Konkursy technologiczne 2015

19.03.2015

PKO BP SA, ING Securities SA, Volksvagen Bank Polska S.A.  i Aviva – to zwycięzcy tegorocznej edycji naszego konkursu „Lider Informatyki Instytucji Finansowych”. Drugi konkurs technologiczny „Bankowej”, „Hit Roku 2015”, wygrały firmy Impaq i FancyFon. Przyznaliśmy też trzy wyróżnienia, które przypadły bankowi BZ WBK, FM Bankowi PBP oraz Bankowi Spółdzielczemu we Wschowej. Wyniki zostały ogłoszone podczas trzynastej już Gali Technologicznej „Gazety Bankowej”, która odbyła się 18 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i na której wręczyliśmy nagrody laureatom naszych konkursów. rozwiń

W gali, prowadzonej przez prezenterkę TVP, Agnieszkę Oszczyk, wzięło udział kilkaset osób – menedżerów z sektora finansowego i firm informatycznych. W tym roku formuła tego wydarzenia była nieco zmieniona, a właściwie uzupełniona o kilka dużych niespodzianek. Pierwszą i największą była rozmowa na żywo, przed publicznością, z gościem specjalnym gali – prof. Januszem Filipiakiem, prezesem, twórcą i głównym udziałowcem Comarchu, jednej z największych polskich firm informatycznych. Wywiad, będący czymś w rodzaju biznesowego talk-show, poprowadził Wojciech Surmacz, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”. -  Tą rozmową rozpoczynamy cykliczny projekt „Gazety Bankowej”, który nazwaliśmy Pierwszą Ligą Biznesu i w którego ramach będziemy organizować takie biznesowe talk-show z największymi polskimi przedsiębiorcami – zapowiedział redaktor Surmacz.

Podczas wywiadu prof. Filipiak ostro skrytykował sposób, w jaki przydziela się w Polsce unijne dotacje na innowacje, oceniając, że te pieniądze są u nas źle wydawane. Mówił też m.in. o bardzo dużej luce pokoleniowej, jaka dotyka właśnie polską naukę – ze względu na to, że nasze uczelnie nie są dla najzdolniejszych absolwentów konkurencyjnym, atrakcyjnym pracodawcą. Alarmował również, że w Polsce już bardzo brakuje informatyków, a w dodatku spada liczba osób studiujących ten kierunek. Jednak na pocieszenie prof. Filipiak dodał, że pod tym względem nasz kraj i tak jest w dużo lepszej sytuacji niż wiele krajów zachodniej Europy, np. Niemcy. Bo tam bardzo mało osób studiuje informatykę (dużo mniej niż u nas), zdecydowanie zbyt mało w stosunku do potrzeb rynku pracy, więc większość informatyków w zachodniej Europie ściąga się z zagranicy. - Polska ma jeszcze jedną przewagę nad krajami zachodnioeuropejskimi: Polacy są bardziej zmotywowani do pracy niż mieszkańcy tamtych państw – mówił prof. Filipiak.

Kolejną niespodzianką podczas gali była - poprowadzona przez Arkadego Saulskiego, dziennikarza „Gazety Bankowej” i portalu wGospodarce.pl – debata ekspertów, z udziałem Grzegorza Miki,   Wiceszefa Sektora Finanse,Bankowość i Ubezpieczenia,Comarch SA, Piotra Pastuszki, prezesa firmy T-Matic Systems z Grupy Arcus oraz dr hab. Andrzeja Sobczaka ze Szkoły Głównej Handlowej (w najbliższym czasie na stronie internetowej „Gazety Bankowej” zamieścimy osobną relację z tej debaty).

Teraz czas na podanie ogłoszonych podczas wczorajszej gali dokładnych wyników naszych konkursów technologicznych. Do ich tegorocznej edycji firmy zgłosiły niemal 50 projektów, więc konkurencja była duża.  W konkursie „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014” jury wyłaniało najlepsze wdrożenie informatyczne w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym z zeszłego roku, a w konkursie „Hit Roku 2015” najlepsze obecne oferty firm informatycznych w Polsce dla branży finansowej.

W skład kapituły konkursowej weszli: prof. Andrzej Gospodarowicz, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (przewodniczący jury), Wiesław Paluszyński, wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, dr hab. Andrzej Sobczak, profesor Szkoły Głównej Handlowej i kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH, Aleksander Kwiatkowski, niezależny ekspert (były menedżer wysokiego szczebla w największych firmach konsultingowych i informatycznych: Deloitte, PwC, IBM i A.T. Kearney), Tomasz Przybek, prezes wydawnictwa Fratria (wydawcy „Gazety Bankowej”), Piotr Vagla Waglowski, prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu Vagla.pl Prawo i Internet, pracownik Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji oraz członek-założyciel Internet Society Poland, Lech Piesik, twórca konkursów technologicznych „Gazety Bankowej” i sekretarz kapituły konkursowej oraz Wojciech Surmacz, redaktor naczelny „Bankowej”.

 

A oto dokładne wyniki konkursów:

 

Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014:


Kategoria: systemy transakcyjne


Zwycięzca: ING Securieties S.A.

Za wdrożenie systemu Comarch Exchange Trading

 

Wyróżnienie

FM Bank PBP S.A.

Za „Kredyt On-Line w Banku SMART”

 

Kategoria: systemy back office

 

Zwycięzca: Volkswagen Bank Polska S.A.

Za wdrożenie platformy informatycznej „Unified Front Office”

 

Wyróżnienie

Bank Spółdzielczy we Wschowej

Za projekt pt. „Intranet jako platforma wspierająca dostosowanie instytucji finansowej do zaleceń Rekomendacji D KNF”

 

Kategoria: bankowość elektroniczna i finanse

 

Zwycięzca: Aviva

Za „Wirtualny Oddział”

 

Wyróżnienie

Bank Zachodni WBK S.A.

Za projekt „BZWBK24 mobile dla klientów”

 

Bankowy Lider Informatyki 2014:

 

PKO BP S.A.

 

Hit Roku 2015 dla Instytucji Finansowych

 

Kategoria: produkt

 

Zwycięzca:

Web Fraud Protection 1.0 - IMPAQ Sp. z o. o.

 

Kategoria: Rozwiązanie

 

Zwycięzca:

System FAMOC - FancyFon S.A.

 

 

Na koniec prezentujemy przyznane przez kapitułę konkursową rekomendacje w konkursie „Hit Roku 2015”:

 

Rekomendacja w kategorii: Produkt

 

SuperWallet firmy Finanteq S.A.

Web Fraud Protection 1.0 firmy IMPAQ Sp. z o.o.

Comarch Exchange Trading firmy Comarch SA

eximee Platform firmy Consdata Sp. z o.o.

CreditOnLine firmy Blue Media S.A.

Ferryt FrontEnd firmy DomData AG Sp. z o.o.

Advantica HCE firmy SOFTAX Ryszard Srokosz sp. j.

alfa Video Contact Center firmy Alfavox Sp. z o.o.

Dynatrace APM firmy CompFort Meridian Polska

 

Rekomendacja w kategorii: Usługa

 

Nowa odsłona aplikacji dla klientów detalicznych i korporacyjnych w mobilnej bankowości elektronicznej firmy Infovide-Matrix S.A.

 

Rekomendacja w kategorii: Rozwiązanie

 

System MULTICENTAUR-CFT firmy HEUTHES Sp. z o.o.

Comarch Loyalty for Banking firmy Comarch SA

Atena.UHD firmy Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.

System FAMOC firmy FancyFon S.A.

Atena.HPS firmy Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.

System wykrywania nadużyć kredytowych firmy Bonair S.A.

VSoft Tax Reporting firmy VSoft SA

Samoobsługowy oddział bankowy (VTM) firmy Wincor Nixdorf Sp. z o.o.

Samoobsługowy oddział bankowy (VTM) firmy Hitachi Europe Ltd.

TiMS firmy T-matic Systems S.A.

HRsys.pl – zaawansowany system do zarządzania procesami HR w organizacji – Wersja D firmy HRtec Sp. z o.o.

 

Relacja filmowa

 

 

Sponsor strategiczny:

 

Partner merytoryczny:

 

Partnerzy Gali:

 

Partnerzy debaty:

 

Patroni medialni:

 
12.03.2015

W środę 18 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Gala Technologiczna, podczas której poznamy laureatów konkursów technologicznych „Gazety Bankowej”. Już po raz 13. wybierzemy Lidera Informatyki Instytucji Finansowych 2014 i po raz 8. wyłonimy laureata nagrody Hit Roku 2015. rozwiń

Do konkursu Lider Informatyki zostało zgłoszonych kilkadziesiąt ubiegłorocznych wdrożeń informatycznych w instytucjach finansowych. Nagrodzimy najlepszych w kategoriach:

- Systemy informatyczne

- Systemy Back Office

- Bankowość elektroniczna i e-finanse

Przyznamy również nagrodę główną w konkursie Bankowy Lider Informatyki 2014.

 

Konkurs „HIT ROKU 2015 DLA INSTYTUCJI FINANSOWYCH” to plebiscyt ofert informatycznych dla instytucji finansowych. W tym roku do kapituły wpłynęły zgłoszenia w następujących kategoriach:

- Produkt

- Rozwiązanie

- Usługa

- Start-up

 

W każdej z kategorii jury przyznało rekomendacje, które będą cennymi wskazówkami dla instytucji finansowych poszukujących sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla swojej branży. Najlepsi dostawcy usług IT otrzymają statuetkę oraz prestiżowy tytuł Hit Roku 2015.

 

Organizowana przez „Gazetę Bankową” Gala Technologiczna jest wielkim wydarzeniem branżowym. Zwycięstwo, a nawet samo uczestnictwo w „Konkursach Technologicznych” – jak dowiodły dotychczasowe edycje – przynosi prestiż, znaczący efekt wizerunkowy i promocyjny, daje również możliwość zdobycia cennych kontaktów biznesowych. Znaczenie nagród przyznawanych przez jury jest tym większe, że w kapitule zasiadają niezależni eksperci, a ich werdykty są obiektywne i merytoryczne.

 

Gala Technologiczna „Gazety Bankowej” co roku jest miejscem spotkania ponad 250 gości: prezesów i menedżerów najwyższego szczebla instytucji finansowych i firm informatycznych.

W tym roku uroczystość uświetnią również dwa nowe interesujące wydarzenia:

- debata ekspertów informatyków: Grzegorza Miki z firmy Comarch, Piotra Pastuszki z T-matic Systems oraz dr hab. Andrzeja Sobczaka z SGH

- i rozmowa z cyklu: „Pierwsza Liga Biznesu”, której bohatera poznamy dopiero na Gali.

 

Sponsor strategiczny:  

 

Partner merytoryczny:

Partnerzy:

 

 

 

 

 

Partnerzy debaty:  

 

 

 

 

Patroni medialni:

  

          

  

 

Więcej informacji na gb.pl/konkursy

 

 

 
06.02.2015

Za nami pierwszy etap, czyli nabór zgłoszeń tegorocznej edycji dwóch konkursów technologicznych „Gazety Bankowej”: „Lider Informatyki Instytucji Finansowych” oraz „Hit Roku dla Instytucji Finansowych”. rozwiń

Od lat nominacje i laury firmowane przez redakcję najstarszego magazynu ekonomicznego w Polsce to jedno z najważniejszych wydarzeń dla przedsiębiorstw branży IT, pracujących dla sektora finansowego. To jedyna w swoim rodzaju okazja do  promocji swoich rozwiązań i usług wśród banków, ubezpieczycieli oraz innych firm z sektora finansowego, która w praktyce przekłada się wymiernie na wyniki ekonomiczne.

„Lider Informatyki Instytucji Finasowych” to najważniejszy konkurs w Polsce, obejmujący rozwiązania IT dla sektora finansowego, który ma kilkunastolenią tradycję, a „Gazeta Bankowa” organizuje go od początku. Jego celem jest wyłanianie liderów wdrożeń informatycznych spośród firm z sektora finansowego. Konkurs dorobił się już takiej renomy, że biorą w nim udział najwięksi gracze. Tak było np. w jego ostatniej edycji, w której  nagrodę główną w sektorze bankowym i tytuł „Bankowy Lider Informatyki” zdobył PKO Bank Polski, zaś w sektorze ubezpieczeniowym zwyciężyła Grupa PZU.

Tegoroczny konkurs, „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014”, odbywa się w tej samej formule, co poprzedni. Te same są też kategorie konkursowe:

1. Systemy transakcyjne,

2. Systemy back office,

3. Bankowość elektroniczna i e-finanse,

4. Bezpieczeństwo w bankowości elektronicznej.

Niezależnie od wyłonienia zwycięzców w poszczególnych kategoriach, kapituła konkursu wybierze spośród wszystkich zgłoszeń „Bankowego Lidera Informatyki 2014” oraz „Ubezpieczeniowego Lidera Informatyki 2014”.

„Liderowi Informatyki Instytucji Finansowych” towarzyszy – uzupełniający go – drugi technologiczny konkurs: „Hit Roku dla Instytucji Finansowych”, który obejmuje oferty informatyczne dla instytucji finansowych. „Gazeta Bankowa” przeprowadza go już po raz ósmy.

Ta część konkursów technologicznych ma w dużej mierze charakter promocyjny, bowiem oferty zgłaszane przez firmy mogą uzyskać rekomendację „GB”, która jest wskazaniem do zainteresowania się daną ofertą przez instytucję finansową.

Kapituła konkursowa wytypuje rynkowe hity w czterech kategoriach: „Produkt”, „Rozwiązanie”, „Usługa” i „Start-up”. Zwracamy zwłaszcza uwagę na tę ostatnią, obejmującą oferty firm, które dopiero budują swój biznes (w sferze rozwiązań informatycznych lub telekomunikacyjnych dla instytucji finansowych), bo pojawia się w tym roku po raz pierwszy.

W „Hicie Roku 2015” oprócz wyłonienia zwycięzców w poszczególnych kategoriach kapituła konkursu przyzna też wyróżnienia, w postaci „Rekomendacji” w każdej z kategorii.

Teraz zgłoszone już rozwiązania oceni kapituła konkursowa. Wyniki obydwu konkursów zostaną ogłoszone – wraz z wręczeniem nagród zwycięzcom - podczas uroczystej Gali Technologicznej 18 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Tradycyjnie już spotkają się tam menedżerowie najwyższego szczebla z branży finansów oraz informatyki.

Wyniki konkursów oraz relację z Gali zamieścimy w numerze 5/2014 „Gazety Bankowej”.

 

Sponsor główny:

GTECH_Logo_FullColor_1.jpg

Patron :

Partner:

 

 

 

Patroni medialni:

  

  

  

    

 
01.10.2014

Już wystartowała kolejna edycja najważniejszej imprezy technologicznej w Polsce dla firm z branży IT i telekomunikacyjnej pracujących dla sektora finansowego. rozwiń

Również w tym roku "Gazeta Bankowa" organizuje dwa konkursy technologiczne: Lider Informatyki Instytucji Finansowych oraz Hit Roku dla Instytucji Finansowej. Poprzednie edycje cieszyły się dużym odzewem, bowiem udział w tych konkursach nie ma tylko wymiaru prestiżowego, ale jest wyśmienitą promocją swoich rozwiązań i usług wśród banków, firm ubezpieczeniowych oraz innych firm z sektora finansowego, co w praktyce przekłada się wymiernie na rachunek ekonomiczny firmy.

Pierwszy - "Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014" - jest już 13 edycją. Konkurs przeznaczony jest dla instytucji finansowych, które w 2014 roku (rok kalendarzowy) zakończyły wdrożenie w jednej z czterech kategorii:

1.Systemy transakcyjne,

2.Systemy back office,

3.Bankowość elektroniczna i e-finanse,

4.Bezpieczeństwo w bankowości elektronicznej.

Kapituła konkursu przyzna też tytuły: Bankowy Lider Informatyki 2014 i Ubezpieczeniowy Lider Informatyki 2014.

Po raz ósmy odbywa się konkurs "Hit Roku 2015 dla Instytucji Finansowej". W tym konkursie Kapituła wskazuje oferty dla instytucji finansowych, które w 2015 roku mogą stać się rynkowymi hitami. Ta część konkursów technologicznych ma w dużej mierze charakter promocyjny, bowiem oferty zgłaszane przez firmy informatyczne mogą uzyskać rekomendacje GB, które są wskazaniem do zainteresowania się daną ofertą przez instytucję finansową. Z informacji jakie uzyskujemy w ciągu roku od uczestników uzyskane rekomendacje w praktyce pełnią taką rolę, co znacznie ułatwia współpracę biznesową obu stronom.

Ponadto Hity w tym roku odbędą się zmienionej formule. Organizator wprowadził nową kategorię Start-up. Będą do niej mogły się zgłosić firmy, które dopiero budują swój biznes w sferze rozwiązań informatycznych lub telekomunikacyjnych dla instytucji finansowych, posiadając jednocześnie już gotowy dla nich produkt (produkty) lub usługi. Pozostałe kategorie do których będzie można zgłosić swoje rozwiązanie to: Produkt (urządzenie, system), Rozwiązanie i Usługa.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 stycznia 2015r. Formularze zgłoszeniowe zostały zamieszczone na stronie: gb.pl

Życząc powodzenia zapraszamy do udziału w konkursach.

Sponsor główny:GTECH_Logo_FullColor_1.jpg

Patroni medialni:

    

 
28.01.2015

Na zgłoszenia w konkursach technologicznych „Gazety Bankowej” czekamy do 6 lutego Jeszcze tydzień można zgłosić się do konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014 oraz Hit Roku 2015 dla Instytucji Finansowych – organizatorzy popularnych konkursów technologicznych „Gazety Bankowej” zdecydowali o wydłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń do 6 lutego. rozwiń

Przypominamy, że do konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014 mogą zgłaszać się banki, towarzystwa ubezpieczeniowe i inne instytucje finansowe, które w ubiegłym roku wdrażały nowoczesne rozwiązania z sektora IT. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.gb.pl. Na zgłoszenia czekamy do 6 lutego, do godz. 17.00.

W konkursie Hit Roku 2015 dla Instytucji Finansowych, zgłaszają się firmy IT, które mogą zaproponować w tym roku nowoczesne rozwiązania, produkty bądź usługi dla instytucji finansowych. Firmy informatyczne mogą zgłaszać swoje propozycje wypełniając formularz dostępny na stronie www.gb.pl. To jedyny sposób, by na najważniejszej w roku gali sektora informatycznego współpracującego ściśle z instytucjami finansowymi zaprezentować nowe, kreatywne i ciekawe rozwiązania i produkty IT. Formularz zgłoszeniowy będzie aktywny do 6 lutego, do godz. 17. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Organizatorem konkursów technologicznych jest od trzynastu lat „Gazeta Bankowa”. Na łamach miesięcznika prezentowane są nie tylko najbardziej nowoczesne instytucje finansowe i wdrażane przez nie rozwiązania, ale też nowe trendy w kreacji produktów informatycznych w sektorze finansowym. Coroczna gala, która odbywa się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jest okazją do wymiany doświadczeń i zaprezentowania kierunków rozwoju branży. W tym roku gala odbędzie się 18 marca.

Sponsor główny:

Patroni medialni:

 
 
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła