Spółki gamingowe w centrum uwagi

opublikowano: 27 lutego 2020
Spółki gamingowe w centrum uwagi lupa lupa
Ryszard Rusak, Dyrektor Inwestycyjny ds. Akcji Generali Investments TFI, fot. materiały prasowe

Małe spółki wracają do łask inwestorów. Od początku roku widać wzrost zainteresowania spółkami skupionymi w indeksie sWIG80 - ocenia Ryszard Rusak, Dyrektor Inwestycyjny ds. Akcji Generali Investments TFI

Przewaga indeksu małych i średnich spółek nad WIG20 jest co najmniej kilkupunktowa. Jest tak nawet pomimo kilku liderów z rewelacyjnymi wynikami jak na przykład CD Projekt czy Dino Polska. WIG20 traci jednak znacząco przez spadki spółek Skarbu Państwa i spółek energetycznych.

Negatywnie na sentyment do energetyki i spółek wydobywczych wpłynęło także ograniczenie wydobycia węgla kamiennego o 25 proc. przez spółkę Lubelski Węgiel „Bogdanka”. To dość duże zaskoczenie, bo spółka nie ma problemów ze sprzedażą węgla ani dużych, zaległych zapasów. Decyzja była podyktowana chęcią wsparcia śląskich kopalni, które mają problem ze sprzedażą zalegającego u nich surowca.

Duże wzrosty od początku roku zanotowały spółki gamingowe, najszybciej rozwijający się sektor na polskiej giełdzie. Liderem wzrostów jest PlayWay, który od początku roku urósł o prawie 60 proc.. Jest to w dużej mierze powiązane z zapowiedzią premiery ich nowej gry House Flipper. Zainteresowaniem inwestorów cieszą się też niezmiennie akcje CD Projektu.

Na rynek i decyzje inwestorów wpływają kolejne informacje związane z koronawirusem. W przypadku niektórych spółek zdecydowano się na delikatną korektę, zwłaszcza po dużych wzrostach. Jednak były one relatywnie krótkie i w wielu przypadkach spółki dosyć szybko odrobiły straty. Rynki traktują koronawirus jak okres przejściowy, którego skutki najmocniej odczujemy w wynikach pierwszego kwartału. Potwierdzają to także historyczne dane dotyczące podobnych epidemii.

Ryszard Rusak, Dyrektor Inwestycyjny ds. Akcji Generali Investments TFI

Komentarze (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła