Premier Szydło: nie wierzę w polityczne ratingi

opublikowano: 21 stycznia 2016
Premier Szydło: nie wierzę w polityczne ratingi lupa lupa
fot: PAP

Nie wierzę w ratingi, które są dyktowane względami politycznymi zamiast względami gospodarczymi, bo wówczas taka agencja ratingowa zaczyna być agencją polityczną - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło.

Na konferencji prasowej premier była pytana o działania, jakie rząd ma zamiar podjąć w reakcji na obniżenie przez agencję ratingową Standard & Poor's (w ubiegły piątek), długoterminowego ratingu polskiego długu w walucie obcej do poziomu "BBB plus" z "A minus".

"Nie wierzę w ratingi, które są dyktowane zamiast względami gospodarczymi względami politycznymi, bo wówczas taka agencja ratingowa zaczyna być agencją polityczną i to nie oto chodzi. Przykłady decyzji podejmowanych chociażby przez tę agencję, ale dotyczące innych państw, kryzysu w Stanach Zjednoczonych, później kryzysu w strefie euro, pokazują, że agencje też nie zawsze (...) są bezstronne" - wskazała Szydło.

Dodała, że "we współczesnym świecie agencje ratingowe, zamiast zajmować się gospodarką i finansami, zajmują się polityką". "Ale my jesteśmy na to przygotowani, polska gospodarka jest stabilna i nic złego się na pewno nie stanie i nie wydarzy" - podkreśliła Szydło.

Zaznaczyła, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy wydał dobrą opinię o polskiej gospodarce. "Wydaje mi się, że to są wiarygodne źródła" - powiedziała szefowa rządu.

 

(PAP)

GB.pl/nb

Komentarze (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła