2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012
2021

TechnoBiznes 2021

26.01.2021

„Gazeta Bankowa” rozpoczyna nową edycję konkurs Techno Biznes. Po raz kolejny wybierzemy Lidera  oraz Hit Roku. rozwiń

 

 

Zasady konkursu pozostały takie same jak w latach poprzednich: zgłoszenia przyjmujemy w dwóch kategoriach – pierwsza to „Lider Roku 2020”, a druga „Hit Roku 2021”. Konkurs, a w zasadzie konkursy, bo Techno Biznes składa się z dwóch równoległych przedsięwzięć, które wyłaniają czołówkę naszego rynku technologicznego w różnych dziedzinach, mają długą tradycję: tegoroczny Lider jest już XIX edycją, a Hit – XIV. To jedne z konkursów z najdłuższą historią w Polsce.

Każda z tych kategorii ma nie tylko wyłonić najlepsze rozwiązania technologiczne i pokazać firmy, które wprowadzają je w życie, ale również przedstawić obraz naszego rynku, który w tegorocznych edycjach powinien być o tyle nietypowy, że rósł on i zmieniał się w czasie pandemii. Ciekawe, jak okres globalnych zmian odbił się na technologii, jakie procesy zostały w nim przyspieszone, jak zmieniły się ich kierunki, no i oczywiście co pojawiło się w nich nowego. Z pewnością technologie należały do dziedzin szczególnie podatnych na globalne perturbacje, odczuwalne w każdym kraju, także w Polsce. Musiała dostosować się do nich cała gospodarka, a nowe technologie i firmy, które je wprowadzały lub oferowały, z pewnością je w tym w jakiś sposób wspierały. Czy pandemia i związane z nią zamiany, a także wywołany COVID-19 kryzys, mocno zmodyfikowały obraz nowych technologii w Polsce? Jaki wpływ na naszą gospodarkę miał globalny charakter tego zjawiska? Mamy nadzieję, że Techno Biznes pozwoli znaleźć odpowiedzi na wiele z tych pytań.

Celem pierwszego konkursu, „Lider Roku 2020”, jest wyłonienie instytucji czy firmy, która w minionym roku dokonała najlepszego wdrożenia w obszarze nowych technologii w trzech branżach: bankowość, ubezpieczenia i inne usługi finansowe oraz przemysł 4.0. W tym konkursie zgłoszeń dokonują firmy, które wdrożeń dokonały (nie muszą być one zrealizowane już w całości, ale na pewno powinny stanowić część już funkcjonującego rozwiązania, które systematycznie będzie uzupełniane o jego konieczne elementy).

Nieco inną formułę posiada konkurs „Hit Roku 2021”. Jego celem jest wskazanie najlepszych rozwiązań technologicznych, które w roku 2021 będą dostępne. Ich spectrum jest szerokie, od aplikacji po urządzenia, dzięki którym może się zwiększyć innowacyjność polskich przedsiębiorstw i instytucji. Zgłoszenia do konkursu „Hit Roku 2021” dokonuje producent urządzenia, firma oferująca rozwiązania informatyczne lub usługodawca, a więc ten podmiot, które taką ofertę posiada w swoim portfelu. Tak jak w przypadku konkursu „Lider Roku 2020”, „Hit” dotyczy ofert dla trzech kategorii polskiej gospodarki: bankowości, ubezpieczeń i innych usług finansowych oraz przemysłu 4.0.

Co należy rozumieć pod pojęciem „Przemysł 4.0”? Odnosi się ono do obu kategorii konkursu, dotyczy więc zarówno wdrożonych już innowacji („Lider”) jak i oferowanych produktów innowacyjnych  („Hit”), które poprawiają efektywność wytwórczą i sprzedażową, usprawniają procesy wewnętrzne, służą do unowocześnienia produkcji, działają korzystnie na środowisko naturalne dzięki oszczędności w wykorzystaniu surowców i energii lub ograniczeniu emisji różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Zgłoszenia do obu konkursów będą przyjmowane od 25 lutego do 31 marca 2021.

Wyniki zostaną opublikowane w lipcowym wydaniu Gazety Bankowej ( na rynku 24 czerwca 2021r.)

Zgłoszenia będzie można przesłać za pośrednictwem specjalnych formularzy dedykowanych każdemu konkursowi, umieszczonych na stronie www.gb.pl. Tam także będzie można znaleźć regulaminy obu konkursów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym przedsięwzięciu!

 

 

 
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła