Pierwsza stłuczka? Nie szkodzi! Jest sposób na ochronę zniżki

opublikowano: 5 października 2022
Pierwsza stłuczka? Nie szkodzi! Jest sposób na ochronę zniżki lupa lupa
Jeśli korzystamy z opcji Ochrona Zniżki to nawet gdy zdarzy się nam szkoda, nie stracimy dotychczasowych ulg, fot. materiały prasowe / Shutterstock

To był pech. Choć przez lata nie mieliśmy żadnej przykrej przygody na drodze, tym razem popełniliśmy fatalny błąd. Nasze auto wylądowało na tylnym zderzaku drugiego samochodu. Firma ubezpieczeniowa pokryje szkody z OC, ale przy odnowieniu polisy stracimy zniżkę za bezszkodową jazdę. Jak tego uniknąć? Z nowym dodatkiem do polisy OC i AC w LINK4 możemy ochronić nasze dotychczasowe zniżki za bezszkodową jazdę.

Bycie ostrożnym kierowcą się opłaca. Firmy ubezpieczeniowe doceniają nas za bezwypadkową jazdę. Im dłużej się tym wyróżniamy, tym tańszą mamy polisę – nawet o kilkadziesiąt procent. Ten przywilej kończy się jednak, kiedy spowodujemy szkodę. Wtedy premia spada, a koszty ubezpieczenia znacznie rosną. Można temu zapobiec. W jaki sposób?

Wysokość szkody nie ma znaczenia

W LINK4 przy zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego OC albo pakietu OC+AC dostępna jest teraz nowa opcja – Ochrona Zniżki. Decydując się na nią, zapewniamy sobie komfort i spokój. Jeśli nawet zdarzy się nam szkoda, nie stracimy dotychczasowych ulg. Firma nie będzie naszego błędu uwzględniać przy odnowieniu polisy na następny rok. I nie ma znaczenia, czy szkoda wyniosła 300 zł za zarysowany na parkingu lakier, czy była znacznie poważniejsza.

Warto wiedzieć, że opcja Ochrona Zniżki dotyczy tylko jednego zdarzenia z OC i jednego zdarzenia z AC w okresie trwania naszej rocznej umowy. Jeśli będzie ich więcej, to za drugą i kolejną szkodę otrzymamy zwyżkę, ale pierwsza ujdzie nam na sucho. Nie będzie uwzględniona w składce.

UBEZPIECZ SWOJE AUTO - DLACZEGO WARTO TO ZROBIĆ W LINK4? - OBEJRZYJ WIDEO

Ile kosztuje ochrona zniżki?

Ochrona zniżki dostępna jest jako klauzula do ubezpieczenia OC, które w LINK4 oferowane jest w pakiecie wraz z unikalnym „Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony”. Dodatek w tym wariancie kosztuje tylko 35 zł. To znakomite uzupełnienie polisy, która zapewnia wiele dodatkowych korzyści jak:
– usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km,
– samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży,
– wymianę uszkodzonego koła na miejscu zdarzenia na koło zapasowe należące do wyposażenia pojazdu, albo:
– holowanie do warsztatu w przypadku braku koła zapasowego i zestawu naprawczego, gdy odkręcenie uszkodzonego koła na miejscu nie jest możliwe, lub uszkodzeniu uległo więcej opon.

W przypadku pakietu: ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenia Autocasco za Ochronę Zniżki zapłacimy 99 zł.

Przy wyliczeniu składki należy jednak pamiętać, że wysokość zniżki to tylko jeden z czynników, który ma wpływ na ostateczną składkę za polisę. Równie ważne – oprócz danych samego pojazdu – są m.in. także takie parametry jak sposób i miejsce użytkowania, czy doświadczenie kierowcy. Dlatego też wysokość składki za ubezpieczenie może zmienić się w kolejnym roku – nawet wówczas, gdy korzystamy z klauzuli Ochrona Zniżki.

Dlaczego Ochrona Zniżki się opłaca

Na drodze życie pisze różne scenariusz i kraksy zdarzają się nawet najlepszym. Warto przez jeden błąd nie tracić kapitału, na który pracowaliśmy wiele lat. Ochrona zniżki AC oraz OC w LINK4 to dodatek warty uwagi. Zapewnia nam komfort i spokój, bo nawet jeśli popełnimy z naszej winy szkodę, to nie odczujemy tego finansowo przy odnowieniu polisy na następny rok.

By skorzystać z opcji, trzeba wykazać się czystym, bezwypadkowym kontem w ostatnim roku (brak szkody OC u któregokolwiek z posiadaczy pojazdu) oraz historią ubezpieczenia OC (u wszystkich posiadaczy pojazdu).

Opcja Ochrona Zniżki dostępna jest we wszystkich kanałach sprzedaży. Także wtedy, jeśli decydujemy się opłacić składkę w ratach. W LINK4 możemy rozłożyć ją maksymalnie na cztery części.

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo pakietu OC+AC wraz z klauzulą Ochrona Zniżki.

Na stronie internetowej: www.link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziesz w OWU na stronie www.link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła