Czego pragnie finansista? Najbardziej pożądane benefity w branży

opublikowano: 9 września 2021
Czego pragnie finansista? Najbardziej pożądane benefity w branży lupa lupa

Branża finansowa obfituje w ekspertów, którzy pomimo trwającej pandemii, wciąż mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy i kontroferty obecnych przełożonych. Co może zrobić pracodawca, by zatrzymać u siebie pracownika lub przyciągnąć odpowiedniego kandydata? Na co zwracają uwagę specjaliści i menedżerowie z tej branży przy wyborze miejsca pracy?

Firma Antal, organizator rankingu Najbardziej Pożądani Pracodawcy, postanowiła zbadać, co najbardziej interesuje specjalistów z sektora finansowego.

– Zebraliśmy dane, które potwierdzają to, co obserwujemy od dawna – wynagrodzenie nie jest już jedynym czynnikiem, który absorbuje pracownika. Dziś oczekuje on czegoś ekstra – preferencje zmieniły się nie tyle na przestrzeni lat, co ostatnich miesięcy – powiedziała Aleksandra Trzcińska, Project Coordinator, Antal.

Z przeprowadzonego przez Antal badania wynika, że pandemiczna potrzeba zachowania dystansu społecznego wymusiła przeniesienie pracy z biura do domu. Choć to sytuacja zupełnie nowa dla finansistów, wyraźnie się w niej odnaleźli. Ankietowani najczęściej wskazywali właśnie możliwość pracy zdalnej jako najbardziej pożądany benefit pozapłacowy – aż 68 proc. z nich nie tęskni za biurem. Prawie równie istotny okazuje się elastyczny czas pracy, sprzyjający zachowaniu równowagi między życiem zawodowym, a prywatnym – wskazuje na niego, aż 64 proc. respondentów.

Mimo wszystko pieniądze nie tracą na atrakcyjności i wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, choć w innej formie niż dotychczas. Na dodatkowe premie i bonusy liczy 62 proc. pytanych, 46 proc. oczekuje natomiast prezentów i bonów świątecznych. W badaniach pojawiają się także różnego rodzaju dofinansowania: do ubezpieczenia emerytalnego (38 proc.), na życie (34 proc.) czy edukacji (36 proc.).

Choć o zdrowiu mówiło się zawsze, trudno oprzeć się wrażeniu, że ostatnio martwimy się o nie zdecydowanie bardziej niż wcześniej. Badania Antal to odzwierciedlają. Na prywatnej opiece medycznej zależy 58 proc. pracowników sektora finansowego, a 42 proc. życzyłoby sobie objęcia nią również członków swojej rodziny. Ponad połowa ankietowanych (52 proc.) chciałaby także dodatkowych dni wolnych, by mieć więcej czasu na odpoczynek.

Wśród niestandardowych oczekiwań pracowników branży finansowej dość często (38 proc.) pojawiało się zagwarantowane przez pracodawcę miejsce parkingowe, a blisko co trzeci ankietowany, w ramach benefitu, chętnie wybrałby się do kina czy teatru.

Aby pozyskać najlepszych specjalistów, firmy muszą podążać za potrzebami specjalistów, nie zapominając jednak o tym, że na ostateczną decyzję o podjęciu prac, ma wpływ wiele czynników. To nie tylko wysokość wynagrodzenia, zakres obowiązków czy benefity pozapłacowe, ale i pozycja przyszłego pracodawcy – tę najłatwiej poznać, sprawdzając rankingi.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych rankingów na polskim rynku jest Ranking Najbardziej Pożądanych Pracodawców, który identyfikuje i nagradza przedsiębiorstwa o najlepszej reputacji wśród pracowników i potencjalnych kandydatów. W 2021 roku realizowana jest już 9. edycja.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła