Potwierdzanie tożsamości mDowodem w Alior Banku

opublikowano: 4 września 2023
Potwierdzanie tożsamości mDowodem w Alior Banku lupa lupa
fot. Fratria / JS

Od września br. podczas wizyt w oddziałach Alior Banku, klienci nie muszą okazywać tradycyjnego dowodu osobistego w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Wystarczy, że na smartfonie posiadają aplikację mObywatel 2.0, w której dostępny jest mDowód.

Decyzją ustawodawcy, klienci bankowi mogą korzystać z mDowodu na takich samych prawach jak z tradycyjnego dowodu osobistego czy paszportu.

Proces potwierdzania tożsamości w oddziale banku przy użyciu mDowodu wygląda następująco: klient w pierwszej kolejności loguje się na swoim smartfonie do aplikacji, a następnie skanuje udostępniony kod QR. Po zeskanowaniu kodu, doradca otrzyma potwierdzenie danych klienta w systemie bankowym, co umożliwi kontynuację obsługi.

Warto podkreślić, że mDowód nie stanowi cyfrowej wersji tradycyjnego dowodu osobistego, lecz równorzędnego dokumentu tożsamości. Oba dokumenty różnią się numerem, serią, datą wydania oraz ważnością. Co więcej, mDowód posiada ważność jedynie na terenie Polski.

Źródło: materiały prasowe

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła