Niespodziewane problemy z akumulatorem? Warto mieć pomoc na telefon w Pakiecie OC

opublikowano: 16 listopada 2023
Niespodziewane problemy z akumulatorem? Warto mieć pomoc na telefon w Pakiecie OC lupa lupa
Pakiet OC w LINK4 oferuje niezawodne wsparcie na wypadek awarii akumulatora, fot. materiały prasowe / Adobe Stock

Bez naładowanej baterii, nie będziesz w stanie daleko zajechać. Zwłaszcza teraz nabiera to szczególnego znaczenia, bo zimno wpływa na akumulator. Awaria z tego powodu jest gorsza niż złapanie kapcia. W przypadku uszkodzonej opony zawsze pod ręką jest zapas. Jednak gdy nagle zabraknie prądu, trzeba szukać kogoś, kto pospieszy Ci z pomocą. Na szczęście jest Pakiet OC w LINK4, który w takiej sytuacji oferuje niezawodne wsparcie.

Niskie temperatury mocno obciążają akumulatory rozruchowe w autach. Baterie stają się mniej wydajne, bo ich obciążenie w chłodne dni wzrasta nawet dwukrotnie. Zwykle muszą obsługiwać więcej odbiorników przy mniejszej mocy: ogrzewanie na pełnych obrotach, do tego podgrzewane fotele, a niekiedy nawet ogrzewanie kierownicy.

Nie popełniaj tych pięciu błędów

O akumulator trzeba dbać. Warto wiedzieć, jakich błędów unikać, aby przedłużyć jego żywność.

1. Jeśli auto służy Ci tylko do jazdy na krótkich odcinkach, np. do sklepu za rogiem, staraj się regularnie przejeżdżać ponad 20 km, minimum co dwa tygodnie, aby podładować akumulator. Alternatywnie możesz regularnie podpinać w garażu ładowarkę.
2. Jazda na światłach to obowiązek, ale nie używaj ich na postoju, kiedy silnik jest wyłączony. Tak samo, jak podgrzewania foteli czy innych urządzeń podłączonych do wtyczki 12V.
3. Czystość ma znacznie. Zwłaszcza mokry brud na akumulatorze prowadzi do tzw. prądów upływowych i może go stopniowo rozładować. Aby temu zapobiec, regularnie sprawdzaj klemy i styki. Jeśli są zaśniedziałe, warto przetrzeć je szczotką drucianą lub papierem ściernym. Do pielęgnacji styków można użyć sody oczyszczonej.
4. Jeśli auto jest nieużywane przez dłuższy czas, akumulator nadal może tracić napięcie i samoczynnie się rozładowywać. Jeżeli więc zostawiasz samochód na kilka tygodni, warto podłączyć go do ładowarki z funkcją podtrzymania.
5. Rozładowanie baterii jest procesem stopniowym, który daje o sobie znać. Typowymi objawami są migoczące przednie reflektory podczas rozruchu lub silnik, który uruchamia się z trudem. Jeśli natężenie światła z czasem się zmniejszy, akumulator samochodowy jest w złym stanie. Wtedy konieczna jest jego wymiana.

Tak działa Program Pomocy w LINK4

Jak pomóc sobie w sytuacji, gdy nagle rozładuje Ci się akumulator? Wybawieniem z kłopotu może być ubezpieczenie. Mając Pakiet OC w LINK4 wraz z obowiązkową polisą, otrzymujesz unikalny Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony.

W ramach tego ubezpieczenia w sytuacji nagłego rozładowania akumulatora wystarczy, że zadzwonisz pod numer podany na polisie 22 444 44 44 i zgłosisz swój problem. Firma przyśle na miejsce pomoc drogową, która pomoże Ci uruchomić pojazd. Warto wiedzieć, że możesz skorzystać z dwóch takich darmowych zgłoszeń w okresie ubezpieczenia – niezależnie od tego, czy uruchomienie silnika się powiodło.

Program Pomocy to bardzo przydatna opcja, bo otrzymujesz pomoc, w sytuacji, gdy potrzebna jest od zaraz. Kłopot zostanie szybko rozwiązany – z pomocą fachowca silnik zaskoczy i będziesz mógł ruszyć w dalszą drogę.

Pomoc drogowa i auto zastępcze

Pakiet OC w LINK4 ma jeszcze więcej korzyści. Dzięki niemu masz zapewnioną pomoc drogową i holowanie, jeśli dojdzie do zderzenia z innym pojazdem, zwierzęciem albo kiedy wjedziesz samochodem do rowu i samochód nie będzie z tego powodu nadawał się do dalszej jazdy. Do tego otrzymasz auto zastępcze na okres 3 dni. Także wówczas, kiedy doszło do kradzieży.
Nie zostaniesz sam z kłopotem także, gdy złapiesz gumę. Przysłany fachowiec wymieni uszkodzone koło na miejscu, a jeśli to nie będzie możliwe, odholuje auto do warsztatu.

PAKIET OC W LINK4 - CO DAJE? - OBEJRZYJ WIDEO


Pakiet OC w LINK4 to sprawdzone rozwiązanie i doceniana oferta nie tylko przez kierowców, ale także znawców rynku ubezpieczeniowego w Polsce.

Dopasuj swoją ochronę

W LINK4 możesz w łatwy sposób skomponować sobie zestaw ubezpieczeniowy – wystarczy dołożyć do Pakietu OC dodatkowe opcje, które Cię interesują (np. NNW, Auto Assistance, Ochronę Zniżki czy Smart Casco). Jest jeszcze jeden ważny plus. Kupując ubezpieczenie – składkę możesz rozłożyć nawet na cztery raty.

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo Pakietu OC+AC.

Na stronie internetowej link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator OC, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl.

*Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU

Materiał reklamowy LINK4

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła