Prezes Krajowej SKOK doceniony na światowym forum

opublikowano: 17 lipca 2018
Prezes Krajowej SKOK doceniony na światowym forum lupa lupa
prezes Krajowej SKOK Rafał Matusiak został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego WOCCU, fot. Fratria

Podczas spotkania Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) w Singapurze, prezes Krajowej SKOK Rafał Matusiak został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego tej globalnej organizacji. 

Przedstawiciele unii kredytowych – odpowiedników polskich spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych – od 15 do 18 lipca spotykają się w Singapurze na dorocznej światowej konferencji WOCCU. Podczas wczorajszego posiedzenia Rady, Rafał Matusiak – prezes Kasy Krajowej, centralnej instytucji sektora SKOK – został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Dyrektorów Word Council of Credit Unions.

WOCCU to globalna instytucja łącząca spółdzielcze instytucje finansowe ze 109 krajów na całym świecie. Łącznie to przeszło 68 tysięcy instytucji, które zrzeszają ponad 235 milionów ludzi.

Polskie Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe (SKOK) uważane są przez międzynarodową społeczność za jeden z najlepiej rozwijających się systemów unii kredytowych na świecie.

Funkcja jaką objął Rafał Matusiak to najwyższe stanowisko w międzynarodowych instytucjach finansowych piastowane przez Polaka.

Na tej samej Konferencji prestiżową nagrodę przyznawaną corocznie przez Światową Radę Związków Kredytowych – Distinguished Service Awards otrzymał pośmiertnie Adam Jedliński, wieloletni przewodniczący rady nadzorczej Kasy Krajowej, wybitny znawca prawa spółdzielczego i działacz społeczny. Adam Jedliński jest już trzecim Polakiem uhonorowanym indywidualnie przez WOCCU za zasługi dla rozwoju światowego ruchu spółdzielczego. Wcześniejszymi laureatami nagrody byli śp. prezydent Lech Kaczyński i senator Grzegorz Bierecki.

Komentarze (1)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
angela gonzalez
0 / 0 zgłoś

WITAJ WSZYSTKO Wielka jest moja radość

angela gonzalez , 4.09.2018, 06:49
WITAJ WSZYSTKO Wielka jest moja radość, która przyszła świadczyć, co zrobił mi pan LWANIUK DARIUSZ. Poprosiłem go o pożyczkę w wysokości 10 000 ZL i nie okłamując cię w tym czasie, kiedy mówię do ciebie, dziś rano sprawdziłem swoje konto i odkryłem, że 10 000 ZL zostało faktycznie przeniesionych na moje konto. To właśnie ta radość, która ożywia mnie, świadczy dziś rano o tym wspaniałym Panu, który pozwolił mi znaleźć mi radość, że ją straciłem dawno temu. Ci, którzy są w potrzebie, nie szukali dalej, skontaktowali się z nim, oto jego mail: iwaniukdariusz1234@gmail.com WHATSAPP 0022 960 495 638
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła