Uwaga, drogówka sprawdza, co masz w ręku! W całej Polsce trwa akcja policji

opublikowano: 15 marca 2024
Uwaga, drogówka sprawdza, co masz w ręku! W całej Polsce trwa akcja policji
Pamiętaj o obowiązkowym OC, bo kary są drakońskie. Sprawdź korzyści płatności za ubezpieczenie w ratach fot. materiały prasowe / Adobe Stock

Drogówka ruszyła na łowców selfie za kółkiem i w całej Polsce przeprowadza masowy nalot na fanów smartfonów. Kontrole skupiają się na pieszych i kierowcach, którzy łamią prawo. Zapomnij zatem o dyskusjach z telefonem przy uchu na drodze! Przestrzeganie przepisów to klucz do bezpieczeństwa.

Akcja trwa przez cały marzec, a jej hasło niesie prosty przekaz: „Na drodze – patrz i słuchaj". Mundurowi przypominają, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z obserwacją drogi.

Jazda autem to dynamiczny proces, w którym dzieje się dużo i szybko. Jeśli w tym momencie odpowiadasz na sms lub sprawdzasz, co kto wrzucił na media społecznościowe, prosisz się o nieszczęście. Odwracając swoją uwagę, możesz w porę nie zauważyć dziecka, które wbiegło na jezdnię, albo sytuacji, kiedy auto przed tobą gwałtownie hamuje.

 

Czy piesi mogą na przejściu mieć słuchawki?

Policyjna akcja skupia się także na pieszych. Korzystając z telefonów na przejściach, muszą przestrzegać art. 14 pkt 8 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Kodeks zabrania korzystania z urządzeń elektronicznych w sposób, który ogranicza percepcję otoczenia.  Pieszy może rozmawiać przez telefon, ale powinien być świadomy otoczenia i przerwać rozmowę tuż przed przejściem przez jezdnię. Korzystanie ze słuchawek na przejściu może także przyciągnąć uwagę stróżów prawa, szczególnie jeśli pieszy nie reaguje na alarmujące dźwięki, takie jak nadjeżdżające karetki.

 

Surowe kary dla kierowców

Za złamanie przepisów pieszym grozi mandat w wysokości 300 zł. Kierowca, który prowadzi auto, trzymając telefon w ręku, może ponieść surowsze konsekwencje: 500 zł grzywny oraz aż 12 punktów karnych.

Surowe kary są również za brak ważnego OC. Dla właścicieli samochodów osobowych, którzy przez ponad 14 dni nie posiadali ważnej polisy OC, grzywna wynosi aż 8480 zł!

 

Wybierz Pakiet OC z korzyściami

OC to konieczność, ale można też zyskać więcej ochrony z Pakietem OC w LINK4, który daje wiele dodatkowych korzyści.  Oferowany jest bowiem z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Oferta jest sprawdzona i doceniana przez wielu kierowców, a także przez niezależnych ekspertów. Wielokrotnie zwyciężała w rankingach ubezpieczeniowych w Polsce.

Warto wymienić zalety Pakietu OC i przypomnieć, co dodatkowo zapewnia kierowcy oprócz standardowej ochrony ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Przebita opona

Nie musisz martwić się o awarię opony. Jeśli ją uszkodzisz albo złapiesz kapcia Program Pomocy, znajdujący się w Pakiecie OC w LINK4 zapewnia Ci:

  • wymianę koła na miejscu zdarzenia na koło zapasowe należące do wyposażenia pojazdu albo:
  • holowanie do warsztatu w przypadku braku koła zapasowego i zestawu naprawczego, gdy odkręcenie uszkodzonego koła na miejscu nie jest możliwe lub uszkodzeniu uległo więcej opon,
  • naprawę opony lub opon, wykonaną zgodnie z technologią napraw w wybranym przez LINK4 warsztacie, do którego odholowany zostanie pojazd.

Odpowiedzialność LINK4 ograniczona jest do kwoty 2000 złotych na jedno i wszystkie uszkodzenia opon pojazdu w okresie ubezpieczenia.

 

Problemy z akumulatorem

Popularnym wśród klientów świadczeniem z Programu Pomocy w LINK4 jest usprawnienie pojazdu na miejscu awarii w przypadku rozładowania akumulatora. Średnio w czasie 30 minut zostanie nam udzielona konkretna, doraźna pomoc związana z uchronieniem pojazdu, dzięki czemu znów wyruszysz w drogę.

Program Pomocy LINK4 obejmuje także usprawnienie pojazdu na miejscu wypadku lub holowanie do 100 km oraz samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku czy kradzieży.

 

Tak kupisz ubezpieczenie w LINK4          

Ubezpieczenie komunikacyjne w LINK4 kupisz także w pakiecie OC/AC. Składkę możesz rozłożyć nawet na 4 raty!

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo pakietu OC/AC.

Na stronie link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator OC, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie link4.pl.

 

Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

 Artykuł sponsorowany

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła