2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012
2021

Najlepszy Bank 2014

23.05.2014

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do XXII edycja konkursu Najlepszy Bank organizowanego przez „Gazetę Bankową”. Z banków komercyjnych oraz spółdzielczych licznie powróciły ankiety. rozwiń

„Gazeta Bankowa” od ponad 21 lat wyłania liderów polskiej bankowości, a konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony banków, o czym świadczą zawsze licznie napływające zgłoszenia. Konkurs został stworzony we współpracy z PwC, wiodącą, globalną organizacją świadczącą profesjonalne usługi doradcze oraz niezależną kapitułą pod przewodnictwem prof. Małgorzaty Zaleskiej, członka Zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Do jury konkursu Najlepszy Bank 2014 zaproszeni zostali:

prof. dr hab. Małgorzata Zaleska - Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego,

prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska - Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego,

Janusz Jankowiak - Główny Ekonomista Polskiej Rady Biznesu,

Robert Lidke - redaktor naczelny naczelnej redakcji gospodarczej I Programu Polskiego Radia,

Adam Łącki - Prezes Krajowego Rejestru Długów,

prof. dr hab. Jerzy Nowakowski - dyrektor Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych Szkoły Głównej Handlowej,

Andrzej Oślizło - Prezes Zarządu Expander Advisors,

Krystyna Majerczyk-Żabówka - prezes Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

Jako przedstawiciele redakcji w skład jury wchodzą Tomasz Przybek, prezes spółki Fratria, wydawcy "Gazety Bankowej" oraz Maciej Goniszewski, zastępca redaktora naczelnego "Gazety Bankowej.

Konkurs Najlepszy Bank wyróżni banki w dwóch kategoriach:

• Banki komercyjne,

• Banki spółdzielcze.

W każdej z tych kategorii przyznane zostaną nagrody dla najlepszych banków dużych i małych, oraz wyróżnienia za drugie i trzecie miejsce. Ponadto w rankingu będzie można poznać banki o najwyższej dynamice, najlepszej strukturze portfela oraz najlepszej efektywności. Ocena banku jest dokonywana w oparciu o zaudytowane wyniki finansowe osiągnięte przez bank w 2013 roku. W każdej kategorii przyznawana jest nagroda główna, zaś tytuł „Najlepszy Bank” otrzymuje instytucja, która osiąga najlepszy wynik łączny we wszystkich wskaźnikach.

Najstarszemu konkursowi „Gazety Bankowej” – Bank Roku towarzyszy od kilkunastu lat plebiscyt na Bankowego Menedżera roku. W tym roku konkurs będzie w nowej formule. Dziennikarze „Gazety Bankowej” nominowali 5 prezesów banków komercyjnych i 5 z banków spółdzielczych. Środowisko bankowców po raz pierwszy wybierze dwóch najlepszych bankowców z grona 10 nominowanych.

Nominowani w kategorii banków komercyjnych to:

Jarosław Augustyniak, Idea Bank,

Piotr Czarnecki, Raiffeisen Polbank,

Małgorzata Kołakowska, ING Bank Śląski,

Mateusz Morawiecki, BZ WBK,

Romuald Szeliga, Credit Agricole Bank Polska.

Nominowani w kategorii banków spółdzielczych to:

Zbigniew Bodzioch, Krakowski BS,

Władysław Dymek, BS w Czarnkowie,

Józef Myrczek, Śląski Bank Spółdzielczy Silesia,

Sebastian Nietyksza, BS we Wschowie,

Elżbieta Nowakowska- Akkermans, Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie.

28 maja 2014 na uroczystej Gali „Najlepszy Bank”, która odbędzie się w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw zostaną ogłoszone wyniki konkursów: Najlepszy Bank 2014 oraz Bankowy Menedżer 2013. Laureatom zostaną wręczone statuetki oraz wyróżnienia. Gala jest co roku miejscem spotkania ponad 150 prezesów i menedżerów najwyższego szczebla instytucji finansowych. Zaś 22 czerwca 2014 w wydaniu lipcowo- sierpniowym „Gazety Bankowej” zostanie opublikowana relacja z wydarzenia oraz ranking „Najlepszy Bank”.

 
30.05.2014

Bank Spółdzielczy w Poniatowej, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Idea Bank i BZ WBK to zwycięzcy 22 edycji konkursu „Gazety Bankowej” Najlepszy Bank. Bankowymi Liderami Roku 2013 zostali: Elżbieta Nowakowska-Akkermans, prezes Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie i Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku. Gazeta Bankowa po raz 22 nagrodziła najlepsze banki. W konkursie organizowanym pod patronatem merytorycznym firmy doradczej PwC, oraz ze wsparciem jury pod przewodnictwem Małgorzaty Zaleskiej, członka zarządu Narodowego Banku Polskiego honorowane są banki, które osiągnęły najlepsze wyniki finansowe. Przyznane zostały też nagrody dla Bankowych Menedżerów Roku. rozwiń

Największa sala balowa w Warszawie uruchomionego zaledwie tydzień temu nowego warszawskiego hotelu - Double Tree by Hilton była miejscem tegorocznej uroczystej gali podsumowującej kolejną edycję najstarszego polskiego konkursu oceniającego banki. Gości przywitała dziennikarka i prezenterka TVP Agnieszka Oszczyk.

W tym roku Gazeta Bankowa obchodzi jubileusz ćwierć wieku swojego istnienia na polskim rynku mediów. Warto jednak przypomnieć, że choć Gazetę Bankową możecie Państwo czytać już od 25 lat, stale się ona zmienia dostosowując się do zmieniających się realiów gospodarczych mówiła prowadząca galę.

O zmianach mówił też zastępca redaktora naczelnego, Maciej Goniszewski, który przedstawił nowego redaktora naczelnego Wojciecha Surmacza, oraz przedstawił nową formułę przyznawania nagród. Kapituła konkursu postanowiła odejść od dotychczasowej konwencji, w której wyróżnienia otrzymywały banki uzyskujące najlepsze wyniki w poszczególnych wskaźnikach – efektywność, struktura portfela i dynamika. W tym roku po raz pierwszy nagrody przystosowano do struktury rynku. Statuetki trafiły do najlepszych banków spółdzielczych, konkurujących w dwóch grupach – małe i średnie oraz duże, a także do najlepszych banków komercyjnych, także konkurujących we dwóch wspomnianych grupach. Dyplomy otrzymali zdobywcy drugich i trzecich miejsc w każdej z czterech grup.

Pomimo, że nagrody są przyznawane według innego schematu niż dotychczas, sama metodologia konkursu nie zmieniła się – podkreślał z kolei Łukasz Bystrzyński, partnerem w dziale doradztwa biznesowego PwC. – Banki nadal są oceniane według trzech podstawowych kryteriów: dynamiki, efektywności i struktury portfela.

Najlepsze banki w poszczególnych wskaźnikach zaprezentujemy w wakacyjnym numerze Gazety Bankowej.

Laureatami 22 edycji konkursu Najlepszy Bank zostali:

- w kategorii mały i średni bank spółdzielczy: pierwsze miejsce, Bank Spółdzielczy w Poniatowej; drugie miejsce, Bank Spółdzielczy w Dzierzgoniu; trzecie miejsce, Bank Spółdzielczy w Przemkowie.

Przedstawiciele najlepszych małych i średnich banków spółdzielczych

- w kategorii duży bank spółdzielczy: pierwsze miejsce, Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej; drugie miejsce, Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej; trzecie miejsce, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej.

Przedstawiciele najlepszych dużych banków spółdzielczych

- w kategorii mały i średni bank komercyjny: pierwsze miejsce, Idea Bank; drugie miejsce, Euro Bank; trzecie miejsce, Volkswagen Bank.

Przedstawiciele najlepszych średnich i małych banków komercyjnych

- w kategorii duży bank komercyjny: pierwsze miejsce, BZ WBK; drugie miejsce, ING Bank Śląski; trzecie miejsce, PKO Bank Polski

Przedstawiciele najlepszych dużych banków komercyjnych.

Zmiany nastąpiły też w konkursie Bankowy Menedżer Roku. Jury uznało, że zarządzający bankami spółdzielczymi zasługują na własną nagrodę. W związku z tym po raz pierwszy zostały przyznane dwie statuetki Bankowego Menedżera Roku. Jedna dla prezesa banku komercyjnego i jedna dla prezesa banku spółdzielczego. W każdej z grup było nominowanych pięciu zarządzających. Wśród spółdzielców, najwięcej głosów banków i jurorów zdobyła Elżbieta Nowakowska-Akkermans, prezes Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie, a wśród spółek akcyjnych wygrał Jarosław Augustyniak, prezes Idea Banku.

Obydwaj wyróżnieni menedżerowie otrzymali od przedstawiciela partnera gali, Tomasza Husara, dyrektora zarządzającego EXIM Tours, vouchery uprawniające do 5 tys. zł zniżki na ofertę biura.

Goście gali wzięli też udział w loterii wizytówkowej, w której do wygrania była rzeźba ufundowana przez firmę Office Plus, oraz pobyt dla pięciu wylosowanych osób w hotelowym Spa ufundowany przez Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrał Wojciech Surmacz.

Historia „Gazety Bankowej” sięga o wiele dalej niż wspomniane 25 lat. Gazeta o tym samym tytule była wydawana w okresie międzywojennym we Lwowie. Do tej tradycji chcę nawiązać jako nowy redaktor naczelny. Chcę pokazać, że wolny rynek, rynek finansowy, giełda, bankowość, to nie są zagadnienia, które Polacy poznali w 1989 roku. To są zagadnienia nie obce nam od dziesięcioleci, a jedynie zredukowane i zdeformowane w okresie PRL-u.

Po emocjach konkursowych przed gośćmi wystąpiła Anna Kostrzewska, młoda i utalentowana wokalistka, a później hotelową salę wypełnił gwar kuluarowych rozmów przy daniach serwowanych przez szefa kuchni nowego warszawskiego hotelu.


Sponsorem strategicznym gali był Polski Koncern Naftowy ORLEN SA, sponsorem głównym, Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA, partnerami: Stefczyk Leasing, Softax, Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw, Office Plus Spółka z o.o., EXIM Tours, Wincor Nixdorf. Współpracy redakcyjnej podjął się RMF CLASSIC, a patronami medialnymi były redakcje: Net Event, TVP Info, Manager, Mediarun, Bankier.pl, prnews.pl, Think Tank, IT Polska News, eGospodarka.pl, wGospodarce.pl.

 

 
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła

Szanowny Czytelniku

Chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych osobowych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 r., zgodnie z instrukcjami, o których mowa poniżej.

Od 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane w skrócie również jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, i wprowadza wiele zmian w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które będą miały wpływ na wiele dziedzin życia, w tym na korzystanie z usług internetowych. Przed przejściem do serwisu naszym celem jest zapoznanie Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz przepisami, które niebawem wejdą w życie, tak aby dać Ci szeroką wiedzę i bezpieczeństwo korzystania z naszych serwisów internetowych Prosimy Cię o zapoznanie się z podstawowymi informacjami.

Co to są dane osobowe?

Podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach, instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu udostępniania personalizowanych treści i reklam, bezpieczeństwa oraz analizowania ruchu na naszych stronach.

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych osobowych będzie Fratria sp. z o.o., a także nasi Zaufani Partnerzy, tj. firmy i inne podmioty, z którymi współpracujemy przede wszystkim w zakresie marketingowym. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie pod niniejszym linkiem „Zaufani Partnerzy”.

Po co są nam potrzebne Twoje dane?

Aby dostosować reklamy do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi.

Twoje uprawnienia

Zgodnie z RODO przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych osobowych i ich przetwarzania przez nas i Zaufanych Partnerów. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych, możesz ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Ci również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.

Zgoda

Wyrażenie przez Ciebie zgody jest dobrowolne. W każdym momencie możesz również edytować swoje preferencje w zakresie udzielonej zgody, w tym nawet wycofać ją całkowicie, klikając w ustawienia zaawansowane lub wyrażając zgodę i przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa, jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz na naszych stronach internetowych). Jeśli chcesz się zgodzić na przetwarzanie przez Fratrię sp. z o.o. i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zebranych w związku z korzystaniem przez Ciebie z naszych stron i aplikacji internetowych, w tym ich przetwarzanie w plikach cookies itp. instalowanych na Twoich urządzeniach i odczytywanych z tych plików danych, możesz w łatwy sposób wyrazić tę zgodę, klikając w przycisk „Zgadzam się i przechodzę do serwisu”. Jeśli nie chcesz wyrazić opisanej wyżej zgody lub ograniczyć jej zakres, prosimy o kliknięcie w „Ustawienia zaawansowane”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na „Polityce prywatności”.

×

Ustawienia zaawansowane

Aby dostosować reklamy i treści do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi, podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych.

Aktywna zgoda

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym profilowanie, moich danych osobowych pozostawianych w ramach korzystania oferowanych przez Wydawnictwo Fratria sp. z o.o. oraz zaufanych partnerów usług Wydawnictwa. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w ramach korzystania z oferowanych przez Wydawnictwo Fratria zaufanych partnerów usług. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na Polityce prywatności.