Bank Pekao: pierwsze na rynku Konto Mieszkaniowe

opublikowano: 10 lipca 2023
Bank Pekao: pierwsze na rynku Konto Mieszkaniowe lupa lupa
fot. Fratria / AS

Od poniedziałku 10 lipca klienci indywidualni mogą założyć w Banku Pekao SA Konto Mieszkaniowe. To kolejny produkt nowego rządowego programu Pierwsze Mieszkanie

Jest skierowany do osób, które są zainteresowane zakupem pierwszego mieszkania lub domu dopiero za kilka lat. W międzyczasie klienci mogą regularnie odkładać oszczędności na koncie gwarantującym atrakcyjne oprocentowanie oraz dodatkową premię mieszkaniową.

Konto Mieszkaniowe mogą założyć osoby, które w dniu zawarcia umowy prowadzenia rachunku mają co najmniej 13 lat i nie ukończyły 45 lat oraz nie są właścicielami mieszkania lub domu. Może być ono prowadzone maksymalnie przez 10 lat. Od dnia startu oferty na każdym założonym Koncie Mieszkaniowym będzie obowiązywało promocyjne oprocentowanie 5,0% przez 6 miesięcy od dnia otwarcia rachunku – z tej promocji będzie można skorzystać do 31 października 2023r.

Liczymy, że Konto Mieszkaniowe dzięki dostępności dwóch unikalnych korzyści - naliczania odsetek bez pobierania podatku dochodowego oraz premii mieszkaniowej zabezpieczającej oszczędności klientów przed utratą wartości w dłuższym terminie - spotka się z dużym zainteresowaniem rodziców młodzieży w wieku 13-18 lat, kiedy często pojawiają się już pierwsze plany dotyczące zakupu mieszkania. Oczekujemy także zainteresowania ze strony osób młodych w wieku do 30 lat, które już wiedzą, że będą chciały dokonać zakupu mieszkania, ale np. jeszcze nie dysponują środkami na wkład własny, niezbędnymi do udzielenia kredytu hipotecznego – mówi Wojciech Werochowski, wiceprezes Banku Pekao SA odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

Klient, który założy ten produkt musi regularnie, co miesiąc, odkładać na nim kwoty mieszczące się w przedziale od 500 zł do 2 tys. zł. Co ważne, w ciągu roku kalendarzowego dopuszczalny jest brak jednej wpłaty na konto w dowolnie wybranym miesiącu. Bank będzie comiesięcznie dopisywał do salda odsetki brutto bez naliczania i pobierania podatku dochodowego, jak to wygląda w przypadku standardowych kont oszczędnościowych czy lokat terminowych.

Dodatkowym bonusem dla klientów, dostępnym wyłącznie na Koncie Mieszkaniowym, jest naliczana za każdy rok oszczędzania premia mieszkaniowa, wypłacana z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Wskaźnik premii mieszkaniowej przyjmowany do przeliczeń w każdym kolejnym roku jest zależny od wysokości inflacji lub wzrostu uśrednionej ceny m2 mieszkania w ubiegłym roku – wybierana jest wyższa wartość. Takie rozwiązanie zabezpiecza środki klienta wpłacane na Konto Mieszkaniowe przed utratą wartości w dłuższym terminie. Ważne jest to, że klient może otrzymać naliczoną już kwotę premii wyłącznie w przypadku dokonania przelewu środków z Konta Mieszkaniowego na zakup pierwszego mieszkania lub domu. W innych przypadkach premia nie będzie wypłacana.

Źródło: materiały prasowe

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła