TechnoBiznes 2024

06.02.2024

Szanowni Państwo! Rozpoczynamy kolejną edycję konkursów technologicznych „Gazety Bankowej”. Po raz 22. wybierzemy Lidera 2023, a po raz 16. - Hit Roku 2024 rozwiń

Nagrodzimy najlepsze już wdrożone rozwiązania projektowe (konkurs Lider 2023) i najlepsze produkty, rozwiązania i usługi skierowane do firm i instytucji (konkurs HIT 2024).    

TechnoBiznes 2024, składa się z dwóch części. Zadaniem pierwszej, czyli Lider 2023, jest wyłonienie instytucji czy firm, które w minionym roku dokonały najlepszego wdrożenia w obszarze nowych technologii w trzech kategoriach: Gospodarka 4.0, bankowość́ oraz ubezpieczenia i inne usługi finansowe. Uczestniczą tu podmioty, które w 2023 roku wprowadziły unowocześnienie albo w całości, albo w takim stopniu, że stanowi ono istotny, zamknięty element większej koncepcji, która będzie uzupełniana.

Celem konkursu Hit Roku 2024 jest wskazanie najlepszych rozwiązań́ technologicznych, które będą dostępne w tym roku. Mogą to być np. aplikacje, systemy wspierające zarządzanie, ułatwiające kontakt z klientami, urządzenia, czyli wszelkiego rodzaju rozwiązania, które pozwalają zwiększyć innowacyjność́ działających na terenie Polski przedsiębiorstw i instytucji, wejść na nowe rynki lub po prostu poprawić konkurencyjność.

Zgłoszenia do konkursu Hit Roku 2024 dokonuje producent urządzenia, firma oferująca rozwiązania informatyczne lub usługodawca. Tak jak w przypadku Lidera Roku 2023, Hit dotyczy ofert dla gospodarki, ubezpieczeń́ i bankowości. 

TechnoBiznes już od wielu lat śledzi trendy pojawiające się w polskiej gospodarce. Z jednej strony pokazuje to, co już w świecie najnowszych technologii się pojawiło i z powodzeniem funkcjonuje, a z drugiej – wskazuje kierunki, w jakim zmierzają innowacje, co mają one do zaoferowania i w czym widzą swoje szanse. Konfrontacja technologicznej pomysłowości z realiami biznesu zawsze jest inspirująca.

Ostatni rok to szczególna eksplozja rozwoju technologii. Na ustach wszystkich jest AI. Czy będzie to wyzwanie czy ułatwienie? Mamy nadzieję, że zgłoszone w konkursie projekty częściowo odpowiedzą na to pytanie. Co tym razem okaże się hitem technologicznym, a które rozwiązania zdobędą tytuł lidera? W naszym konkursie biorą udział firmy małe i duże, spółki o olbrzymich aktywach, funkcjonujące na wielu rynkach, a także przedsiębiorstwa stosunkowo niewielkie. I jedne i drugie potrzebują nowych technologii. Bez nowoczesnych rozwiązań trudno dostosować się do dynamicznych i wymagających realiów rynkowych, niezależnie od wielkości biznesu.

Zgłoszenia do obu konkursów przyjmujemy od 15 lutego 2024 do 10 kwietnia 2024 r. 

Wyniki opublikujemy na łamach magazynu „Gazeta Bankowa” oraz na portalach gb.pl i wGospodarce.pl .

Zgłoszenia można przesyłać́ za pośrednictwem formularzy dedykowanych każdemu konkursowi, umieszczonych w zakładkach umieszczonych w górnej części strony konkursowej. 

Zapraszamy do udziału! 

 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła