Lider informatyki 2014 - Szczegóły

 

Rusza kolejna edycja naszego konkursu „Lider Informatyki Instytucji Finansowych”

„Gazeta Bankowa” już od kilkunastu lat organizuje konkurs, którego celem jest wyłanianie liderów wdrożeń informatycznych spośród firm z sektora finansowego. 3 grudnia br. rozpoczynamy nabór do jego kolejnej, trzynastej już edycji.

W ostatniej edycji naszego konkursu nagrodę główną w sektorze bankowym i tytuł „Bankowy Lider Informatyki” otrzymał bank PKO BP, a w sektorze ubezpieczeniowym zwyciężyła Grupa PZU. Na cztery kategorie konkursowe w dwóch wygrał PKO BP, a pozostałych Grupa PZU i Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku.

Tegoroczny konkurs, „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014”, odbędzie się w tej samej formule, co poprzedni. Te same będą też kategorie konkursowe:

1. Systemy transakcyjne – rozwiązania dotyczące systemu informatycznego, umożliwiającego obsługę klientów i realizacje transakcji niezależnie od placówki i kanału dystrybucji.

2. Systemy back office – projekty informatyczne, których celem jest usprawnianie działania zaplecza instytucji. Wdrożenia systemów gospodarki własnej, zarządzania personelem, zarządzania gotówką lub organizacji szkoleń na odległość (distance learning).

3. Bankowość elektroniczna i e-finanse – projekt informatyczny, umożliwiający przeprowadzenie operacji finansowych przez wykorzystywanie zdalnych (również elektronicznych i mobilnych) kanałów dostępu.

4. Bezpieczeństwo w bankowości elektronicznej - rozwiązania pozwalające na zapewnienie bezpieczeństwa danych w bankowości mobilnej przy wykorzystaniu łączy telefonii komórkowej i urządzeń mobilnych.

Niezależnie od wyłonienia zwycięzców w poszczególnych kategoriach Kapituła konkursu wybierze spośród wszystkich zgłoszeń „Bankowego Lidera Informatyki 2014” oraz „Ubezpieczeniowego Lidera Informatyki 2014”.

Zgłoszenia przyjmujemy zarówno od instytucji finansowych, jak i od firm, które są producentem systemu informatycznego lub wdrażały system, zgłaszany do konkursu. Zgłaszać można systemy informatyczne oraz oprogramowanie, a także zrealizowane projekty integracji nowych systemów lub programów z istniejącą już infrastrukturą informatyczną. Musi jednak być spełniony jeden warunek: zgłoszenia mogą dotyczyć  jedynie wdrożeń zakończonych w 2014 r.

Nagrody w konkursie „Lider Informatyki Instytucji Finansowych „ przyznawane są tylko i wyłącznie firmom z branży finansowej.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy nieodpłatnie poprzez formularz na stronie www.gb.pl, od 3.12.2014 r. do 31.01.2015 r.

Wyniki konkursu ogłosimy i wręczymy nagrody zwycięzcom podczas uroczystej Gali Technologicznej „Gazety Bankowej”, która jak zwykle odbędzie się w połowie marca. Spotkają się podczas niej menedżerowie najwyższego szczebla z branży finansów i informatyki. Kapituła konkursu, złożona z ekspertów z dziedzin: ekonomia, bankowość, finanse oraz informatyka, przyzna zwycięzcom każdej kategorii statuetkę lidera, a także tytuł „Lider Informatyki 2014”.

 

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła