Petru chce spotkać się z Morawieckim ws. zmian w CIT i amortyzacji

opublikowano: 1 lutego 2016
Petru chce spotkać się z Morawieckim ws. zmian w CIT i amortyzacji lupa lupa
fot: PAP/Radek Pietruszka

Na poniedziałkowej konferencji Ryszard Petru (Nowoczesna), zaproponował wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu spotkanie w sprawie zmian w podatku CIT i kwestiach amortyzacyjnych. Zapowiedział także złożenie kontrpropozycji do rządowego programu "Rodzina 500 plus".

Petru na konferencji prasowej w Sejmie powiedział, że obniżka CIT-u do 15 proc. dotyczyłaby tylko firm, które mają do 20 mln złotych obrotu. Według niego, rozwiązania dotyczące amortyzacji, zachęcałyby polskie firmy do wzmożenia wysiłków inwestycyjnych w Polsce. Chodzi o to, by firmy, które inwestują, mogły szybciej wliczać w koszty poniesione wydatki majątkowe. Zaznaczył, że inwestycje to podstawa wzrostu gospodarczego i podstawa wyższych wynagrodzeń w przyszłości.

Lider Nowoczesnej przypomniał też, że obniżkę CIT-u PiS obiecywał w kampanii wyborczej. Dlatego liczy na spotkanie z Morawieckim, aby ustalić, które z rozwiązań mają szansę na poparcie rządu. Petru zapewnił, że propozycje te nie są polityczne, ale dotyczą wsparcia firm. Ocenił, że nie są kosztowne dla budżetu. Petru napisał list do Morawieckiego w sprawie spotkania, który wpłynął już do Ministerstwa Rozwoju. Jak sam mówi, ma nadzieję na spotkanie „w duchu poszukiwania rozwiązań ponad podziałami.”

Lider Nowoczesnej zapowiedział też, że w najbliższym czasie złoży kontrpropozycję dla rządowego programu "Rodzina 500 plus". Według niego musi to być program uwzględniający potrzeby kobiet na rynku pracy, czyli większą dostępność żłobków i przedszkoli, a także uwzględniający łączenie pracy z wychowaniem dzieci. Zapowiedział także złożenie poprawki wprowadzającej kryterium dochodowe do rządowego projektu.

 

(PAP)

GB.pl/nb

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła