1,586 mld dolarów do podziału w zwycięskiej loterii Powerball

opublikowano: 14 stycznia 2016
1,586 mld dolarów do podziału w zwycięskiej loterii Powerball lupa lupa
shutterstock.com

Zawrotną sumą 1,586 miliarda dolarów podzielą się posiadacze trzech zwycięskich kuponów w amerykańskiej loterii Powerball. Kupony te nabyto na Florydzie, w Kalifornii i w Tennessee - informuje Powerball. Kumulacja była największa w historii.

Losowanie odbyło się w środę wieczorem czasu miejscowego w Tallahasee na Florydzie. Powerball czekał od 4 listopada na tego, do kogo wreszcie uśmiechnie się Fortuna. Wtedy do wygrania było "zaledwie" 40 milionów dolarów.

Szansa wytypowania sześciu zwycięskich liczb wynosi 1:292,2 miliona. Telewizja NBC wyliczyła, że większe są szanse zostania prezydentem USA. Gazeta "USA Today" podkreśla, że o wiele większe są szanse dorobienia się majątku dzięki własnemu pomysłowi na biznes, czy też szanse zostania świętym.

Poprzednia najwyższa kumulacja padła w USA w 2012 roku na loterii Mega Millions. Było to wtedy 656 milionów dolarów, a wygraną podzieliła się trójka szczęśliwców.

 

(PAP)

GB.pl/nb

Zobacz także: Zbliża się stagflacja
Komentarze (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła