Kolejna aukcja gazowa Gazpromu odbędzie się w marcu

opublikowano: 29 lutego 2016
Kolejna aukcja gazowa Gazpromu odbędzie się w marcu lupa lupa
fot: telegraph.co.uk

Jak poinformował BiznesAlert.pl, druga aukcja gazowa Gazprom Eksport na dostawy surowca do państw bałtyckich ma odbyć się w połowie marca.

Dostawy gazu będą realizowane w drugim, trzecim oraz czwartym kwartale 2016 roku w punkcie pomiarowym Kotlowka na granicy Białorusi i Litwy. Również wolumen do łotewskiego podziemnego magazynu gazu Inčukalns, będzie proponowany na sprzedaż. Łączna ilość surowca, jaki ma trafić na wspomnianą aukcję wynosi 560 mln m sześć.

W ubiegłym roku Gazprom Export wyraził gotowość do przeprowadzenia aukcji na dostawy gazu ziemnego do państw bałtyckich w 2016 roku po zakończeniu, obowiązujących obecnie umów długoterminowych. Rosyjska spółka poinformowała na swojej stronie internetowej w połowie września ub.r., że pierwsza w jej historii aukcja gazu ziemnego, która odbywała się między 7 a 10 września została zakończona pomyślnie. Spółka sprzedała jedną trzecią gazu, który przeznaczyła do sprzedaży w tym trybie.

W rezultacie aukcji zawarto ponad 40 transakcji z 15 kontrahentami opiewających w sumie na ponad 1 mld m sześć. gazu. Była to jedna trzecia wystawionego na aukcję wolumenu – 3,24 mld m sześć. Punktem odbioru był Greifswald, czyli wejście z gazociągu Nord Stream do infrastruktury niemieckiej. Aukcje dotyczyły dostaw w okresie zimowym.

 

(BiznesAlert / CIRE)

GB.pl/nb

 

Komentarze (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła