Arendarski: Kwota wolna znika dla klasy średniej

opublikowano: 15 grudnia 2016
Arendarski: Kwota wolna znika dla klasy średniej lupa lupa
fot. Freeimages

Każdy rząd dba o budowę klasy średniej w swoim kraju. Właśnie ta klasa jest grupą najbardziej rozwojową, która napędza go oraz jest ważną grupą konsumencką, która wpływa na rynek.

W polskiej klasie średniej za dobrze się nie dzieje, ponieważ ostatnie uchwalone prawa bardzo dotykają ją w negatywny sposób. Klasa średnia wskutek wprowadzenia kwoty wolnej od podatku – która jest uzależniona od wysokości zarobków – będzie ofiarą tych zmian.

– Kwota wolna od podatku znika dla klasy średniej – powiedział Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej – Dla większości – ponad 20 milionów – pracujących nic się nie zmieni, natomiast osoby zarabiające bardzo niskie kwoty odczują niewielkie zmiany. Drugą kwestią jest podniesienie podatku liniowego dla osób samozatrudnionych. Przypominam, że podatek w tym przypadku obecnie wynosi 19%. Jeżeli te osoby zostaną objęte stawką progresywną, to ich dochody drastycznie zmaleją. Część z nich pewnie przejdzie do „szarej” strefy – np. osoby żyjące z usług dla ludności – lub część może zaprzestać swojej działalności gospodarczej, ponieważ przy takich obciążeniach nie będzie to dla nich opłacalne. Te dwa przykłady są skierowane przeciwko budowie klasy średniej, która – ponownie powtarzam – jest niezwykle ważna rozwoju gospodarczego i społecznego w każdym kraju – dodaje Arendarski.

eNewsroom/ as/

Komentarze (1)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
średniak
0 / 0 zgłoś

każdy rząd dba o ludzi a dziennikarze o prawdę, a nie tylko...

średniak , 15.12.2016, 16:28
Szanowni Autorzy, klasa średnia to większość populacji, więc zanim zaczniecie stosować jakieś terminy, zgłębcie ich znaczenie. Rozumiem, że niektórych może boleć jakoś brak kwoty wolnej, ale za pocieszenie mogą mieć fakt, że już są "upper class". A przede wszystkim warto zejść na ziemię i nie piać tak oburzeniem, bo jest to co najmniej bulwersujące i niegodne wobec osób, którzy zarabiają "średnią" i poniżej. Trochę mniej egoizmu drodzy dziennikarze, widać tego nie zauważacie, a to wyłazi strasznie przy tym temacie
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła