Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2015

17.12.2015

Ubezpieczyciele godni zaufania Już po raz drugi w konkursie „Gazety Bankowej” najlepszym ubezpieczycielem na życie okazała się być firma Aviva. W ubezpieczeniach komunikacyjnych PZU nadal dzierży żółtą koszulkę lidera. Przetasowanie miało miejsce wśród ubezpieczycieli startujących w kategorii ubezpieczeń majątkowych i osobowych: na pierwszym miejscu Aviva rozwiń

Kiedy sześć lat temu powoływaliśmy do życia konkurs  „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa”, przyświecała nam prosta idea – nagrodzić firmy ubezpieczeniowe, którym klienci mogą zaufać. Chcieliśmy, aby wyróżnione przez nas towarzystwa stanowiły przykład dla innych i ich dobre praktyki były powielane na rynku. Wiemy bowiem, że efektywność w branży ubezpieczeniowej oznacza zbudowanie długofalowej relacji z klientem.

Wartości będące cnotą towarzystw ubezpieczeniowych są uniwersalne, jednak rynek i jego otoczenie ulega ciągłym modyfikacjom. Redakcji „Gazety Bankowej” zależy na jak najdokładniejszym odwzorowaniu realiów rynku, dlatego każdego roku dokonujemy zmian w naszym regulaminie, aby plebiscyt „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa” był zawsze aktualny. Każdorazowo reguły naszego konkursu są konsultowane z kapitułą, w skład której wchodzą wybitni specjaliści rynku ubezpieczeniowego. W tegorocznej edycji w jury naszego konkursu zasiedli: prof. Dr hab. Irena Jędrzejczyk, prof. dr hab. Jan Monkiewicz, Danuta Wałcerz (prezes Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń), Aleksandra Wiktorow (rzecznik ubezpieczonych), Łukasz Zoń (prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych), Stanisław Nowak (prezes Izby Gospodarczej Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka).

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, konkurs podzieliliśmy na trzy kategorie: ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia komunikacyjne, ubezpieczenia osobowe  majątkowe.

Już po raz drugi najlepszym ubezpieczycielem na życie okazała się być firma Aviva. W ubezpieczeniach komunikacyjnych również mamy ciągłość – PZU nadal dzierży żółtą koszulkę lidera. Przetasowanie miało miejsce wśród ubezpieczycieli startujących w kategorii ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Zeszłoroczny zwycięzca – firma Europa, w tym roku spadła na daleką 9. pozycję. Z kolei Aviva zakasała rękawy i z 4. miejsca wspięła się na najwyższe miejsce podium.

Zwycięzcom gratulujemy, a aspirującym do zajęcia znaczących miejsc życzymy powodzenia i wytrwałości.

Następna edycja konkursu „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa” już w przyszłym roku.

 
27.08.2015

Już od sześciu lat redakcja „Gazety Bankowej” bierze pod lupę ubezpieczycieli. Moment styczności z firmą ubezpieczeniową to dla ich klientów najczęściej sytuacja trudna, w której szczególnie ważnym jest ich poczucie komfortu. Być może brzmi to górnolotnie, ale interesanci powinni swoim ubezpieczycielom zwyczajnie, po ludzku ufać. Dlatego chcemy pokazać, że rynek ubezpieczeń powinien cechować się rzetelnością i cieszyć zaufaniem społecznym, bo efektywność w branży ubezpieczeniowej oznacza zbudowanie długofalowej relacji z klientem. Laureaci naszego konkursu to właśnie przyjaźni ubezpieczyciele, dla których klient stoi w centrum zainteresowania. rozwiń

Redakcja „GB” nigdy nie zapomina o ludziach, którzy stoją za sukcesem zarządzanych przez siebie  instytucji, dlatego nieodzownym elemenetem każdego z naszych konkursów jest wyróżnienie najskuteczniejszego menedżera w branży. „Ubezpieczeniowy Menedżer Roku” to tytuł przyznawany osobie szczególnie zaangażowanej w krzewienie idei zaufania i kreowania pozytywnego wizerunku branży. Na początku każda z firm biorących udział w plebiscycie nominuje dwóch kandydatów – jednego ze swoich szeregów, drugiego z konkurencji. Następnie kandydaci przechodzą przez filtr redakcji „GB”. Tak wyselekcjonowanym gronem pretendentów zajmie się na końcu kapituła konkursowa i to właśnie to znamienite gremium wyłoni ostatecznego zwycięzcę.

 

W jury „Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej 2015” zasiądą: prof. dr hab. Irena Jędrzejczyk, prof. dr hab. Jan Monkiewicz,  Danuta Wałcerz (prezes Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń), Aleksandra Wiktorow (rzecznik ubezpieczonych), Łukasz Zoń (prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych), Stanisław Nowak (prezes Izby Gospodarczej Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka), Tomasz Przybek (prezes Wydawnictwa "Fratria"), Wojciech Surmacz (redaktor naczelny "Gazety Bankowej"), Henryk Uzdrowski (członek zarządu Wydawnictwa "Fratria", analityk rynków finansowych).

 

Aby wziąć udział w konkursie należy do 20 października odesłać wypełnioną ankietę, którą uprzednio rozsyła redakcja „GB”. Udział w plebiscycie jest bezpłatny i dobrowolny.

 
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła