Sprawne światła to w aucie podstawa. A co, gdy żarówka przepali się w trasie?

opublikowano: 4 listopada 2022
Sprawne światła to w aucie podstawa. A co, gdy żarówka przepali się w trasie? lupa lupa
Z Auto Assistance możesz liczyć na pomoc nie tylko w Polsce, ale również w niemal całej Europie, fot. materiały prasowe / Shutterstock

Jesienna pogoda nie rozpieszcza kierowców. Szybko zapadający zmrok, często występujące mgły i opady sprawiają, że warunki jazdy znacznie się pogarszają. Sprawne, dobrze ustawione światła Twojego pojazdu stają się wtedy kluczowym elementem bezpieczeństwa. Z ubezpieczeniem Auto Assistance w LINK4 możesz liczyć na pomoc, kiedy w trasie zaskoczy Cię awaria oświetlenia.

Na to, jak istotne jest sprawne oświetlenie samochodów, zwraca uwagę prowadzona obecnie policyjna kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Jazda bez świateł to także ryzyko mandatu i punktów karnych. Na stronie internetowej policji można znaleźć adresy ponad 1300 stacji diagnostycznych w całej Polsce, które włączyły się do tej akcji. Bezpłatnie sprawdzają stan i ustawienie świateł w samochodach. Warto skorzystać z tej oferty, tak samo jak warto posiadać ubezpieczenie Auto Assistance w LINK4, które zapewni Ci pomoc, kiedy już dojdzie do awarii.

W LINK4 najlepszy pakiet OC z Programem Pomocy - ZOBACZ DLACZEGO - KLIKNIJ TUTAJ

Wymiana żarówki to nie taka prosta sprawa

Przepalona żarówka może okazać się poważnym problemem. Owszem, kupisz nową ją na stacji benzynowej, ale co z wymianą? W bardzo wielu modelach aut nie jest to taka prosta sprawa i niekiedy usterka wymaga demontażu całej lampy. A to już zadanie dla fachowca. Trzeba bowiem nie tylko wiedzieć, jak zabrać się do takiej czynności, ale również posiadać odpowiednie narzędzia.

Będąc w trasie bywa, że potrzebujesz pomocy na już. W takich sytuacjach działa ubezpieczenie Auto Assistance w LINK4. Firma oferuje je jako dodatek do pakietu ubezpieczenia OC oraz OC+AC. Polisa występuje w trzech wariantach: podstawowym – Auto Assistance, Auto Assistance Plus oraz Auto Assistance Komfort, który oferuje najszerszy zakres świadczeń, ale dostępny jest tylko wraz z pełnym ubezpieczeniem casco. Wystarczy, że zadzwonisz do konsultanta na numer podany w polisie i zgłosisz problem.

Pomoc w Polsce i za granicą

Z Auto Assistance możesz liczyć na pomoc w przypadku awarii nie tylko w Polsce, ale również w niemal całej Europie. W ramach polisy, LINK4 zorganizuje naprawę auta na miejscu zdarzenia i pokryje koszty jej przeprowadzenia. Ta usługa ograniczona jest limitami – w Polsce do 400 zł, a za granicą do 1000 zł (do 1200 zł w przypadku Assistance Komfort). 

Jeśli naprawa na miejscu nie będzie możliwa, możesz liczyć na holowanie auta. W wariantach Auto Assistance i Auto Assistance Plus limit holowania wynosi 500 km, w Auto Assistance Komfort w Polsce nie ma limitów, a w Europie wynosi aż 750 km.

W przypadku bardziej skomplikowanych awarii, kiedy Twój samochód z jej powodu nie nadaje się do dalszej jazdy i został uziemiony w warsztacie, możesz liczyć na samochód zastępczy.
 
Gwarantuje Ci to Assistance Plus (do 3 dni auta zastępczego) oraz ubezpieczenie Assistance Komfort, dzięki któremu za darmo pożyczysz auto na 5 dni. Oba te limity wydłużają się w sytuacjach kradzieży lub wypadku – odpowiednio do 5 i 10 dni w zależności od wariantu ubezpieczenia.

Auto Assistance w LINK4 to także m.in.:
- uruchomienie pojazdu w przypadku rozładowanego akumulatora,
- dostarczenie paliwa,
- pomoc, jeśli paliwo zamarznie lub jeśli nalejemy niewłaściwe.

Nie lekceważ problemu 

Ubezpieczenie Assistance to niezbędnik każdego kierowcy, tak samo ważny jak gaśnica, trójkąt ostrzegawczy czy koło zapasowe. Polisa zapewni Ci spokój, a w razie pilnej potrzeby pomoc techniczną. Także wtedy, gdy w trasie zaskoczy Cię awaria oświetlenia, z którą samodzielnie nie możesz sobie poradzić. Pamiętaj, że tego problemu nie należy bagatelizować. „Ślepe auto” w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności stwarza ogromne zagrożenie i zwiększa ryzyko wypadku. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają natomiast kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

Jak kupić ubezpieczenie?

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo pakietu OC+AC wraz z wybranym wariantem Auto Assistance.

Na stronie www.link4.pl  dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy dopasowany do naszych potrzeb. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem.

Wybrany wariant ubezpieczenia Auto Assistance dostępny w LINK4 tylko w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU

Komentarze (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

obecnie brak komentarzy, zapraszamy do komentowania.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła