłada się na cenę ubezpieczenia.

Drugie miejsce w kategorii Bankowość i Finanse zdobył Alior Bank za świetną, nową bankowość mobilną, przygotowaną przez T-Mobile Usługi Bankowe. Trzecią pozycję zajęła Ergo Hestia, która w ubiegłym roku wdrożyła u siebie nowy kompleksowy system do obsługi polis, agentów i klientów.

Jako że ta kategoria była szczególnie liczna, Kapituła zdecydowała się na przyznanie wyróżnień. Otrzymały ją TUiR Allianz Polska za Allianz Sales Bota, Vienna Life TUnŻ za Navigo, Concordia Polska TUW z rozszerzenie Rubinetu o CRZ 2.0, PKO Bank Polski za Fabrykę Ofert oraz Kasa Stefczyka za wdrożenie FrondEndu 360.

Kolejną kategorią była „Transport i Logistyka”. Tutaj tytuł Lidera 2016 zdobył Spedimex Sp. z o.o. za wdrożenie elektronicznego potwierdzenia dostaw, co pozwoliło firmie na eliminację dokumentów papierowych i dało szansę monitorowania pracy kierowców w czasie rzeczywistym. Drugą nagrodę zgarnął PKN Orlen za innowacyjny system monitorowania lokomotyw i wagonów na należących do firmy bocznicach. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Raben Logistics Polska za wdrożenie JDA/Red Prairie, a więc za kolejne rozszerzenie systemu ułatwiającego pracę w tej wielkiej firmie logistycznej.

W kategorii "Medycyna i Farmacja" Kapituła zdecydowała się na przyznanie tylko jednej nagrody. Za Lidera 2016 została uznana firma Pfizer Polska, która wdrożyła aplikację HTbox, będącą wsparciem i kompendium wiedzy dla lekarzy walczących z nadciśnieniem tętniczym. Na wyróżnienie zasłużyło zaś TUW SKOK również dzięki aplikacji mobilnej Saltus Zdrowie, która pozwala klientom firmy na szybkie i sprawne skorzystanie z oferty usług medycznych dostępnych w ramach ubezpieczenia.

Również w kategorii FMCG została przyznana jedna nagroda – Liderem 2016 została sieć Piotr i Paweł, która wdrożyła aplikację umożliwiającą skanowanie i płacenie za zakupy dokonywane w sklepie oraz zamawianie potrzebnych artykułów w sieci.

 

Liderem w branży Energetyka, Paliwa i Chemia został PKN Orlen, który wprowadził innowacyjny system płatności mobilnych mFlota, umożliwiający kierowcom korzystającym z kart paliwowych firmy płatności bezgotówkowe przy tankowaniu. Drugą nagrodę otrzymał Tauron Polska Energia za aplikację „Strefa Innowacji”, pozwalającą pracownikom firmy zgłaszać rozwiązania usprawniające pracę całej organizacji.

W tej branży Kapituła przyznała również jedną Nagrodę Specjalną. Otrzymał ją Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System za pierwszy w Polsce przewiert w technologii Direct-Pipe, umożliwiającej wiercenie pod rurociągi bez konieczności dokonywania wykopów.

Innowacja - ale jaka?

Tak jak każda edycja konkursów technologicznych Gazety Bankowej, także i tegoroczna uświetniona została debatą ekspertów. Jak rozwijać się będzie technologia w finansach? Kto tworzy innowacje? Dlaczego Polacy tak sprawnie tworzą i akceptują najnowsze technologie?

W tegorocznej debacie Gazety Bankowej nt. "Nowoczesne technologie w innowacyjnej gospodarce" udział brali: Piotr Woźny, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Aleksandra Agatowska, członek zarządu PZU Życie, Magdalena Dziewguć z Google Cloud oraz Marek Girek prezes Techno Park oraz Cube ITG.

Debatujący na początku odpowiedzieli na pytanie redaktora naczelnego Gazety Bankowej Macieja Wośko na temat motorów innowacji a także tego jak szybko Polacy potrafią przyswajać innowacje, technologie.

Co jest motorem innowacji? Niektórzy utrzymują, że państwo - mówił Woźny i dodawał - inni, że prywatni przedsiębiorcy - Polska ma znakomicie rozwiniętą bankowość elektroniczną, mobilną oraz rynek telekomunikacyjny. To sprawia, że innowacje postrzegamy jako coś naturalnego.


Piotr Woźny wskazywał też, iż polski rząd w ostatnim czasie także posługiwał się innowacyjnymi rozwiązaniami podczas wprowadzania nowych świadczeń bądź pomocy dla obywateli:

Ekosystem bankowości internetowej, mobilnej sprawia, że wprowadzenie takich rozwiązań jak 500 Plus czy PIT WZ tworzą system sprzyjający rozwojowi innowacji.

Z kolei Aleksandra Agatowska z PZU Życie odniosła się do kwestii innowacji w codziennym kontakcie firm z klientami: Mamy świadomych klientów, użytkowników, którzy rzetelnie i drobiazgowo oceniają innowacje. Ale tworzą też bazę dla innowacji - polskie społeczeństwo w ogóle jest otwarte na innowacje i zdobywanie nowych doświadczeń technologicznych.

Agatowska wskazywała, iż rola Spółek Skarbu Państwa jest tutaj szczególna: Spółki Skarbu Państwa mogą mieć inną misję jeśli chodzi o technologie, innowacje. Np. wprowadzać innowacje na rzecz klientów do tej pory ignorowanych przez inne firmy, ale możemy też kreować oczekiwania i tym samym pozytywnie wpływać na rynek - spółki Skarbu Państwa tworzące społeczną misję innowacji.

Magdalena Dziewguć z Google Cloud sprzeciwiła się identyfikowaniu technologii z innowacjami. Zamiast tego proponuje spojrzeć na przyczyny powstawania takich a nie innych rozwiązań: Nie należy stawiać obok siebie technologii i innowacyjności. Innowacje są pochodną kultury, zaś ta jest pochodną tego kto ją tworzy. Google jest mocno obecny w Polsce, inwestuje, ponieważ Polacy mają przewagę konkurencyjną wynikającą z kultury zaradności. Stąd nie tylko szybko przyswajamy technologie, ale i aktywnie uczestniczymy w ich tworzeniu.

Tymczasem Marek Girek z Techno Park, Cube ITG postanowił poruszyć sprawę cyberbezpieczeństwa: Z całą pewnością cyberbezpieczeństwo to pewien wyścig krytyczny grup - jedna chroni daną informację, druga chce zdobyć nielegalnie daną informację. To wyścig umiejętności, socjologii działania - pewna gra. Nie ma rozwiązań idealnych, natomiast skłonność do ryzyka, tworzenie potencjalnych miejsc ataku jest pochodną potrzeby dostępu do informacji. Tak więc użytkownik także musi oceniać na ile bezpieczna jest jego informacja i na ile też chce ją szerzej udostępnić.

Pytani w finale debaty o przyszłość innowacji, ale też i przyszłość konkursów technologicznych Gazety Bankowej eksperci wskazywali, iż tematy nie muszą koniecznie przechodzić gwałtownych zmian. Pytani o główne zagadnienia, które będą poruszane podczas konkursów Gazety Bankowej w najbliższych pięciu latach przyznawali, iż wciąż tematami głównymi będzie rozwój bankowości mobilnej, rozwiązań poprawiających kontakt na linii klient-bank. Wciąż, zdaniem ekspertów, kluczowe będzie też cyberbezpieczeństwo i wyścig do informacji między specjalistami od zabezpieczeń, tzw. dobrymi-hakerami a specjalistami od pozyskiwania informacji.

Laureaci konkursu Hit Roku 2017

Po raz 10 Gazeta Bankowa wskazała też produkty i usługi, które – zdaniem Kapituły – mają szansę zostać Hitem w bieżącym roku. Wcześniej wskazania dotyczyły wyłącznie produktów przeznaczonych dla instytucji finansowych, ale od 2 lat nagroda Hit ma szerszy zakres.

Tak jak przypadku nagród Lider, tak i najwięcej zgłoszeń potencjalnych Hitów napływa od instytucji, przygotowujących produkty i usługi dla branży finansowej. Tak też było i w tym roku. Hitem Roku 2017 została Platforma Antyfraudowa Biura Informacji Kredytowej. To kompleksowe narzędzie służące do walki z wyłudzeniami kredytów i oszustwami przy ubieganiu się o finansowanie, które może zostać użyte w każdym banku. Zostało już przetestowane przez sam BIK.

Kapituła, poza wskazaniem Hita Roku 2017, wybrała też produkty, które uznała za warte zarekomendowania. Na tej liście znalazła się również Platforma Antyfraudowa BIK. Poza nią wśród rekomendowanych produktów znalazły się opracowana przez firmę eSourcing platforma Money Hub, umożliwiająca zarówno firmom, jak i osobom fizycznym zarządzanie środkami znajdującymi się na różnych rachunkach w różnych instytucjach. Rekomendację Kapituły otrzymał Digital Product Center, produkt firmy Altkom Software & Consulting, który umożliwia przeprowadzenie procesu sprzedaży produktów bankowych od momentu ich zaprezentowania zainteresowanemu klientowi, aż do podpisania umowy i aktywacji produktu.

Rekomendacje otrzymały Space, opracowana przez firmę Atena Usługi Informatyczne i Finansowe platforma, łącząca w jednym miejscu relacje miedzy klientami, agentami i firmami ubezpieczeniowymi, a także Multicentaur Payment Hub dla Zrzeszenia Banków Spółdzielczych, stworzoną przez Heuthes Sp. z o.o. platformę umożliwiającą centralizację usług płatniczych realizowanych w banku zrzeszającym i współpracujących z nim bankach spółdzielczych. Rekomendację zdobył także Sygnity IntelliBanking, produkt firmy Sygnity, umożliwiający bankom implementację nowoczesnej bankowości elektronicznej i mobilnej.

Kapituła zarekomendowała również Ferryt e-Wniosek, stworzony przez Dom Data AG Sp. z o.o. , czyli nowoczesną wielokanałową platformę do procesowania i kompleksowej obsługi wniosków, Medatex, opracowany przez ICR Sp. z o.o. ekspercki system wsparcia likwidacji szkód umożliwiający procesowanie szkody w oparciu o standardy prawne, medyczne i ubezpieczeniowe, Generator Wydruków firmy Risco Software Sp. z o.o. , pozwalający zarządzać wydrukami w całej instytucji finansowej, a także Mobilną Platformę First Data, opracowany przez First Data Polska moduł, pozwalający na szybką implementację płatności mobilnych przez dowolny bank.

Wśród produktów zgłoszonych przez firmy opracowujące nowoczesne rozwiązania informatyczne dla podmiotów z kategorii Transport i Logistyka największe wrażenie na członkach Kapituły zrobiła Polska Winieta, produkt konsorcjum Comarch, Orange, Integrated Solutions wraz z BT Signaal, który umożliwia naliczanie i pobieranie opłat za przejazdy drogami ekspresowymi i autostradami, jak również za parkowanie, a wszystko to z użyciem aplikacji, systemu GPS i kamer, dzięki czemu nie trzeba budować kosztownych bramek. Rekomendację – poza Polską Winietą – uzyskał także produkt Grupy Idea Banku, Happy Miles, w ramach którego opłata za leasing samochodów firmowych uzależniona jest od liczby przejechanych przez auta kilometrów.

Na tytuł Hit 2017 w branży „Medycyna i Farmacja” zasłużył – zdaniem Kapituły – produkt Repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej firmy eR Sp. z o.o. Repozytorium pozwala na bezpieczne przechowywanie dokumentów medycznych pozyskanych z różnych źródeł: systemów informatycznych szpitala, skanerów, urządzeń medycznych, z możliwością ich segregowania oraz z łatwym do nich dostępem. Rekomendację Kapituły otrzymały zaś alfa Remote Doctor firmy Alfavox Sp. z o.o. , dzięki której pacjent uzyskuje dostęp do wiedzy medycznej specjalistów bez względu na miejsce zamieszkania i czas oraz Meedy Doctors firmy Saneo, będącym programem do zarządzania gabinetem lekarskim i to zarówno od strony kontaktów z pacjentami, jak i wewnętrznych spraw administracyjnych. Oczywiście, rekomendację otrzymało także nagrodzone Repozytorium.

Kapituła nagrody nie wskazała żadnego produktu, który zasłużyłby na miano Hitu 2017, ale udzieliła dwóch rekomendacji. Otrzymały je Tabloy.com wersja 1, firmy MDN Group, aplikacja umożliwiająca kompleksowe zaopatrzenie sprzedawców w materiały marketingowe, oraz usługę Navireo firmy InsERT, będącą kompleksowym systemem do zarządzania małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

Według Kapituły, na miano Hit Roku 2017 w branży Energetyka, Paliwa i Chemia zasłużył system Asseco Poland, czyli Asseco Utility Management Solutions. To rozwiązanie informatyczne zapewniające kompleksową obsługę wszystkich obszarów działalności sektora utility, począwszy od wytwarzania przez przesył i dystrybucję po sprzedaż. AUMS otrzymał również rekomendację Kapituły obok Uinnova 1.0, produktu firmy Aplitt , który pozwala na wizualizację w 3D urządzeń w serwerowanich, jak również warstw logicznych, aplikacji, baz danych czy warstwy sieciowej. Rekomendację Kapituły uzyskała także usługa Zarządzanie drukiem firmy Aplitt i PIKA, obejmująca kompleksowe rozwiązania, służące do zarządzania drukami, dokumentami oraz ich przepływem w firmach.

Laureaci odebrali nagrody na Gali Techno Biznes, która odbyła się 5 kwietnia 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji konkursów technologicznych już za rok!


 

WYDANIE ELEKTRONICZNE DO POBRANIA TUTAJ

 
27.03.2017

„Gazeta Bankowa” po raz 15. wybrała Lidera – czyli firmę, która w swojej branży dokonała najbardziej innowacyjnego wdrożenia technologicznego. Po raz 10. wskazaliśmy też Hity – czyli produkty czy usługi, które naszym zdaniem mają największe szanse na podbicie rynku w bieżącym roku. rozwiń

Redakcja „Gazety Bankowej” pierwotnie przyznawała nagrody Lidera tylko firmom z branży finansowej; od dwóch lat poszerzyliśmy zakres również o inne branże: transport i logistyka, medycyna i farmacja, FMCG oraz energetyka, paliwa i chemia – jednak zazwyczaj najwięcej zgłoszeń dotyczy bankowości i finansów. Tak też było i w przypadku Lidera 2016 – królowały wdrożenia dokonane przez banki duże i małe, firmy ubezpieczeniowe oraz spółki świadczące usługi dla tego sektora.

Wśród kandydatów do nagrody znalazły się bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązania, jakie wdrożyły u siebie duże banki, ale trzeba zwrócić uwagę na rosnącą aktywność banków spółdzielczych. Okazuje się, że one również błyskawicznie się modernizują, starając się nie odstawać od swoich większych konkurentów, ale – co najciekawsze – jednocześnie działają tak, aby odróżnić się od banków komercyjnych. W efekcie kapituła nagrody miała poważny problem przy wyborze, bo zgłoszenia od banków spółdzielczych były równie interesujące jak te od wielkich instytucji.

W tym roku widać było także ożywienie w ubezpieczeniach. Z tej części sektora finansowego pojawiło się również wiele zgłoszeń i także one były równie interesujące jak bankowe. Najwyraźniej ubezpieczyciele postanowili dogonić swoich kolegów z branży bankowej, więc pojawiły się zgłoszenia, związane zarówno w nowatorskimi produktami, jak i usprawnieniem procesów wewnątrz firm.

W przypadku zgłoszeń do konkursu Lider 2016, pochodzących z pozostałych czterech branż, da się powiedzieć jedno: rewolucja technologiczna obejmuje wszystkie kluczowe sektory polskiej gospodarki. Zarówno w transporcie i logistyce, w medycynie i farmacji, w branży FMCG oraz w energetyce, paliwach i chemii widać bardzo ciekawe wdrożenia, które w dużym stopniu zmienią i gospodarkę, i firmy, a także przełożą się na relację między spółkami a kontrahentami. W każdym ze wskazanym sektorów właściwe wykorzystanie narzędzi informatycznych i internetowych przynosi bardzo wymierne efekty finansowe oraz procesowe i technologiczne.

Widać także, że firmy nie ograniczają się jedynie do zmian w zakresie informatyki i informatyzacji, ale wprowadzają u siebie wiele nowości w innych technologiach. Być może warto się zastanowić również nad docenieniem takich innowacji, zwłaszcza że przy nastawieniu rządu na podniesienie gospodarki na wyższy poziom rozwoju będzie ich coraz więcej.

Również zgłoszenia w konkursie Hit Roku 2017 wyróżniały się wysokim poziomem. To najlepszy dowód, że w Polsce można otrzymać produkty informatyczne na najwyższym, światowym poziomie, które znakomicie posłużą w rozwoju przedsiębiorstw. Ten fakt ma ogromne znaczenie, jako że polski rynek cechuje się swoją specyfiką. Ignorowanie tego prowadzi do spowolnienia rozwoju a także utrudnia ekspansję za granicą. Bo tak naprawdę kluczowa dla każdej firmy starającej się sprzedawać swoje produkty czy usługi poza granicami jest umiejętność wykorzystania lokalnej specyfiki. A tego najlepiej jest uczyć się na początku, a więc jeszcze na krajowym rynku.

O tym, kto otrzymał nagrodę Lidera za wdrożenie w roku ubiegłym i czyj produkt czy usługę kapituła nagrody uznała za mające szansę zostać Hitem Roku 2017 dowiemy się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 5 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

 

 

 
30.12.2016

Startują nowe edycje konkursów technologicznych „Gazety Bankowej” – XV edycja konkursu „Lider” oraz X edycja konkursu „Hit Roku”. Tym razem będziemy wybierać „Lidera 2016”, w którym staramy się wskazać najlepsze wdrożenia w obszarze nowych technologii w 5 branżach, oraz „Hit Roku 2017”, a więc najciekawsze rozwiązanie innowacyjne, jakie będą dostępne na rynku w 2017 r. Tu również chodzi o ofertę dla pięciu branż. rozwiń

„Lider 2016” to konkurs, którego celem jest wskazanie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań, jakie zostały wprowadzone (w całości lub w części, o ile chodzi o zamknięty etap) w 2016 r. Będą pod uwagę brane wdrożenia dokonane przez firmy z następujących sektorów:

1. Bankowość i finanse

2. Transport  i logistyka

3. Medycyna i farmacja

4. FMCG

5. Energetyka, paliwa i chemia

W tym konkursie udział biorą firmy, które takich wdrożeń dokonały. „Lider” od wielu lat cieszy się opinią konkursu, wskazującego najnowsze trendy w instytucjach finansowych i firmach w zakresie unowocześniania obsługi klientów, poprawy efektywności produkcji oraz wspomagania procesów wewnętrznych w przedsiębiorstwach.

Konkurs „Hit Roku 2017”to niejako druga strona konkursu „Lider”. W tym przypadku bowiem wskazujemy rozwiązania, jakie będą dostępne w 2017 r. dla uczestników rynku z tych samych pięciu branż. W tym wypadku chodzi o propozycje rozwiązań, których celem jest podniesienie innowacyjności polskich przedsiębiorstw i instytucji. Zgłoszenia do konkursu „Hit Roku 2017” dokonuje producent urządzenia, firma oferująca rozwiązania informatyczne lub usługodawca, a więc firmy, które mają ofertę dla przedsiębiorstw z wymienionych wyżej branż. Naszą ambicją jest wskazywanie rozwiązań, dzięki którym instytucja czy firma wdrażająca je w kolejnym roku zostanie „Liderem” Gazety Bankowej i liderem rynku.

---

Przypominamy, że zgłoszeń dokonują uczestnicy konkursów – czyli w przypadku „Lidera 2016” firmy, które dokonały u siebie ciekawego wdrożenia, zaś chętni do wzięcia udziału „Hit Roku 2017” zgłaszają swoje produkty. Możliwa jest także sytuacja, że wykonawca wdrożenia zgłasza firmę, w której zostało ono przeprowadzone, do konkursu Lider 2016 .

---

Przyjmowanie zgłoszeń będzie trwać od 9 stycznia do 28 lutego 2017 r.

Zgłoszenia do obu konkursów przyjmujemy przez formularz znajdujący się  w dedykowanych zakładkach: Lider 2016 oraz Hit Roku 2017. Przed złożeniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem każdego z konkursów.

Laureatów wybierze kapituła konkursów technologicznych, w której w tym roku zasiadają:

1. prof. Andrzej Gospodarowicz, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (przewodniczący jury),

2. dr Wiesław Paluszyński, wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji,

3. Michał Kanownik,  prezes ZIPSEE Cyfrowa Polska,

4. dr hab. Andrzej Sobczak, profesor Szkoły Głównej Handlowej i kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH,

5. Romuald Orzeł, prezes zarządu wydawnictwa Fratria (wydawcy „Gazety Bankowej”),

6. Henryk Uzdrowski, członek zarządu wydawnictwa Fratria (wydawcy „Gazety Bankowej”),

7. Maciej Wośko, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”,

8. Patrycja Sass-Staniszewska, prezes zarządu, Izba Gospodarki Elektronicznej,

9. Dr hab. Zbigniew Krysiak, ekspert ekonomiczny, Biuro do spraw Narodowej Rady Rozwoju, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

10. Sebastian Christow, dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej, Ministerstwa Rozwoju.

Laureaci obu konkursów zostaną ogłoszeni na finałowej Gali Technologicznej, która odbędzie się w kwietniu 2017 r.

W spotkaniu co roku biorą udział przedstawiciele instytucji państwowych, niezależni eksperci rynku IT, dyrektorzy działów IT oraz menedżerowie projektów technologicznych firm z następujących branż: bankowość i finanse, transport i logistyka, medycyna i farmacja, FMCG oraz energetyka, paliwa i chemia. W gali biorą udział również przedstawiciele firm IT (dyrektorzy IT oraz zarządy) firm technologicznych mających swoje rozwiązania dla powyższych branż, a także członkowie kapituły oraz przedstawiciele partnerów projektu.

W ramach projektu „Gazeta Bankowa” wydaje numer specjalny „Techno Biznes” o tematyce technologicznej prezentując najnowsze trendy w rozwoju nowych technologii, wywiady z ekspertami rynku IT, a także produkty zgłoszone do konkursu Hit Roku 2017

Zapraszamy do udziału w konkursach!

 

 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła