Konkursy technologiczne 2014

12.03.2013

Wieczorna Gala Technologiczna w warszawskim Centrum Nauki Kopernik była oficjalnym zakończeniem XII edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013 oraz VII edycji konkursu Hit Roku 2014 dla Instytucji Finansowych. Gala Technologiczna zebrała jak co roku najwyższych rangą menedżerów ze świata finansów i firm informatycznych. Prestiżowe statuetki już są w rękach zwycięzców.   rozwiń

W XII edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013,Gazeta Bankowa" wręczyła nagrody za najlepsze wdrożenia systemów informatycznych. Jak co rok, o tytuł Lidera walczyło kilkanaście instytucji finansowych, przede wszystkim z sektora bankowego i ubezpieczeniowego.

Nagrodę główną w sektorze bankowym i tytuł: Bankowy Lider Informatyki 2013 otrzymał
PKO Bank Polski. Nagrodę główną w sektorze ubezpieczeniowym i tytuł: Ubezpieczeniowy Lider Informatyki 2013 przyznano firmie Grupa PZU. Statuetkę lidera w kategorii Systemy transakcyjne uzyskała Grupa PZU za wdrożenie „magistrali serwisowej zmieniającej model udostępniania funkcjonalności biznesowych z silosowego na usługowy i realizację koncepcji SOA".
W kategorii Systemy back office wygrał PKO Bank Polski za wdrożenie „Centrum Innowacji". Statuetkę lidera w kategorii Bankowość elektroniczna i e-finanse kapituła konkursu przyznała PKO Bank Polski za wdrożenie „Aplikacji IKO".  Wyróżnienie w kategorii Bezpieczeństwo w bankowości elektronicznej otrzymał Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku za wdrożenie „nowoczesnej usługi bazującej na czterech systemach: iOS, Android, BlackBerry oraz Windows Phone".

Po raz siódmy w konkursie Hit Roku 2014 dla Instytucji Finansowych, nagrodzone zostały również najlepsze rozwiązania proponowane w nadchodzącym roku instytucjom finansowym przez dostawców IT.

W kategorii Produkt tytuł Hit Roku 2014 otrzymał produkt PeoPay firmy Softax s.j. Rekomendacje zaś do tej kategorii otrzymały firmy:

 • Universal Payment Gateway firmy CUBE.ITG SA.        
 • PeoPay firmy Softax s.j.                               
 • NEW Misys BankFusion Digital - Mobile Banking firmy Misys Digital Channels

 

Hit Roku 2014 w kategorii Rozwiązanie dostał kdpreventTM Credit Fraud Detection firmy IMPAQ sp. z o.o.

Rekomendacje od powyżej kategorii uzyskały:

 • Portfel elektroniczny V.me firmy Visa Europe
 • SAP Liquidity Risk Management Powered by SAP HANA firmy SAP Polska Sp. z o.o.
 • Leadbase firmy Software Mind SA
 • Ferryt.Zabezpieczenia firmy DomData AG
 • kdpreventTM Credit Fraud Detection firmy IMPAQ Sp. z o.o.
 • NEW Misys BankFusion Digital - Online Banking firmy Misys Digital Channels
 • SAP Fraud Management powered by SAP HANA firmy SAP Polska Sp. z o.o.
 • System ISOF-PROFAP firmy Heuthes Sp. z o.o.
 • Alfa Video Contact Center firmy Alfavox Sp. z o.o.
 • System ARES - ESP firmy Lufthansa Systems Poland Sp. z o.o.
 • Capgemini B3 BPM firmy Capgemini Polska Sp. z o.o.
 • Multimetrics Investment firmy Bonair S.A.
 • Multimetrics Insurance firmy Bonair S.A.
 • Zamknięty obieg gotówki firmy Wincor Nixdorf Sp. z o.o.

 

W kategoriach: Usługa, Walka z wykluczeniem cyfrowym oraz Cloud Computing i  Bezpieczeństwo transmisji danych nagrodę HIT ROKU 2014 uzyskała firma
NCR Polska Sp. z o.o.
za Pierwsze w Polsce bankomaty zbliżeniowe.

Rekomendacje z tej kategorii otrzymały firmy:

 • Pierwsze w Polsce bankomaty zbliżeniowe firmy NCR Polska Sp. z o.o.
 • Comarch Smart Finance firmy Comarch SA

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.  Gorąco zachęcamy instytucje finansowe oraz firmy informatyczne do udziału w przyszłej edycji konkursów technologicznych „Gazety Bankowej". Relacja z gali wręczenia nagród już w majowym wydaniu miesięcznika.

Partner Merytoryczny:

PIIT

Partnerzy Gali:

st

SKL

Partnerzy:

OFFICE 

Patroni Medialni:

tvi      Money         nr     TT

wg     Mediarun

 

Galeria zdjęć z Gali:

 
06.03.2014

Przegląd technologii nie tylko dla banków Rynek usług finansowych zmienia się dynamicznie dosłownie z dnia na dzień. Coraz większy wpływ na zmiany mają technologie, które dosłownie wtopiły się w ten biznes i stały z nim nierozłączne. Wszystko to dobrze widać codziennie nie tylko w portalu, ale również na łamach „Gazety Bankowej”. rozwiń

Dawna, wzorcowa instytucja finansowa oferująca proste usługi bankowe i podstawowe instrumenty inwestowania, działająca w małym lokalu banku teraz jest już tylko w niewielu miejscach. Współczesny bank jest organizacją nie tylko o zasięgu ogólnopolskim, ale międzynarodowym z pełną ofertą w każdym miejscu. Żeby nadążyć za potrzebami rynku, instytucje finansowe musiały przejść wiele modernizacji, a nawet ulec całkowitej przebudowie. Nowe produkty inwestycyjne i bankowe, bankowość internetową, transakcje finansowe realizowane od lat obserwuje też „Gazeta Bankowa”.

Na bieżąco śledzimy to, co technologicznie nowego pojawia się na rynku, informujemy też o potencjalnych możliwościach wykorzystania tych nowości. Pokazywaliśmy m.in. takie inwestycje jak Centrum Monitorowania Urządzeń Samoobsługowych (uruchomione w Polsce przed laty przez Wincor Nixdorf), które umożliwiają bezpieczny outsourcing usług. Na łamach magazynu informowaliśmy też o możliwościach wykorzystania najnowszych internetowych rozwiązań komunikacyjnych, umożliwiających na przykład bezpieczne logowanie do serwisów bankowych. Przedstawialiśmy także rozwiązania wykorzystujące technologie wideo do tworzenia wirtualnych placówek bankowych. Nasze tegoroczne konkursy pokażą kolejne udane wdrożenia nowych rozwiązań, świadczących również o innowacyjności banków i instytucji ubezpieczeniowych. Aktywność instytucji finansowych w internecie jest coraz bardziej widoczna – dzieje się tak za sprawą coraz bardziej masowego i ciągle rosnącego wykorzystania nowych technologii oraz coraz szybsze ich wdrażanie. Cyfryzacja niesie też zagrożenia – o tym także piszemy w „Gazecie Bankowej”, pokazujemy, jakie wdrożenia w bankach zwiększają bezpieczeństwo ich klientów.

Kilkanaście lat temu właśnie „Gazeta Bankowa” po raz pierwszy ogłosiła konkurs dla instytucji finansowych, w których nagradzała najlepsze wdrożenia informatyczne mijającego roku. Oprócz czterech kategorii konkursowych obejmujących wówczas cały obszar działalności instytucji finansowych: od systemów transakcyjnych, przez rozwiązania służące do usprawnienia działalności banku, aż po zdalny dostęp wykorzystujący łącza telefoniczne, później cyfrowe (Internet).

W tym roku „Gazeta Bankowa” ogłasza po raz dwunasty konkurs Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013. Dzisiaj jednak temu konkursowi dla instytucji finansowych towarzyszy konkurs Hit Roku 2014 dla Instytucji Finansowych dla firm z sektora informatycznego.

Jak zwykle, już w listopadzie na stronie internetowej konkursu są aktualne zakładki z regulaminami konkursów i formularzami zgłoszeniowymi. Chociaż termin przyjmowania zgłoszeń (31.01.2014) może wydawać się odległy, to jednak warto już dziś zastanowić się nad takim przygotowaniem zgłoszenia, aby skutecznie pokonać konkurentów. Ideą konkursu Hit Roku 2014 dla Instytucji Finansowych jest promocja wśród instytucji finansowych. Oferty produktów, rozwiązań i usług prezentowane (w ramach konkursu) zwracają uwagę banków i instytucji ubezpieczeniowych, co pokazało sześć dotychczasowych edycji konkursu i wykazało jego skuteczność, dając satysfakcję jego uczestnikom. Wielu z nich mówi również o innych korzyściach, jakie daje na przykład uzyskana w konkursie rekomendacja. Tu warto dodać, że „Gazeta Bankowa” nie zapomina o przyznanych nagrodach i losy nagrodzonych ofert można śledzić na jej łamach.

 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła