Assistance Opony – dodatkowa pomoc w ramach pakietu OC w LINK4

opublikowano: 4 maja 2022
Assistance Opony – dodatkowa pomoc w ramach pakietu  OC w LINK4

Przezorny zawsze ubezpieczony – przysłowia są jedną z tych rzeczy, o których trafności przypominamy sobie najczęściej w momentach, gdy już coś się wydarzy. Stawiając czoła niespodziewanym. Są jednak chwile, których wymowę doskonale puentują znane nam od dziecka powiedzenia, tak adekwatne, że same cisną się na usta.

O tym, jak dobrze jest iść za radami zrodzonymi z doświadczenia wielu pokoleń, przekonała się niedawno pani Alicja (35 l.), na co dzień mieszkająca w niewielkiej miejscowości, nazywanej nieco żartobliwie sypialnią Krakowa.

- Kilka lat temu przeprowadziliśmy się z mężem na wieś, zamieniając odziedziczone po babci mieszkanko w bloku na nowo wybudowany domek w spokojnej, podmiejskiej okolicy. Konieczność dojazdu do pracy i dowożenia dzieci na zajęcia szkolne czy korepetycje wiąże się oczywiście ze znacznie częstszym korzystaniem z prywatnego auta, które w poprzednim miejscu zamieszkania służyło nam raczej jako większy wózek na zakupy i pojazd wakacyjny.

O tym, jak trafne jest pewne przysłowie, przekonałam się ostatnio w czasie jednego z moich codziennych dojazdów. Tydzień temu, jadąc z córeczką do przyjaciół na weekend, miałam drobną stłuczkę. Nic się praktycznie nie stało, oprócz jednego. W moim aucie przebiła się opona! Z początku poczułam się bezradna. Co robić? Miałam wprawdzie koło zapasowe, ale leżący w bagażniku, zapomniany przez wszystkich lewarek, okazał się zepsuty.

Szczęśliwie przypomniałam sobie o Assistance Opony, zaoferowanym mi przez LINK4 w ramach podstawowego pakietu OC. Po szybkim zgłoszeniu telefonicznym sytuacji ubezpieczycielowi na przyjazd serwisu nie czekałam dłużej niż 30 minut, sama wymiana koła okazała się formalnością i już po chwili ruszyłam w dalszą drogę. Córka nawet nie zauważyła przerwy w podróży, zajęta rozmową z koleżankami przez telefon. Spokojnie mogłyśmy ruszyć w trasę. Na własnej skórze przekonałam się wtedy, że – jak wielokrotnie powtarzała mi mama – przezorny zawsze ubezpieczony.

Assistance Opony w LINK4 - zakres pomocy:

Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony to bardzo praktyczny      produkt dostępny wraz z      obowiązkowym ubezpieczeniem OC.

Dzięki niemu w razie wypadku nie będziemy musieli ponosić kosztów holowania pojazdu (do 100 km). Dodatkowo zyskujemy pomoc przy wymianie lub naprawie koła (do 2 tys. zł), a nawet możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego (do 3 dni).

W sytuacji unieruchomienia pojazdu wskutek uszkodzenia opony lub opon LINK4 zapewnia:

1. Wymianę koła na miejscu zdarzenia na koło zapasowe należące do wyposażenia pojazdu.

2. Holowanie do warsztatu (w przypadku braku koła zapasowego, zestawu naprawczego lub gdy odkręcenie uszkodzonego koła nie jest możliwe na drodze, lub uszkodzeniu uległa więcej niż jedna opona)

3. Naprawę opony lub opon, zgodnie z technologią napraw we wskazanym przez LINK4 warsztacie, do którego odholowany został pojazd.

Uszkodzenie opony rozumiane jest jako: przebicie, pęknięcie, wybuch opony, brak powietrza w oponie –      wynikające z przyczyn innych niż wypadek.

Na stronie internetowej www.link4.pl dostępny jest kalkulator OC i AC, który szybko i prosto wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl.

 

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła