Faktoring eksportowy to większe bezpieczeństwo transakcji

opublikowano: 9 lutego 2016
Faktoring eksportowy to większe bezpieczeństwo transakcji lupa lupa
fot: pixabay

Faktoring jest trafnym odzwierciedleniem tego, co dzieje się na rynku i papierkiem lakmusowym rozwoju polskiej gospodarki. Jest motywowany głównie przez wzrost przychodów firm oraz liczbę nowych klientów korzystających z usługi faktoringowej.

Jak powiedział agencji eNewsroom.pl, Jarosław Jaworski, wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów, w 2015 roku wzrost obrotów rynku faktoringu był większy niż dynamika przyrostu liczby klientów – co pokazuje wyraźnie, że klienci firm faktoringowych zwiększają swoje obroty. Wspomniany trend prawdopodobnie powtórzy się też w roku 2016, a biznes klientów firm faktoringowych będzie rozwijał się dynamicznie – szczególnie w zakresie eksportu.

Spodziewamy się dalszego rozwoju branży faktoringowej. W 2015 roku faktoring eksportowy wzrósł o około 26%, a przyrost polskiego eksportu po trzech kwartałach 2015 wyniósł około 7%. Pokazuje to, że dynamika faktoringu eksportowego jest znacznie wyższa niż eksportu, co jednoznacznie potwierdza, że przedsiębiorcy szukają bezpieczeństwa transakcji na rynkach eksportowych. Jest to jedna z przyczyn wzrostu znaczenia faktoringu eksportowego, który jest naturalnym zabezpieczeniem transakcji, gdyż niweluje ryzyko nagłej zmiany kursów walutowych – opisuje Jaworski.

 

(eNewsroom.pl)

gb.pl/nb

Komentarze (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła