Techno Biznes 2016

15.04.2016

14 kwietnia 2016 r. w Arkadach Kubickiego w Warszawie odbyły się konferencja i uroczysta gala „Techno Biznes”. „Gazeta Bankowa” wyłoniła laureatów konkursów technologicznych w XIV już edycji Lider 2015 oraz  IX edycji konkursu Hit Roku 2016 nagradzając najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania IT wdrożone w 2015 r. w firmach i instytucjach najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. rozwiń

Nad wyborem laureatów pracowała kapituła w składzie: prof. Andrzej Gospodarowicz, dr Wiesław Paluszyński, dr hab. Andrzej Sobczak, Piotr „Vagla” Waglowski, Michał Kanownik, Tomasz Przybek oraz Wojciech Surmacz.

Całodniową konferencję otworzyło wystąpienie minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. – Chciałam porozmawiać dziś z państwem o sukcesie – od tych słów rozpoczęła minister Streżyńska. – Każdy z nas ma za sobą jakąś drogę i pasmo sukcesów, ale teraz musimy myśleć też o tym, jakie sukcesy możemy odnieść w przyszłości. A kiedy urzędnik państwowy mówi o sukcesie, to ma na myśli przede wszystkim dobro obywateli – dodała.

Anna Streżyńska zapowiedziała, że do 2020 roku z mapy Polski powinny zniknąć „białe plamy”, czyli miejsca bez dostępu do sieci. Jej zdaniem do tego czasu każdy Polak powinien mieć dostęp do szerokopasmowego internetu.

Swoje wystąpienie na konferencji „Gazety Bankowej” minister Anna Streżyńska zakończyła słynnymi słowami Walta Disneya: – Żeby dobrze zacząć, trzeba przestać gadać i wziąć się do roboty.

Podczas całodniowego wydarzenia odbyły się trzy debaty podzielone na bloki tematyczne:bankowość i finanse; energetyka, paliwa i chemia oraz informatyka, Internet, telekomunikacja, medycyna i farmacja, transport i logistyka. Pomiędzy debatami wręczone zostały rekomendacje w konkursie Hit Roku 2016.

Pierwszy panel poświęcony był zagadnieniom rozwoju rynków finansowych w Polsce i na świecie. Wśród prelegentów znaleźli się: Anna Sieńko z PwC, Piotr Kalisz z Providenta, Michał Macierzyński z PKO Bank Polskiego oraz Paweł Kozyra z PZU. Dyskusję poprowadził Wojciech Surmacz, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”.

Z kolei wśród gości, którzy pochylili się nad kierunkami rozwoju sektora energetycznego, naftowego i chemicznego w Polsce byli: Beata Tylman z PwC, Remigiusz Nowakowski z TAURON Polska Energia S.A., Łukasz Kroplewski z PGNiG S.A. Prowadząca panel Maria Szurowska, dziennikarka „Gazety Bankowej” dopytywała o innowacje i ryzyko, które trzeba podejmować podczas prowadzenia biznesu w największym sektorze gospodarczym w Polsce.

Ostatni panel, moderowany przez Radosława Góreckiego, zastępcę redaktora naczelnego "Gazety Bankowej" poświęcony był wyzwaniom stojącym przed medycyną, transportem i telekomunikacją. Wśród prelegentów znaleźli się: dr Dorota Hryniewiecka-Firlej z Pfizer Polska, Cezary Albrecht z T-Mobile, dr n. med. Anna Staniszewska z Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani oraz Czesław Warsewicz z PKP Cargo.

Całodzienne spotkanie zakończyła uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody Lider 2015 oraz Hit Roku 2015. Wręczenie statuetek poprzedził wywiad na żywo z Adamem Góralem, prezesem zarządu Asseco Poland, który przeprowadził Wojciech Surmacz.

Podczas wieczornej gali odbył się także panel dyskusyjny poświęcony wpływowi nowoczesnych technologii na rozwój polskiej gospodarki. Wśród gości panelu znaleźli się: Tomasz Jeruzalski z Poczty Polskiej, Piotr Alicki z PKO Banku Polskiego, Marek Wilczewski z PZU oraz Anna Sieńko z PwC.

Nagrodę specjalną Redaktora Naczelnego dla PGE Obrót S.A za PGE eBOK i PGE mBOK odebrał Bartłomiej Ślusarczyk – Dyr. Marketingu PGE Obrót S.A.

Zwycięzcy otrzymali statuetki w konkursach: Lider 2015 – dla firm wyróżniających się szczególnymi osiągnięciami w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych technologii oraz Hit Roku 2016 – za przełomowy produkt, usługę lub rozwiązanie IT.

Laureatami tegorocznych konkursów technologicznych „Gazety Bankowej” zostali:

 

W KONKURSIE LIDER 2015

 

W KATEGORII: BANKOWOŚĆ I FINANSE:

I miejsce
PKO Bank Polski
za aplikację Cesarz EMIR – CCP

II miejsce
TUiR Warta S.A.
za Warta Mobile

III miejsce
Deutsche Bank Polska S.A.
za wdrożenie platformy inwestycyjnej db Navi Invest

 

Wyróżnienia:

Bank Pocztowy S.A.
za kdprevent™ Credit Fraud Detection 1.0

Bank Spółdzielczy we Wschowie
za Centrum Wsparcia

 

W KATEGORII: ENERGETYKA, PALIWA, CHEMIA

I miejsce
Grupa LOTOS S.A.
za (e) System Identyfikacji Wizualnej

II miejsce
TAURON Obsługa Klienta Sp. z o.o.
Za Centralizację systemów bilingowych dla Klientów Masowych (EDO)

III miejsce
PKN ORLEN SA
za telewizję technologiczną na terminalu paliwowym

 

W KATEGORII: INFORMATYKA, INTERNET, TELEKOMUNIKACJA

I miejsce
IDENTT Sp. z o.o.
za SecPass v 1.0

II miejsce
Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.
za Wirtualną drukarkę

 

W KATEGORII: TRANSPORT I LOGISTYKA

I miejsce
PESA Bydgoszcz SA
za Aplikację SYNAPPSYS

II miejsce
Poczta Polska S.A
za Mobilny listonosz

III miejsce
MPK SA w Krakowie
za System likwidacji szkody

 

W KATEGORII: MEDYCYNA I FARMACJA

I miejsce
SANEO S.A.
za Meedy v 30122015

II miejsce
Pfizer Polska Sp. z o.o.
za Bibliotekę Medyczną Pfizer Virtual Reality

III miejsce
Telmedicin Sp. z o.o.
za Telemedi.co konsultacje on-line

 


LAUREACI W KONKURSIE HIT ROKU 2016 

W KATEGORII: BANKOWOŚĆ I FINANSE:

Hit Roku:

Asseco Customer Banking Platform firmy Asseco Poland S.A.
MC-EXPRESS ELIXIR firmy HEUTHES Sp. z o.o.
Malware Protection firmy Integrated Solutions Sp. z o.o.

 

REKOMENDACJE:

 • Asseco Customer Banking Platform firmy  Asseco Poland S.A.
 • AIP.Financial v 3.0 firmy Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.
 • Platforma MOMENTUM firmy  Atsora Sp. z o.o.
 • CasePro - platforma do budowy rozwiązań korporacyjnych przez analityków biznesowych firmy Bonair SA
 • Obsługa rozliczeniowych produktów transakcyjnych w modelu outsourcingowym firmy  eSourcing S.A.
 • MC-EXPRESS ELIXIR firmy  HEUTHES Sp. z o.o.
 • Malware Protection firmy Integrated Solutions Sp. z o.o.
 • Cesarz_CCP- moduł centralnego rozliczania transakcji w izbach rozliczeniowych CCP firmy Risco Software Sp. z o.o.
 • Salesforce Financial Services Cloud firmy Salesforce.com
 • SPID Basel 3 - Kalkulator nadzorczych wymogów kapitałowych firmy  Sygnity S.A.
 • VSoft Front End firmy  VSoft SA

 

W KATEGORII: ENERGETYKA, PALIWA, CHEMIA

Hit Roku:

NAMOS 7.17 firmy Wincor Nixdorf Sp. z o.o.

 

REKOMENDACJE:

 • Blue Alert firmy  Blue Media SA
 • Sygnity EAM Industry firmy  Sygnity S.A.
 • NAMOS 7.17 firmy  Wincor Nixdorf Sp. z o.o.

 

W KATEGORII: MEDYCYNA I FARMACJA

Hit Roku oraz rekomendacja dla:

ARCUS MED firmy Arcus S.A.
Meedy Portal Pacjenta firmy Saneo S.A.

 

W KATEGORII: INFORMATYKA, INTERNET, TELEKOMUNIKACJA

REKOMENDACJE:

Centrum Danych T-Mobile firmy  T-Mobile Polska S.A.

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym. Zapraszamy do udziału w konkursie za rok! Relacja już w majowym numerze „Gazety Bankowej”.

Zachęcamy do lektury wydania specjalnego „Gazety Bankowej” Techno Biznes, które można pobrać w wersji elektronicznej poniżej.

 

WYDANIE SPECJALNE TECHNO BIZNES

 

Relacja filmowa z gali >>>

 
25.02.2016

Już 14 kwietnia w Arkadach Kubickiego odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych i prestiżowych wydarzeń „Gazety Bankowej”, stanowiące przegląd innowacyjnych produktów i rozwiązań IT wdrożonych w 2015 r. w firmach i instytucjach najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki.   rozwiń

TRENDY I WYMIANA INFORMACJI

„Techno Biznes” to projekt organizowany przez „Gazetę Bankową” po raz pierwszy, ale jest to zarazem kontynuacja i rozszerzenie formuły konkursów technologicznych, obecnych na polskim rynku od 14 lat. Projekt z jednej strony stanowi bowiem przegląd innowacyjnych produktów i rozwiązań IT wdrożonych w 2015 r., a także najnowszych trendów w rozwoju nowych technologii i rozwiązań biznesowych. Z drugiej zaś strony, tegorocznej edycji „Techno Biznesu” będą towarzyszyć wydarzenia, których celem jest stworzenie unikatowej płaszczyzny wymiany informacji o najciekawszych doświadczeniach i zarządzaniu wiedzą na poziomie B2B.

W trakcie tego całodniowego wydarzenia odbędą się konferencje prasowe, publiczne wywiady i debaty tematyczne z udziałem wysokich rangą urzędników państwowych, przedsiębiorców, niezależnych ekspertów oraz członków kapituły i partnerów (sponsorów) poszczególnych kategorii konkursowych, czyli: bankowość i finanse, energetyka, paliwa i chemia oraz transport i logistyka, medycyna i farmacja, informatyka, internet i telekomunikacja. Całodzienne spotkanie zakończy uroczysta Gala Technologiczna, podczas której wręczymy nagrody laureatom konkursów technologicznych: Lider 2015 i Hit Roku 2016.

STREFY BIZNESU

W specjalnie wydzielonych strefach na terenie Arkad Kubickiego swoje osiągnięcia zaprezentują najlepsze firmy technologiczne i najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa w Polsce. Strefy „Techno Biznesu” będą dla wszystkich partnerów projektu doskonałym miejscem spotkań biznesowych i organizowania warsztatów tematycznych, prelekcji branżowych czy prezentacji produktowych.

Techno Biznes” to unikatowy w formie, pierwszy w Polsce projekt biznesowy, którego celem jest zgromadzenie w jednym miejscu wyjątkowego audytorium – ludzi, którym zależy na dynamicznym rozwoju naszej gospodarki, czyli przedstawicieli rządu, prezesów oraz szefów IT największych i najnowocześniejszych polskich przedsiębiorstw.


REJESTRACJA

Zapraszamy Państwa do bezpłatnej rejestracji na część dzienną Techno Biznes pod adresem mailowym: technobiznes@fratria.pl

W mailu prosimy o podanie imienia, nazwiska, stanowiska, telefonu kontaktowego oraz nazwy firmy. W temacie maila prosimy o wpisanie: Rejestracja na Techno Biznes.

Rejestracja uczestnika zostanie potwierdzona przez Organizatora na podany przez niego adres mailowy.

Uprzejmie informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu, przyjmujemy do 13 kwietnia 2016 r. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia bez podania przyczyny.

Wystawców oraz przedstawicieli firm z branży technologicznej prosimy o kontakt pod adresem mailowym: weronika.makar@fratria.pl

 

AGENDA TECHNO BIZNES 2016

 

AGENDA DO POBRANIA

 

 


 
11.01.2016

„Techno Biznes” to projekt organizowany przez „Gazetę Bankową” po raz pierwszy, lecz jest to zarazem kontynuacja i rozszerzenie formuły „Konkursów Technologicznych”, obecnych na polskim rynku od 14 lat… rozwiń

„Techno Biznes” jest połączeniem „Konkursów Technologicznych”, których celem od wielu lat jest promowanie innowacyjnych produktów i rozwiązań IT oraz szeroko pojętej sfery wymiany wiedzy i doświadczeń, która zaowocuje nawiązaniem nowych relacji i rozwojem biznesu wśród wszystkich uczestników tego wyjątkowego wydarzenia.

Trendy i wymiana informacji

„Techno Biznes” z jednej strony stanowi bowiem przegląd innowacyjnych produktów i rozwiązań IT wdrożonych w 2015 r. w firmach i instytucjach najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Dzięki temu projekt wskaże najnowsze trendy w rozwoju nowych technologii i rozwiązań biznesowych w bieżącym roku.

Z drugiej zaś strony, tegorocznej edycji „Techno Biznesu” będą towarzyszyć wydarzenia, których celem jest stworzenie unikatowej płaszczyzny do wymiany informacji o najciekawszych doświadczeniach i zarządzaniu wiedzą na poziomie B2B.

W trakcie tego całodniowego wydarzenia odbędą się konferencje prasowe, publiczne wywiady i debaty tematyczne z udziałem wysokich rangą urzędników państwowych, przedsiębiorców, niezależnych ekspertów oraz członków kapituły i partnerów/sponsorów poszczególnych kategorii konkursowych, czyli: bankowość i finanse, transport i logistyka, medycyna i farmacja, informatyka, internet i telekomunikacja oraz energetyka, paliwa i chemia.

Strefy biznesu

W specjalnie wydzielonych strefach swoje osiągnięcia zaprezentują najlepsze firmy technologiczne i najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa w Polsce. Strefy „Techno Biznesu” będą dla wszystkich partnerów projektu doskonałym miejscem spotkań biznesowych i organizowania warsztatów tematycznych, prelekcji branżowych czy prezentacji produktowych.

Całodzienne spotkanie zakończy uroczysta Gala Technologiczna, podczas której wręczymy nagrody laureatom Konkursów: Lider 2015 i Hit Roku 2016.

„Techno Biznes” to unikalny w formie, pierwszy w Polsce projekt biznesowy, którego celem jest zgromadzenie w jednym miejscu wyjątkowego audytorium – ludzi, którym zależy na dynamicznym rozwoju naszej gospodarki, czyli przedstawicieli rządu, prezesów oraz szefów IT największych i najnowocześniejszych polskich przedsiębiorstw.

 

 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła