2020 2019 2018 2017 2016 2015
2021

Polski Kompas 2021

27.08.2021

Redakcja ekonomiczna Grupy Medialnej Fratria – wydawcy najstarszego miesięcznika ekonomicznego w Polsce „Gazety Bankowej” oraz wiodącego tygodnika opinii „Sieci”, a także portali wGospodarce.pl i wPolityce.pl, nawiązując do wieloletniej tradycji, podejmuje się publikacji corocznego podsumowania stanu gospodarki, przeglądu rynku i trendów. rozwiń

„Polski Kompas” w ciągu sześciu lat stał się ważną i oczekiwaną publikacją na polskim rynku wydawnictw gospodarczych i ekonomicznych. Rocznik Instytucji Finansowych i Spółek Akcyjnych, jest co roku okazją do zwięzłego podsumowania działań podejmowanych przez rząd i uczestników rynku, a także – a może przede wszystkim – prognozą, swoistym drogowskazem i zapowiedzią wydarzeń w kolejnym roku. Taka jest przecież rola kompasu, by wskazywać drogę w czasie burzy, gdy trudno wytyczyć szlak do obranego celu.

Siódme wydanie „Polskiego Kompasu. Rocznika Instytucji Finansowych i Spółek Akcyjnych” przygotowywane przez redakcję ekonomiczną Grupy Medialnej Fratria ukaże się tradycyjnie jesienią. W tym roku premierę wydawniczą planujemy na październik 2021 roku.

Publikacje „Polskiego Kompasu” zawsze spotykają się z ogromnym zainteresowaniem liderów życia publicznego, gospodarczego i naukowego. Na łamach rocznika autorskie felietony, analizy i komentarze publikują ekonomiści, członkowie Rady Programowej „Gazety Bankowej”, zasiadający w Radzie Polityki Pieniężnej, reprezentujący Polską Akademię Nauk i najważniejsze ośrodki akademickie w kraju. Artykuły przygotowują też przedstawiciele rządu – ministerstw zaangażowanych bezpośrednio w politykę gospodarczą Polski, a także prezesi zarządów największych polskich spółek giełdowych.

Jesteśmy w trakcie ożywionej debaty dotyczącej nowego porządku w Polsce i na świecie spowodowanego pandemią koronawirusa. Dyskusja ta jest szczególnie ważna w czasie zmian zapowiedzianych przez rząd w ramach Polskiego Ładu, czyli społeczno-gospodarczego programu odbudowy po kryzysie COVID-19.

Strategii tej pomóc ma również Krajowy Plan Odbudowy – którego celem jest lepsze wykorzystanie środków z Europejskiego Funduszu Odbudowy i zmiana sposób absorbcji z wydatkowania na inwestowanie. Inwestycje te mają pobudzić wzrost gospodarczy na wiele lat.

Programy wsparcia gospodarki – od błyskawicznie uruchomionych w 2020 roku tarcz antykryzysowych i finansowych, po wspomniany wyżej Polski Ład i Plan Odbudowy, aż po programy branżowe (Polityka Energetyczna Polski 2040, Polska Cyfrowa, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, Krajowy Program Kolejowy, Program Budowy Dróg Krajowych) stanowić będą w najbliższych latach trzon najistotniejszego planu odbudowy polskiej gospodarki – Projektu Polska Plus.

Właśnie projektom na wyjście z kryzysu – planom, strategiom i prognozom na najbliższe lata poświęcamy tegoroczne wydanie „Polskiego Kompasu” – dodając niezwykle ambitny podtytuł „Projekt Polska Plus”.

Wierzymy, że autorzy zaproszeni w tym roku do współtworzenia „Polskiego Kompasu” pomogą nam wskazać szanse i wyzwania polskiej gospodarki w perspektywie najbliższych lat, wskażą zagrożenia i zaproponują liderom gospodarki konkretne rekomendacje. Oddajemy głos uczestnikom gospodarki – to na kartach „Polskiego Kompasu” mają szansę przedstawić zaprezentować strategie i plany, wskazać istotne elementy otoczenia rynkowego, wpływające na biznes i polską gospodarkę narodową.

 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła