Biznes wciąż potrzebuje informatyków

opublikowano: 27 września 2017
Biznes wciąż potrzebuje informatyków lupa lupa
fot. Freeimages

Co roku mury szkół wyższych opuszcza kilkanaście tysięcy świeżo upieczonych informatyków. Jednak jak szacują eksperci już w tej chwili na rynku brakuje co najmniej 50 tys. rąk do pracy w zawodzie programisty. Remedium na tę sytuację mogą być kursy programistyczne dla pracowników innych działów w firmach ale też sami informatycy - ze względu na sytuację rynkową - mogą domagać się podwyżek od pracodawców.

– Rynek pracy dla programistów jest obecnie bardzo chłonny. Zapotrzebowanie zdecydowanie przewyższa liczbę absolwentów – mówi Marcin Kosedowski, ‎szef marketingu w szkole programowania online Kodilla. – Ministerstwo Cyfryzacji szacuje, że jest zapotrzebowanie na 50 tys. programistów ponad tych, którzy już są zatrudnieni. Jednocześnie co roku uczelnie informatyczne kończy około 13 tys. absolwentów, z tym że nie każdy z nich pójdzie do pracy i nie każdy pójdzie do pracy w Polsce, bo wielu z nich wyjedzie.

Więcej na wGospodarce.pl.

Komentarze (1)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
Marek

Biznes potrzebuje DOBRYCH informatyków

Marek , 2.10.2017, 11:48
Żeby robić dobrą kasę to trzeba mieć dobrych informatyków, a to kosztuje. NIe weźmiesz kogoś z "łapanki", tylko sprawdzisz kilka razy zanim zatrudnisz. WIele firm kombinuje i zarówno pracownik, jak i pracodawca muszą dobrze wybierać. Teraz w it.expert mamy fajną ścieżkę rozwoju. Wymagania żeby się dostać może i są spore, ale jak ktoś się na tym zna to sobie poradzi. Tutaj nie ma nudy - spore zlecenia projektów. Atmosfera też ok.
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła