Prezydent Andrzej Duda nagrodzony Biało-czerwonymi Różami wPolityce.pl

opublikowano: 25 czerwca 2020
Prezydent Andrzej Duda nagrodzony Biało-czerwonymi Różami wPolityce.pl lupa lupa
Nagrodę Biało-czerwonych Róż od czytelników i redakcji portalu wPolityce.pl Prezydent RP Andrzej Duda odebrał w Pałącu Prezydenckim z rąk przedstwicieli wydawnictwa i redakcji, fot. Fratria

Portal wPolityce.pl obchodzi właśnie 10. urodziny. Podczas uroczystej gali nagrodę Biało-czerwonych Róż otrzymał Prezydent RP Andrzej Duda, a wyróżniony został minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

"Bardzo serdecznie dziękuję, czuję się ogromnie uhonorowany. (…) Chciałbym podziękować portalowi wPolityce.pl, całej redakcji i wszystkim mediom związanym z tym portalem, dlatego że śmiało mogę mówić, że razem realizujemy pewne dzieło od 10 lat, które wierzę, że prowadzi do naprawy Rzeczypospolitej" — powiedział prezydent Andrzej Duda. Prezydent mówił o suwerenności, a jako przykład walki o nią podał przykład przekopu Mierzei Wiślanej.

"O suwerenność staramy się cały czas i tutaj jest także wielka rola mediów wokół portalu wPolityce.pl, także Czytelników, ale przede wszystkim redakcji i wszystkich problemów, na które redakcja zwraca uwagę. Bardzo się cieszę, bo to jest niezwykle ważne wsparcie dla mnie w dziele, które na siebie przyjąłem. Przede wszystkim realizowania tego, o czym mówił i co swoją wizją wyznaczył nam kiedyś pan prezydent Lech Kaczyński. (…) Mam głębokie poczucie, że dzisiaj ta wizja Polski się realizuje" — zaznaczył. Prezydent podkreślał, że należy przełamywać wiele nieuprawnionych relacji stworzonych już na początkach III RP, które często trwają do dzisiaj.

Laudację na cześć laureata wygłosił Michał Karnowski. "Przypomnę, że intencją naszych nagród jest honorowanie osób, które wniosły szczególny wkład w pielęgnowanie i umacnianie ważnych dla naszego Państwa i Narodu wartości, zwłaszcza patriotyzmu, a także naszej suwerenności i niepodległości. Chcemy także wyrażać nasze uznanie ludziom, którzy wieloletnią pracą umocnili naszą wspólnotę. Nagradzamy ważne postaci z różnych dziedzin życia społecznego – ze sfery polityki, ale także kultury, mediów, gospodarki. Wśród nagrodzonych wcześniej są m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, pisarz i publicysta Bronisław Wildstein, premier Mateusz Morawiecki. Uznaliśmy wraz z czytelnikami, że czas, by do tego grona dołączył polityk, który w maju 2015 roku otworzył drzwi do możliwości dobrych zmian w Polsce przez kolejne pięć lat. Który nie zawiódł polskich nadziei – o czym świadczą tysiące Polaków na spotkaniach z nim" — powiedział Michał Karnowski.

Relacja wideo z wręczenia nagrody z Pałacu Prezydenckiego kliknij  TUTAJ 

Wyróżnienie otrzymał minister aktywów państwowych Jacek Sasin. "To wspaniałe wyróżnienie, wspaniała nagroda. Bardzo serdecznie za to dziękuję. Traktuję to wyróżnienie jako potwierdzenie słuszności polityki PiS-u (…). Mówiliśmy o tym, że państwowa własność w gospodarce jest ważna, nie jest żadnym obciążeniem. Nie jest czymś, co powinno zniknąć, ale jest ważnym elementem naszej państwowej suwerenności, siły Polski" — mówił.

Wicepremier i minister aktywów państwowych zwracał uwagę na to, że w czasie pandemii koronawirusa udało się stworzyć poczucie, iż dla spółek Skarbu Państwa liczy się nie tylko interes ekonomiczny.

"Udało się również w tym czasie zbudować takie poczucie wspólnoty. Poczucie tego, że interes Polski, Polaków, to jest coś, co ma przyświecać szefom, zarządom i wszystkim zatrudnionym w tych spółkach. Nie tylko ten bezpośredni interes ekonomiczny, potrzeba zarabiania, co jest najważniejsze w biznesie, ale równie ważne jest poczucie społecznej odpowiedzialności" — podkreślił.

Uroczystość uświetniły występy zespołów: Lombard, Kombi i Zayazd.

Relacja  wideo z Gali 10. rocznicy portalu wPolityce.pl kliknij TUTAJ

Komentarze (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła