Morawiecki: Udomowienie Pekao to dowód na usamodzielnianie się polskiej gospodarki

opublikowano: 7 czerwca 2017
Morawiecki: Udomowienie Pekao to dowód na usamodzielnianie się polskiej gospodarki lupa lupa
fot. Wikimedia Commons

Udomowienie Banku Pekao - poprzez zakup 32,8 proc. akcji banku przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia i zwiększa swoją "siłę uderzeniową" uważa wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Dzięki naszym działaniom udało się udomowić Bank Pekao. […] Jest to bardzo dobry sygnał dla polskiej gospodarki, że się usamodzielnia, zwiększa swoją siłę uderzeniową i to będzie nie tylko dla klientów bardzo dobra zmiana ale też z punktu widzenia całego rynku jest to wzmocnienie polskiej gospodarki - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Mając większość sektora bankowego w polskich rękach, możemy lepiej kontrolować politykę kredytową i banki mogą prowadzić ją w pełnym interesie przedsiębiorstw polskich. Nie zawsze tak było. W 2009 roku wiele banków z kapitałem zagranicznym wycofywało się z finansowania polskiej gospodarki - dodał wicepremier.

Dziś PZU i PFR sfinalizowały zakup 32,8 proc. akcji Banku Pekao od UniCredit za łączną kwotę 10,6 mld zł.

Zintegrowaliśmy kilka instytucji wsparcia w postaci PFR i jest [on] dzisiaj instytucją rozwojową, która w dużym stopniu doprowadziła do skomplikowanej transakcji odbudowania polskiej własności w sektorze bankowym - skomentował także Morawiecki.

Więcej na wGospodarce.pl.

Komentarze (1)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
ee
0 / 0 zgłoś

Najważniejsza jest...

ee , 5.08.2017, 22:13
pozytywna samoocena, Więc żeby nie psuć dobrego samopoczucia- nie wspomnę, że niedawno ktoś z branży bąkał, że w III RP powinno być nie więcej niż 4 banki.Ale jak wiemy jest ich 10 razy więcej nawet przybyły dwa kitajskie. Polska koza łaskawie daje się doić każdemu kto na to ma ochotę.
skomentuj odpowiedzi (0)
Dodająć komentarz, akceptujesz regulamin forum.
dodaj komentarz
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła