Poruszające „Pocztówki z kwarantanny”

opublikowano: 29 kwietnia 2020
Poruszające „Pocztówki z kwarantanny” lupa lupa
Okładka „Sieci Extra”, fot. Fratria

Jest już dostępne najnowsze „Sieci Extra” - specjalny dodatek do tygodnika „Sieci”. Wykup e-prenumeratę, dołącz do "Sieci Przyjaciół", a otrzymasz wyjątkowe "Sieci Extra"

Szanowni Przyjaciele!

Informujemy, że jest już dostępne najnowsze „Sieci Extra” - specjalny dodatek do tygodnika „Sieci”, dostępny wyłącznie dla tych, którzy wykupili e-preneumeratę i w ten sposób dołączyli do naszej „Sieci Przyjaciół”.

Dodatek zatytułowany „Pocztówka z kwarantanny” zawiera teksty wyjątkowe. To osobiste świadectwa dziennikarzy naszej redakcji z okresu kwarantanny. To zapis wyjątkowego czasu.

Red. Aleksandra Jakubowska napisała:

Piotr wychodzi ze swojego pokoju i podaje aktualną liczbę zmarłych na koronawirusa. „To dużo czy mało? Spada czy rośnie?” – pyta. Piotr jest 37-letnim mężczyzną o umyśle dziecka. Jest osobą niepełnosprawną intelektualnie. Jest naszym ukochanym synem. Ma fotograficzną pamięć, która pozwala mu pisać bez ortograficznych błędów, potrafi obsługiwać komputer, telefon, ale nie zna wartości pieniędzy i nie potrafi liczyć. (…)

„Epidemia koronawirusa zabrała mu także tych, którzy żyją. Już nie może spotkać się ze swoimi koleżankami i kolegami ze Środowiskowego Domu Samopomocy, pojechać rowerem do „przyszywanych” dziadków, pani Janeczki i pana Janka, ich córki Agnieszki, którą traktuje jak siostrę. Nie może się poczuć samodzielny, jadąc do miejscowej kawiarni na kawę, która jest tylko pretekstem, by poprzekomarzać się z zaprzyjaźnionymi kelnerkami. Nie wpadnie do pani Magdy z warzywniaka, żeby zapytać, jak chowa się wnuczka, a znajome od lat ekspedientki ze spożywczego samu nie pochwalą go, że chyba ostatnio schudł.

Piotr miał swoją enklawę, w której czuł się bezpiecznie, kontakt z ludźmi, którzy traktowali go przyjaźnie, nie dając do zrozumienia, że jest „inny” i nigdy nie spotkał się wśród nich z przejawem niechęci i agresji osobników, dla których każda niepełnosprawność jest czymś cudacznym czy wręcz obrzydliwym. Ten bezpieczny świat Piotra skurczył się nagle przez epidemię koronawirusa, ograniczony został do domu i rodziców i nawet rower, na którego zakup tak czekał, stoi w kącie, bo po co nań wsiadać, kiedy nie ma do kogo jechać?

Tak zaczyna się ta relacja.

W naszym dodatku znajdą Państwo teksty także innych waszych ulubionych autorów z naszego środowiska: Marzeny Nykiel, Jacka Karnowskiego, Doroty Łosiewicz, Marcina Fijołka, Aleksandry Rybińskiej, Kamila Kwiatka, Aleksandra Majewskiego, Edyty Hołdyńskiej, Marka Pyzy, Michała Karnowskiego, Jolanty Gajdy-Zadwornej, Marcina Wikło, Stanisława Janeckiego, Wojciecha Biedronia.

Jak dołączyć do „Sieci Przyjaciół”?

Wejść na stronę: SiecPrzyjaciol.pl

Wybrać ofertę - szczególne polecamy abonament roczny, teraz w cenie półrocznego! To dla nas stabilne wsparcie w czasach, gdy sieć sprzedaży tradycyjnej została zmniejszona, a wielu ludzi zostało w domach (i słusznie).

Kilka klików i już otrzymują Państwo co tydzień dostęp do tygodnika na stronie SieciPrzyjaciół, a dodatkowo co kilka tygodni dostęp do „Sieci Extra”.

A wkrótce rozszerzymy znacznie ofertę dla członków „Sieci Przyjaciół”.

Zapraszamy!

Komentarze (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła