Bankowy Menedżer Roku 2018 - Szczegóły

 

Nominowani do tytułu Bankowy Menedżer Roku 2018

„Gazety Bankowej” w kategorii banki komercyjne

 

Michał Gajewski, prezes Santander Bank Polska SA

Z sektorem bankowym związany jest od 1992 r. W latach 2008–2011 pełnił funkcję wiceprezesa w Banku BGŻ, gdzie był odpowiedzialny za obszar biznesu detalicznego, bankowość dla małych firm, SME oraz corporate. W 2012 r. rozpoczął pracę w Banku Millennium, w roku 2015 został członkiem jego zarządu. W 2016 r. objął funkcję prezesa Banku Zachodniego WBK SA (obecnie Santander Bank Polska SA). Pod jego kierownictwem bank wprowadził rozwiązania wspierające finansowanie handlu zagranicznego, umocnił się na pozycji lidera w kategorii obsługi klientów private banking, udostępnił jako pierwszy bank w Polsce nowy rodzaj rachunku, w którym klient dostosowuje parametry konta bankowego do własnych potrzeb i stylu życia.

 

Przemysław Gdański, prezes BNP Paribas Bank Polska SA

Z bankowością związany od ponad 25 lat. Od 2 listopada 2017 r. kieruje BNP Paribas Bank Polska SA oraz pełni funkcję Territory Head, nadzorując spółki Grupy BNP Paribas działające w naszym kraju. W zeszłym roku, w wyniku przejęcia działalności podstawowej Raiffeisen Bank Polska, bank odnotował skokowy wzrost skali biznesu i awansował do pierwszej ligi polskich banków. Przejęcie pozwoliło BNP Paribas na wzmocnienie pozycji jako banku o sumie aktywów powyżej 100 mld zł. Grupa BNP Paribas utworzyła w Polsce Agro HUB – centrum kompetencji Agro dla Polski oraz banków Grupy w Europie Wschodniej i w Afryce, bank wprowadził Agro Progres Premium – nowy kredyt inwestycyjny na zakup maszyn rolniczych udzielany klientom Mikro na uproszczonych zasadach; przedstawił także najmniejszym firmom nową ofertę finansowania zakupu i montażu

 

Zbigniew Jagiełło, prezes Banku PKO BP

 Kieruje bankiem od października 2009 r. Wcześniej przez prawie dziewięć lat pełnił funkcję prezesa Pioneer Pekao TFI SA. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował także dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). W drugiej połowie lat 90. ubiegłego wieku m.in. jako wiceprezes współtworzył PKO/Credit Suisse TFI SA.

Umocnił pozycję PKO Banku Polskiego jako lidera pod względem wielkości aktywów, kapitału oraz wypracowanego zysku w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dostosował bank do wymogów konkurencyjnego rynku finansowego poprzez uatrakcyjnienie oferty produktowej i podniesienie jakości obsługi klientów. W 2018 r. bank wypracował najlepszy wynik w swojej historii i osiągnął strategiczne cele finansowe zaplanowane na rok 2020. Jako jedyna polska firma PKO Bank Polski znalazł się w indeksie dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel, w towarzystwie takich gigantów jak Microsoft czy Apple.

 

Piotr Kwiatkowski, prezes Crédit Agricole Bank Polska SA

Kieruje bankiem od 17 października 2017 r. Z Crédit Agricole związany jest od 2007 r. Od 2013 r. pełnił funkcję wiceprezesa, odpowiadając m.in. za bankowość korporacyjną, inwestycyjną, rynki kapitałowe oraz analizy makroekonomiczne.

W branży bankowej pracuje od ponad 20 lat. W zeszłym roku kierowany przez niego bank opublikował pierwszy w historii Crédit Agricole raport niefinansowy, w którym zostały opisane wszystkie aspekty funkcjonowania firmy w kontekście społecznej odpowiedzialności biznesu. Bank wprowadził również nową ofertę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, umożliwiającą skorzystanie ze szczególnych warunków korzystania z konta, a także z produktów oszczędnościowych i kredytowych.

 

Cezary Stypułkowski, prezes mBanku

Przez 13 lat kierował zarządem Banku Handlowego SA. W 2003 r. został powołany na stanowisko prezesa Grupy PZU, z którego został odwołany w czerwcu 2006 r. W latach 2006–2010 pracował w J.P. Morgan w Londynie, gdzie od 2007 r. był dyrektorem zarządzającym banku inwestycyjnego J.P. Morgan na Europę Środkową i Wschodnią. mBankiem zarządza od października 2010 r. Bank pod jego kierownictwem wypracowuje wysokie zyski, utrzymuje pozycję innowatora w bankowości, jest bankiem przyjaznym i atrakcyjnym dla przedsiębiorców. Choć mBank powstawał jako bank internetowy, Cezary Stypułkowski zapowiada otwieranie stacjonarnych placówek w mniejszych miastach.

 

Nominowani do tytułu Bankowy Menedżer Roku 2018

„Gazety Bankowej” w kategorii banki spółdzielcze

 

Zbigniew Bodzioch, prezes Krakowskiego Banku Spółdzielczego

Bankiem kieruje od czerwca 2007 r. Wcześniej był m.in. prezesem BS Mogilany, a także członkiem grupy założycielskiej tworzącej Małopolski Bank Regionalny SA w Krakowie. Obecnie członek Rady Nadzorczej BPS SA. Aktywnie uczestniczył w pracach samorządowych w gminie Mogilany, a przez trzy kadencje, w latach 1994–2006, pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy w Mogilanach. Aktywny na rzecz Małych Ojczyzn – zarówno w zakresie statutowym działalności banku, jak i prowadzonych przez tę instytucję akcji charytatywnych promujących polską bankowość. Zbigniew Bodzioch z powodzeniem zarządza samodzielnym bankiem spółdzielczym, który jest liderem nie tylko procesów łączeniowych i przejęć, lecz także rozwoju konkurencyjnej oferty bankowej na wymagającym rynku finansowym. Bank wspiera finansowo i merytorycznie takie placówki jak: gminne ośrodki kultury, ludowe zespoły sportowe, koła gospodyń wiejskich czy domy pomocy społecznej. Bank ma nie tylko silną pozycję pod względem obecności w gospodarce, lecz również w służbie społecznej i w budowaniu instytucji z polskim kapitałem na rodzimym rynku finansowym.

 

Marian Fita, prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie

Ze spółdzielczością jest związany od 44 lat, w tym 36 lat ze spółdzielczością bankową. Jako długoletni pracownik bankowy bardzo dobrze zna zagadnienia bankowe, posiada dużą wiedzę i doświadczenie. Rejonowym Bankiem Spółdzielczym w Lututowie kieruje od grudnia 1982 r. W tym okresie bank nie tylko rozwinął działania zgodne ze swoją misją i statutem na rzecz zrównoważonego wzrostu lokalnego środowiska, lecz także sprostał wyzwaniom rynkowym, w warunkach nieustającej konkurencji, wprowadzając nowoczesne produkty i usługi bankowe oraz rozbudowując sieć placówek. Marian Fita udziela się społecznie w takich organizacjach jak: Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w Warszawie; przez trzy kadencje pełnił funkcję członka Rady Zrzeszenia SGB w Poznaniu; do 2013 r. był członkiem Rady Nadzorczej SGB-Banku SA w Poznaniu; trzy kadencje pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych w Poznaniu, a obecnie jest przewodniczącym jego Rady Nadzorczej.

 

Grzegorz Poniatowski, prezes Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej (z siedzibą w Koźminku)

Zarządza bankiem od 2000 r. (wcześniej, od 1996 r. zarządzał BS w Koźminku). W tym czasie bank stał się jednym z prekursorów wdrożeń rozwiązań technologicznych, uzyskał wiele liczących się w środowisku finansowym wyróżnień i nagród. Grzegorz Poniatowski posiada nie tylko bogate doświadczenie w zarządzaniu bankiem, lecz także w zakresie działalności gospodarczej oraz prowadzenia gospodarstwa rolnego. Odpowiada za efektywne i ostrożne kierowanie działalnością banku, w tym za nadzorowanie ryzyk istotnych. Od 2016 r. jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielczego Systemu Ochrony SGB. Pełni również funkcję członka Rady Konsultacyjnej Sektora Bankowości Spółdzielczej.

 

Zbigniew Paweł Wielgosz, prezes Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku

Kierował bankiem od grudnia 1993 r. do 31 maja 2019 r. Jego działania w znacznym stopniu przyczyniły się nie tylko do rozwoju banku, lecz również terenów, na których Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku funkcjonuje. Bank znajduje się wysoko w rankingach instytucji finansowych, wspiera lokalne przedsiębiorstwa i instytucje. Jego klienci mają możliwość korzystania z najnowocześniejszych produktów oraz kompleksowych usług finansowych dopasowanych do potrzeb. Zbigniew Paweł Wielgosz przez ponad 40 lat aktywnie pracował na rzecz rozwoju całego sektora bankowości spółdzielczej, włączając się w liczne inicjatywy.

 

Waldemar Zieliński, prezes Banku Spółdzielczego w Toruniu

W 1991 r. ukończył studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych UMK w Toruniu, posiada dyplom ukończenia studiów podyplomowych MBA w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Od samego początku pracy zawodowej związany z bankowością. Pierwsze siedem lat pracował w bankowości komercyjnej, później trzy lata w banku zrzeszającym, a od 16 lat pracuje w Banku Spółdzielczym w Toruniu. Przeszedł wszystkie bankowe szczeble kariery zawodowej: zaczynał jako kasjer, następnie był inspektorem ds. kredytów, naczelnikiem wydziału kredytów i windykacji, dyrektorem oddziału, wiceprezesem. Od siedmiu lat jest prezesem Banku Spółdzielczego w Toruniu.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła

Szanowny Czytelniku

Chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych osobowych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 r., zgodnie z instrukcjami, o których mowa poniżej.

Od 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane w skrócie również jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, i wprowadza wiele zmian w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które będą miały wpływ na wiele dziedzin życia, w tym na korzystanie z usług internetowych. Przed przejściem do serwisu naszym celem jest zapoznanie Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz przepisami, które niebawem wejdą w życie, tak aby dać Ci szeroką wiedzę i bezpieczeństwo korzystania z naszych serwisów internetowych Prosimy Cię o zapoznanie się z podstawowymi informacjami.

Co to są dane osobowe?

Podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach, instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu udostępniania personalizowanych treści i reklam, bezpieczeństwa oraz analizowania ruchu na naszych stronach.

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych osobowych będzie Fratria sp. z o.o., a także nasi Zaufani Partnerzy, tj. firmy i inne podmioty, z którymi współpracujemy przede wszystkim w zakresie marketingowym. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie pod niniejszym linkiem „Zaufani Partnerzy”.

Po co są nam potrzebne Twoje dane?

Aby dostosować reklamy do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi.

Twoje uprawnienia

Zgodnie z RODO przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych osobowych i ich przetwarzania przez nas i Zaufanych Partnerów. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych, możesz ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Ci również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.

Zgoda

Wyrażenie przez Ciebie zgody jest dobrowolne. W każdym momencie możesz również edytować swoje preferencje w zakresie udzielonej zgody, w tym nawet wycofać ją całkowicie, klikając w ustawienia zaawansowane lub wyrażając zgodę i przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa, jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz na naszych stronach internetowych). Jeśli chcesz się zgodzić na przetwarzanie przez Fratrię sp. z o.o. i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zebranych w związku z korzystaniem przez Ciebie z naszych stron i aplikacji internetowych, w tym ich przetwarzanie w plikach cookies itp. instalowanych na Twoich urządzeniach i odczytywanych z tych plików danych, możesz w łatwy sposób wyrazić tę zgodę, klikając w przycisk „Zgadzam się i przechodzę do serwisu”. Jeśli nie chcesz wyrazić opisanej wyżej zgody lub ograniczyć jej zakres, prosimy o kliknięcie w „Ustawienia zaawansowane”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na „Polityce prywatności”.

×

Ustawienia zaawansowane

Aby dostosować reklamy i treści do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi, podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych.

Aktywna zgoda

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym profilowanie, moich danych osobowych pozostawianych w ramach korzystania oferowanych przez Wydawnictwo Fratria sp. z o.o. oraz zaufanych partnerów usług Wydawnictwa. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w ramach korzystania z oferowanych przez Wydawnictwo Fratria zaufanych partnerów usług. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na Polityce prywatności.