Zadbaj jesienią o akumulator. Tak pomoże ci LINK4

opublikowano: 17 listopada 2022
Zadbaj jesienią o akumulator. Tak pomoże ci LINK4 lupa lupa
Gdy nagle zabraknie prądu, trzeba szukać kogoś, kto pospieszy nam z pomocą, fot. materiały prasowe / Shutterstock

Bez naładowanej baterii, daleko nie zajdziemy. Zwłaszcza teraz nabiera to szczególnego znaczenia, bo zimno wpływa na akumulator. Awaria z tego powodu jest gorsza niż złapanie kapcia. W przypadku uszkodzonej opony, zawsze pod ręką jest zapas. Ale gdy nagle zabraknie prądu, trzeba szukać kogoś, kto pospieszy nam z pomocą. Na szczęście jest pakiet OC w LINK4, który w takiej sytuacji oferuje niezawodne wsparcie.

Niskie temperatury mocno obciążają akumulatory rozruchowe w naszych autach. Baterie stają się mniej wydajne, bo ich obciążenie w chłodne dni wzrasta nawet dwukrotnie. Zwykle muszą obsługiwać więcej odbiorników przy mniejszej mocy: ogrzewanie na pełnych obrotach, do tego podgrzewane fotele, a niekiedy nawet ogrzewanie kierownicy.

Nie popełniaj tych pięciu błędów:

O akumulator trzeba dbać. Warto wiedzieć, jakich błędów unikać, aby przedłużyć jego żywność.

1. Jeśli auto służy ci tylko do jazdy na krótkich odcinkach, np. do sklepu za rogiem, staraj się regularnie przejeżdżać ponad 20 km, minimum co dwa tygodnie, aby podładować akumulator. Alternatywnie możesz regularnie podpinać w garażu ładowarkę.

2. Jazda na światłach to obowiązek, ale nie używaj ich na postoju, kiedy silnik jest wyłączony. Tak samo jak podgrzewania foteli, czy innych urządzeń podłączonych do wtyczki 12 V.

3. Czystość ma znacznie. Zwłaszcza mokry brud na akumulatorze prowadzi do tzw. prądów upływowych i może go stopniowo rozładować. Aby temu zapobiec, regularnie sprawdzaj klemy i styki. Jeśli są zaśniedziałe, warto przetrzeć je szczotką drucianą lub papierem ściernym. Do pielęgnacji styków można użyć sody oczyszczonej.

4. Jeśli auto jest nieużywana przez dłuższy czas, akumulator nadal może tracić napięcie i samoczynnie się rozładowywać. Jeśli więc zostawiasz samochód na kilka tygodni, warto podłączyć go do ładowarki z funkcją podtrzymania.

5. Rozładowanie baterii jest procesem stopniowym, który daje o sobie znać. Typowymi objawami są migoczące przednie reflektory podczas rozruchu lub silnik, który uruchamia się z trudem. Jeśli natężenie światła z czasem się zmniejszy, akumulator samochodowy jest w złym stanie. Wtedy konieczna jest jego wymiana. 

Tak działa Program Pomocy w LINK4

Jak pomóc sobie w sytuacji, gdy nagle rozładuje nam się akumulator? Wybawieniem z kłopotu może być ubezpieczenie. Mając pakiet OC w LINK4 wraz z obowiązkową polisą otrzymujemy unikalny Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. 

W ramach tego ubezpieczenia w razie nagłego rozładowania akumulatora wystarczy, że zadzwonimy pod numer podany na polisie 22 444 44 44 i zgłosimy nasz problem. Firma przyśle na miejsce pomoc drogową, która pomoże nam uruchomić pojazd.  Warto wiedzieć, że możemy skorzystać z dwóch takich darmowych zgłoszeń w okresie ubezpieczenia - niezależnie od tego, czy uruchomienie silnika się powiodło. 

Program Pomocy to bardzo przydatna opcja, bo otrzymujemy pomoc, w sytuacji, gdy potrzebna jest od zaraz. Kłopot zostanie szybko rozwiązany – z pomocą fachowca silnik zaskoczy i będziemy mogli ruszyć w dalszą drogę. 

Pomoc drogowa i auto zastępcze

Pakiet OC w LINK4 ma jeszcze więcej korzyści. Dzięki niemu mamy zapewnioną pomoc drogową i holowanie, jeśli dojdzie do zderzenia z innym pojazdem, zwierzęciem albo kiedy wjedziemy samochodem do rowu i nasz samochód nie będzie z tego powodu nadawał się do dalszej jazdy. Do tego otrzymamy auto zastępcze na okres 3 dni. Także wówczas, kiedy doszło do kradzieży. 

Nie zostaniemy sami z kłopotem także, gdy złapiemy gumę. Przysłany fachowiec wymieni uszkodzone koło na miejscu, a jeśli to nie będzie możliwe, odholuje auto do warsztatu. 

Pakiet OC w LINK4 to sprawdzone rozwiązanie i doceniana oferta nie tylko przez kierowców, ale także znawców rynku ubezpieczeniowego w Polsce. To właśnie ten produkt zajął pierwsze miejsce w niezależnym rankingu ubezpieczycieli na rok 2022 przygotowanym przez „Gazetę Bankową”.

Dopasuj swoją ochronę


W LINK4 możemy w bardzo łatwy sposób skomponować sobie zestaw ubezpieczeniowy. Dołożyć do pakietu OC dodatkowe opcje, które nas interesują (np. NNW, Auto Assistance, Ochronę Zniżki czy Smart Casco). Jest jeszcze jeden ważny plus. Kupując ubezpieczenie - składkę możemy rozłożyć nawet na cztery raty. 

Aby wykupić polisę w LINK4, nie musisz wychodzić z domu – ubezpieczenie możesz nabyć przez internet. Wystarczy, że masz dostęp do sieci, by w ciągu kilku chwil stać się właścicielem wybranego ubezpieczenia OC albo pakietu OC+AC.

Na stronie internetowej link4.pl dostępny jest praktyczny kalkulator, który łatwo wyliczy całkowity koszt polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 444 44 44 lub osobiście spotkać się z agentem.

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie  link4.pl. 

*Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

 

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła