Hit Roku 2021 - Szczegóły

 

Które technologie będą narzucały ton post-pandemicznej rzeczywistości? Jakie nowoczesne rozwiązania przygotowują najbardziej śmiali i najskuteczniejsi przedstawiciele kluczowych branż polskiej gospodarki? Konkurs Hit Roku 2021 powinien przynieść odpowiedzi na większość tych pytań.

 

Hit Roku 2021 to jeden z dwóch elementów konkursów technologicznych „Gazety Bankowej” TechnoBiznes (obok Lidera Roku 2020). Obecną, XIV edycję, przeprowadzamy w wyjątkowym okresie, kiedy pandemia mocno zmieniła realia, w jakich funkcjonuje polska gospodarka. Czy zmieniła je dogłębnie, na trwale, czy zapoczątkowała procesy, których konsekwencje będą odczuwane przez wiele lat? Na pewno zwiększyła rolę technologii, która okazała się niezwykle użytecznym narzędziem, pozwalającym realizować biznesowe zadania mimo ograniczeń, jakie narzuca pandemia.

Konkurs Hit Roku 2021 z jednej strony czerpie doświadczenia z realiów pandemicznego zeszłego roku, ale jednocześnie wybiega w przyszłość, ponieważ prezentuje rozwiązania i pomysły, które dopiero będą lub mogą być realizowane. Jednym słowem, pokazuje, a zarazem weryfikuje trendy, które zaczęły się w czasie dla gospodarki niezwykle burzliwym.

Hit Roku 2021 jest adresowany do polskich i zagranicznych firm produkujących urządzenia, opracowujących rozwiązania lub usługi wykorzystujące innowacyjne technologie, które mają zostać wdrożone w tym roku na terytorium Polski. Konkurs obejmuje trzy kategorie: bankowość, ubezpieczenia i inne instytucje finansowe oraz Przemysł 4.0.

W przypadku bankowości, zgłoszenie do konkursu Hit Roku 2021 powinno dotyczyć rozwiązań informatycznych i teleinformatycznych wspierających lub ułatwiających obsługę klientów, funkcjonowanie banku czy SKOK-u. Rozwiązania, które trafią do konkursu, mają zwiększać innowacyjność oferty produktowej ze względu na zastosowanie nowych lub unowocześnionych rozwiązań programistycznych.

Podobne zasady obowiązują przy zgłoszeniach do kategorii Ubezpieczenia i inne instytucje finansowe, z tym, że dotyczą one firm ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych, biur maklerskich i towarzystw funduszy inwestycyjnych, a także podmiotów oferujących zarządzanie aktywami. Także w tym przypadku chodzi o takie rozwiązania programistyczne, informatyczne lub teleinformatyczne, dzięki którym obsługa klienta stanie się bardziej efektywna (szczególnie w przypadku rachunków i polis), funkcjonowanie firm działających w tej branży bardziej skuteczne, pojawią się też nowe produkty lub ich oferta zostanie poszerzona.

Z kolei zgłoszenia do kategorii  Przemysł 4.0. powinny dotyczyć rozwiązań i produktów informatycznych skierowanych do podmiotów z sektorów przemysłowych, zajmujących się produkcją albo dystrybucją, szczególnie z branż chemicznej, mechanicznej, motoryzacyjnej, elektronicznej, paliwowej, energetycznej, metalurgicznej. Cel wprowadzenia nowych rozwiązań musi być taki sam jak w przypadku dwóch wcześniejszych kategorii: powinien poprawiać obsługę klienta, zwiększać efektywność firmy czy umożliwiać wprowadzanie na rynek nowych produktów lub poszerzać ofertę produktową.

Warto podkreślić różnicę między Hitem Roku 2021 a Liderem Roku 2020 – w pierwszym przypadku chodzi o projekty planowane do realizacji, które zgłasza do konkursu ich twórca i pomysłodawca. W drugim - oceniane są wdrożenia już funkcjonujące na rynku w 2020 roku, a zgłaszającym jest firma, która z nich korzysta.

W konkursie Hit Roku 2021 mogą brać udział zwycięzcy i uczestnicy jego poprzednich edycji. Do konkursu można zgłosić nieograniczoną liczbę projektów. Każdy z nich (niezależnie od tego, czy będzie to produkt, usługa czy rozwiązanie) zostanie zaprezentowany w czerwcowym wydaniu „Gazety Bankowej”.

Wyłanianie zwycięzców będzie przebiegało według ściśle określonej procedury: termin przesyłania zgłoszeń zaczyna się 25 lutego i kończy 31 marca 2021. Kapituła konkursu, w skład której wchodzą eksperci z wszystkich trzech kategorii konkursowych, po analizie zgłoszeń i głosowaniu, wyłoni laureatów konkursu, a także przyzna wyróżnienia. Nagrodzeni otrzymają medale Hit Roku 2021 „Gazety Bankowej”, a wyróżnieni – rekomendacje „Gazety Bankowej”.

Werdykt zostanie ogłoszony podczas uroczystości wręczenia nagród w czerwcu 2021 r., a wyniki opublikowane w lipcowym wydaniu „Gazety Bankowej”.

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła